Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ArdaGnsrn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

ArdaGnsrn#7041

Elmaslar
44
Puanlar
2.145
Yer
Mersin
Minecraft
ArdaGnsrn
Merhabalar,

Çoğu sunucunun eklemek için uğraştığı fakat sonu hüsran ile biten komutu sizler için plugin haline getirdim. Resim eklemek isterdim fakat resim eklenecek bir plugin değil.

Eklenen Komutlar
  • /is h
  • /is home
  • /island h
  • /island home
Amaç: Eski uSkyBlock plugininde bulunan /is h komutunu aSkyBlock pluginine eklemek.

Sürüm:

• 1.7
  • 1.8
  • 1.9
  • 1.10
  • 1.11
  • 1.12
  • 1.13
  • 1.14
Uzun uzun anlatılacak bir plugin değil kısa kesiyorum. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Spigot: TIKLA

Son düzenleme:

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari
Amacı nedir pek anlayamadım ama ?

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari
Kanka /is h yazınca adaya falan gidiyor o herhalde bende tam anlamadım
Bunu 2 satırlık bir skript koduylada yapabiliriz ve zaten is go yazınca adamıza gidiyoruz :).

Merhabalar,

Çoğu sunucunun eklemek için uğraştığı fakat sonu hüsran ile biten komutu sizler için plugin haline getirdim. Resim eklemek isterdim fakat resim eklenecek bir plugin değil.

Eklenen Komutlar
  • /is h
  • /is home
  • /island h
  • /island home
Sürüm:
  • 1.7
  • 1.8
  • 1.9
  • 1.10
  • 1.11
  • 1.12
  • 1.13
  • 1.14
Uzun uzun anlatılacak bir plugin değil kısa kesiyorum. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Spigot: TIKLA

(Ek olarak:
Sunucuya bekleriz :) -> play.uniocraft.com )
Eklenti yapman çok hoş bir şey sanırım daha yenisin iyi gidiyorsun başarılar. Kodlarına az göz gezdirdim ; Sanırım skriptte olduğu gibi
Kod:
on command:
    if command is "is home" or "is h":
        execute console command "is go":

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@EventHandler(priority=EventPriority.HIGHEST, ignoreCancelled=true)
  public boolean onCommand(PlayerCommandPreprocessEvent event)
  {
    Player player = event.getPlayer();
    String[] cmd = event.getMessage().replaceFirst("/", "").split(" ");
    if ((cmd.length > 0) &&
      ((cmd[0].equalsIgnoreCase("is")) || (cmd[0].equalsIgnoreCase("island"))) && (
      (cmd[1].equalsIgnoreCase("h")) || (cmd[1].equalsIgnoreCase("home"))))
    {
      event.setCancelled(true);
      player.performCommand("is go");
      return true;
    }
    return false;
  }
yapmışsın. Çok gerek yoktu ama ilk eklentilerinse güzel. Böyle devam etmelisin. Tabii ki daha gelişmiş sistemler ile :).

Son düzenleme:

Joka

numb.

Discord:

Joka#0326

Elmaslar
599
Puanlar
15.445
Eklentiye hiç gerek yok. plugin.yml dosyasının içinde, komutların altına aliases başlığı atarak hiç bir kodlamaya gerek olmadan istediğin komutları ekleyebilirsin.

ArdaGnsrn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

ArdaGnsrn#7041

Elmaslar
44
Puanlar
2.145
Yer
Mersin
Minecraft
ArdaGnsrn
Bunu 2 satırlık bir skript koduylada yapabiliriz ve zaten is go yazınca adamıza gidiyoruz :).

Eklenti yapman çok hoş bir şey sanırım daha yenisin iyi gidiyorsun başarılar. Kodlarına az göz gezdirdim ; Sanırım skriptte olduğu gibi
Kod:
on command:
    if command is "is home" or "is h":
        execute console command "is go":

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@EventHandler(priority=EventPriority.HIGHEST, ignoreCancelled=true)
  public boolean onCommand(PlayerCommandPreprocessEvent event)
  {
    Player player = event.getPlayer();
    String[] cmd = event.getMessage().replaceFirst("/", "").split(" ");
    if ((cmd.length > 0) &&
      ((cmd[0].equalsIgnoreCase("is")) || (cmd[0].equalsIgnoreCase("island"))) && (
      (cmd[1].equalsIgnoreCase("h")) || (cmd[1].equalsIgnoreCase("home"))))
    {
      event.setCancelled(true);
      player.performCommand("is go");
      return true;
    }
    return false;
  }
yapmışsın. Çok gerek yoktu ama ilk eklentilerinse güzel. Böyle devam etmelisin. Tabii ki daha gelişmiş sistemler ile :).
Evet ilk eklentilerimden. Skript ile yapınca genelde /is help yazınca da algılıyor ve adaya ışınlıyor. Bu arada yazdığınız skript çalışmadı az önce denedim ama.

ArdaGnsrn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

ArdaGnsrn#7041

Elmaslar
44
Puanlar
2.145
Yer
Mersin
Minecraft
ArdaGnsrn
Eklentiye hiç gerek yok. plugin.yml dosyasının içinde, komutların altına aliases başlığı atarak hiç bir kodlamaya gerek olmadan istediğin komutları ekleyebilirsin.
Herkesin bir komut için uğraşacağını sanmıyorum. İşi biraz daha kolaylaştırdım diyebiliriz.

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari
Evet ilk eklentilerimden. Skript ile yapınca genelde /is help yazınca da algılıyor ve adaya ışınlıyor. Bu arada yazdığınız skript çalışmadı az önce denedim ama.
Göstermelik yazdım rastgele execute player command "is go" yazarsan çalışacaktır.

ArdaGnsrn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

ArdaGnsrn#7041

Elmaslar
44
Puanlar
2.145
Yer
Mersin
Minecraft
ArdaGnsrn
Göstermelik yazdım rastgele execute player command "is go" yazarsan çalışacaktır.
Yine çalışmadı ama neyse önemli değil ben anladım demek istediğini fakat daha önce skript ile denediğimde /is ile ne yazarsan yaz ışınlıyordu bu yüzden böyle bir plugin paylaşma gereği duydum. Yorumun için teşekkürler :)

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
@Joka 'ya sonuna kadar katılıyorum. :)

ArdaGnsrn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

ArdaGnsrn#7041

Elmaslar
44
Puanlar
2.145
Yer
Mersin
Minecraft
ArdaGnsrn

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Dediğim gibi herkesin java bilgisi yok, herkesde o plugini inceleyebilecek yazılım yok. Küçük bir plugin yükleyerek çözülebilir.
Benim felsefem balık tutmayı öğretmek balığı vermek değil. O yüzden yorumum o yönde. Sunucu açacaksa bazı şeylere hakim olmak zorunda. Öğrenmem derse her hatada ya forum konusu kovalar ya da birinin ağzına bakar.

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari
Dediğim gibi herkesin java bilgisi yok, herkesde o plugini inceleyebilecek yazılım yok. Küçük bir plugin yükleyerek çözülebilir.
Java bilgisine gerek yok sadece plugin.yml dosyasına 2 kelime yazacak. Çok gerekli değil dediğim gibi.

ArdaGnsrn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

ArdaGnsrn#7041

Elmaslar
44
Puanlar
2.145
Yer
Mersin
Minecraft
ArdaGnsrn
Benim felsefem balık tutmayı öğretmek balığı vermek değil. O yüzden yorumum o yönde. Sunucu açacaksa bazı şeylere hakim olmak zorunda. Öğrenmem derse her hatada ya forum konusu kovalar ya da birinin ağzına bakar.
Java bilgisine gerek yok sadece plugin.yml dosyasına 2 kelime yazacak. Çok gerekli değil dediğim gibi.
Ben daha önce çok aradım böyle bir plugin. Çoğu kişi skript ile yapmaya çalışmış ancak skriptler çalışmıyordu sebebini de yukarıda belirtmiştim.
Genelde bilgisi olmadan sunucu açanlar daha doğrusu forumlara bağlı kalanlar 1-2 ay sonra serverleri kapatıyorlar. En azından bu 1-2 aylık süreçte kullanırlar diye düşündüm :) Ben de daha yeni yeni öğreniyorum yapacak bir şeyler bulamayınca aklıma bu geldi ve yaptım. Tabiki java bilenler plugin kullanmadan da ekleyebilirler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı