Sol Reklam

İyi Bir Yetkili Nasıl Olmalıdır? | Builder (Mimar)

Yararlı mı?

• Evet gayet yararlı.

• Hayır beğenmedim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

twond.

愛を作ろう
Elmaslar
361
Puanlar
14.480
Yer
İstanbul
Minecraft
metebae
Selam MCTR ailesi. Bugün kü 4. konum. Büyük ihtimalle son olur aklıma fikir gelirse yazarım:)
Bu konumda iyi bir builderin nasıl olması gerektiğini yazacağım.

• Yapılarına Dikkat Edin

Birisini builder almadan önce arsasına, veya skyblock ise adasına göz atın. Ona göre belirleyin. Sunucuya girip hemen ben iyi builderim falan diyenlerden bişey çıkmaz. Örneğin ben kendi sunucumda adasına en güzel build yapanı builder seçecektim ki sunucuyu kapatmak zorunda kaldık. Siz de benim gibi yapabilirsiniz.

• Nasıl Güvenirim?

Bir kişiyi builderlikte deneyecekseniz dikkat etmeniz gereken çok önemli bir konu var! Eğer ona hemen direk /manuadd <isim> builder diye yetkiyi yapıştırırsanız wand ile spawnınızı veya diğer warplarınızı silebilir ve sunucunuza ağır zarar verebilir. Multiverse pluginini kullanarak builderdeneme isimli bir dünya açıp sadece o dünya da yetki verebilirsiniz.

• Yapı Türleri

Builder seçiceğiniz kişi sadece tek bir yapı tipine hakim olmamalı. Örneğin sadece kuvars bloklarıyla lüks evler yapıyorsa, ya da sadece mediaval(yanlış yazmış olabilirim) evler vs. yapmayı biliyorsa o kişiyi builder seçmek yanlış bir davranış olur.

• World Edit

Builder seçeceğiniz kişinin WorldEdit bilgisine dikkat edin. Örneğin sadece //set, //walls gibi komutları biliyorsa builderlik yapamaz. //replace, /br, //fill, //naturalize gibi komutlar da build sırasında çok işe yarayacağı için onları da bilmesi gerek. Ayrıca sadece World Edit değil, VoxelSniper'de önemli bir plugin!

• Aktiflik

Builder seçeceğiniz kişinin size ve oyunculara olan saygısı ve aktifliği de çok önemlidir. Tüm haritalarınız hazır olsa bile builderleriniz girmeli. Ayrıca oyuncularla ilişkisi iyi olmalı. Haftada 2,3 saat falan giren kişilerden builder olmaz. (Biz yaşadık)

(Bu yazdıklarım 6 yıllık tecrübeye dayanıyor)

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi forumlar...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı