Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım iOS 13 Geliyor!

• Konuyu başlatan ThanatosUltio
  • Başlangıç Tarihi
  • 737
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T

ThanatosUltio

Ziyaretçi

Merhaba , bugün sizlere "iOS 13 Geliyor!" başlığında bir konu sunacağım. Eğer ki başlıkta belirttiğim konu hakkında sizi bilgilendirip, size bir şeyler katabildiysem ne mutlu bana. Eğer konumu beğendiyseniz, aşşağıdan like atıp yorum atmayı unutmayın.

Apple'ında katıldığı geliştiriciler konferansı WWDC 2019 etkinliğinde iOS 13 yeni mobil işletim sisteminin ön gösterimi yapıldı. Karanlık mod, gelişmiş fotoğraf ve kamera seçenekleri, Apple ile giriş yapabilme ve Harita Deneyimi gibi özellikleriyle insanları kendine çeken iOS13, 2019'un sonbaharına doğru Apple kullanıcılarına sunulacak.

Son Jose'de gerçekleştirilen etkinlikte konuşmaya yapan Apple Yazılım Mühendisliği Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi, “iOS 13, daha hızlı bir performansın yanı sıra Fotoğraflar ve Harita uygulamalarındaki zengin güncellemeler ve Apple ile Giriş Yapma gibi gizliliği koruyan özelliklerle her gün kullandığınız uygulamalara yeni özellikler getiriyor” dedi. Craig Federighi, “iPhone’un sunduğu yenilikleri müşteriler bu sonbaharda deneyimleyeceği için heyecanlıyız” diye bildirdi.

72619

Karanlık Mod:

72621

iOS 13 ile gelecek olan özelliklerden biri ise Karanlık mod. Eğer çevrenizde loş bir ışık varsa size çok iyi bir görüntülenme deneyimi sunabilir. Ayrıca güzel bir özelliktir ki, güneş battığında otomatik açılabilme özelliği bulunmaktadır.

Yeni Gelişmiş Fotoğraf Düzenleme Aracı:

72627

Yeni gelişmiş düzenleme aracı sayesinde, tek bir tuş ile herhangi bir efekt azaltılabiliyor ya da arttırabiliyor. Ayrıca fotoğraf düzenlemesinde kullanılan araçların birçoğu video düzenlemek içinde kullanılıyor. Bu sayede döndürme, kırpa ve filtre işlemleri başka hiçbir uygulamaya gerek kalmadan yapılabiliyor. iOS 13 bize Portre Işığı ayarlarıyla oynarak gözleri netleştirme ve yüz hatlarını daha da parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için ayarlar yapmamıza da olanak sağlıyor. Böylece fotoğraflarda yüzünüz daha mükkemmel gözüküyor. Yeni gelen High-Key Mono efekti ile de daha güzel ve tek renkli bir görünüm de oluşturabilme imkanı artık iOS 13'de mevcut.

Apple İle Giriş Yapma:

72629

iOS 13 ile gelecek olan bir özellik ise Apple ile giriş yapmadır. Bu özelliğin amacı, Google ya da herhangi başka bir giriş yapma methodu ile zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde oturum açmak için getirilecek olan özelliklerden biridir. Artık bu özellik ile Apple kullanıcıları, sosyal medya hesaplarını, E-posta adreslerini doğrulamadan yani vakit kaybetmeden direkt olarak giriş yapmak için Apple Kimliklerini (Apple ID) kullanabilecekler.

Kullanıclar, ad ve E-posta adresi kullanmak istediklerinde E-Posta adreslerini gizli tutmak isteyen kullanıcılar için rastgele E-Posta adresi paylaşma seçeneği sunulacak. Apple ile Giriş yapmada, kullanıcıların sadece Face ID ve Touch ID'lerini doğrulamasına ek istenilirse maximum güvenlik açısından 2 faktörlü kimlik doğrulama seçeneğide olacak.

Yeni Harita Deneyimi:

72636

Apple'ın ekleyeceği yeni muhteşem özelliklerinden biri de Harita özelliği. Harita aplikasyonu şuan belirli şehirler ve eyaletler için kullanılabiliyor. 2019'un sonunda bütün Amerika Birleşik Devletleri, 2020 yılında daha fazla ülke ve eyalette kullanılmaya başlanacak.

Bana kalırsa iOS 13'ün en iyi özelliklerinden biri Harita özelliği çünkü Look Arround özelliği ile şehrin 3D görünümünü görüyorsunuz ve buda size mükkemmelliyetçi bir görünüm sağlıyor. Look Arround özelliği ayrıca size favori restoranlar ve benzeri okul gibi sık sık gidilen yerlerin konumu anında bulmanızıda sağlıyor. Ayrıca bu yerlerin konumlarını 3D olarak görebiliyorsunuz.

iOS 13 İle Gelen Diğer Yenilikler:

Anımsatıcılar: Aslında genel olarak bir şeyleri organize etmenize yarıyor diyebiliriz. Saat, tarih, hızlı araç çubuğu gibi şeyleri ekleme kolaylığı sağlıyor.

Mesajlar: Konu grubundakilerin kim olduğunu rahatca belirlemek için kullanıcıların isimlerini ve fotoğraflarını veya kişiselleştirilmiş Memoji ve Animoji'sini otomatik olarak paylaşabiliyor.

Siri: Siri artık yeni ve doğal bir sese sahip. Ayrıca artık kişiselleştirilmiş rutinler sağlayan Suggested Automations’ı destekliyor.

CarPlay: Aslında bir nevi gösterge paneli diyebiliriz. Müzik, harita ve dahasını tek bir görünümde sunan bir panel diyebiliriz.

HomePad: Kişisel istekleri iletmek için kullanılabilir. Mesajlar, müzikler ve dahası kişisel istekleri iletmek için gerekli kişilerin seslerini ayırt edebiliyor. Ayrıca istediğiniz zamanda herhangi bir şeyi kapatabiliyor. Örneğin belirlenen zamanda müziği kapatmak gibi.

AirPods: AirPods özelliği ile Siri, biri size mesaj gönderdiğinde ya da sizi ilgilendiren herhangi bir söylemde size bu söylemi ya da mesajı anında sesli bir şekilde okuyabilme özelliği sunuyor.

Sesle Denetim: Bu özellik ile sahip olduğunuz elektronik Apple eşyanızı sesiniz ile yönetebileceksiniz.

QuickPath: iOS klavyesinde bir kelimenin harfleri arasında sürekli kaydırma yaparak tek elle yazmayı kolaylaştırıyor.

Metin Düzenleme: Metinler arasında daha seri ve doğru bir şekilde seçim yapmamızı sağlar.

Dosyalar: Harici depolama cihazlarından herhangi bir zorluk yaşamadan verilere ulaşma imkanı sunuyor.

Sağlık: Uygulama işitme sağlığı vesaire takip etmeye, kadınlar içinse regl döngülerini kolaylık ile takip etmelerini kolaylaştırıyor.

iOS13 Hangi Cihazlarda Mevcut Olacak?

iOS 13 İphone 6s ve daha yeni İphone modelleri, iPad Air 2 ve daha yeni modelleri, tüm iPad Pro modelleri, iPad 5 ve daha yeni modelleri ve iPad mini 4 dahil olmak üzere üst modellerinde iOS 13 mevcut olacak.

iOS 13 geliştirici önizlemesine developer.apple.com ulaşabilir. Açık beta programına ise bu ayın sonunda beta.apple.com adresinden ulaşabilirsiniz.

bugün sizlere iOS 13 adlı İphone sisteminin tanıtım konusunu sundum. Umarım konumdan bir şey öğrenmiş ve iOS 13 adlı İphone sistemi hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olabilmişsinizdir. Eğer konumu beğendiyseniz, like atıp yorum yapmayı unutmayın!

Son düzenleyen: Moderatör:

Celil

Ahanda Zümrüt!

Discord:

Celil#3997

Elmaslar
1.499
Puanlar
17.095
Yer
Rize
Minecraft
Celilzzers
oo harika konu kardeşimmm adamsın

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Apple kullanıcıları için muazzam bir yenilik olduğunu düşünüyorum. Fakat ben hala Huawei'den yanayım :)

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Harita özelliği çok hoş ama Türkiye'ye 5 yıl sonra geliceği için nafile

Murat1618

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
397
Puanlar
14.520
İyi gözel anlatıyonda sor bakalım iphonemiz varmı ?

cemil37

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Ceko37#9713

Elmaslar
111
Puanlar
13.850
Minecraft
Ceko37
Ama ben Android kullanıyorum.. :'(
Neyse androite de gelir :D

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi

KeskinGolge

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

keskin

Elmaslar
10
Puanlar
6.295
Yer
İstanbul
Minecraft
Keskin
Twitter
numberonekeskin
GÜzel ve bilgilendirici bir konu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı