Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım InsaneLore plugini ile kolay Essentials kitleri oluşturmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Duoquote

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
23
Puanlar
13.320
Minecraft
Duoquote
Bu konuda sizlere nasıl InsaneLore plugini ile Essentials kitlerini kolayca oluşturabileceğinizi anlatacağım.
İlk olarak Essentials plugini ve InsaneLore pluginini sunucunuzda bulundurmanız gerekmektedir. Plugin isimlerine tıklayarak
indirme linklerine ulaşabilirsiniz.

Essentials'ta kit oluştururken envanterinizde sadece kit içinde bulunacak itemler bulunmalı.
Belirlediğiniz itemleri envanterinizde topladıktan sonra isimlerini veya bilgilerini değiştirmek için
InsaneLore plugininden birkaç komut ile kiti oluşturabilirsiniz.

Örnek olarak benim kit için belirlediğim eşyalar bunlar:

74876

Daha sonrasında eşyanın ismini değiştirmek için /lore name <isim> komutunu kullanabiliriz.
Komut renk kodları desteklemektedir nasıl ayarlamak isterseniz o şekilde ayarlayabilirsiniz.
Ayrıca boşluk koymak yerine alt tire "_" koymayı unutmayın, aksi takdirde hata verecektir.
Örnek:

74877

Eğer renk kodlarına alışkın değilseniz size bir şema bırakıyorum, kullandığım fontu mazur görün en sol sütunlardaki o garip işaret
renk kodlarının başındaki "&" işaretidir, şemayı şahsen kendim oluşturdum yaptığım şeyleri kolaylaştırmak için:

74879

Kodu yazdıktan sonra eşyanın ismi değişecektir:

74878

Alt satırlarına yazı eklemek istiyorsak (Alt tire kullanmaya dikkat edin) /lore add <yazı>:

74880

Kod girildiğinde aşağıdaki gibi olacaktır:

74881

Yine bir altına yeni bir şey eklemek istiyorsak aynı komutla ekleyebiliriz:

74882

74883

Eğer belli bir satırı değiştirmek istiyorsak /lore set <satır numarası> <yazı> komutu ile
bunu yapabiliriz, örnek olarak:

74885

Sonuç:

74886

Eğer bir satırı kaldırmak istiyorsak /lore rem <satır numarası>, örnek olarak:

74887

74888

Tüm kiti tamamladıktan sonra /kitcreate <kit adı> <kullanma aralığı> komutu ile kitimizi oluşturabiliriz,
kullanma aralığı saniyelerle işler, yani 30 dakikada bir kullanılabilir yapmak istiyorsak 1800 değeri girdiğimizde
bunu elde edebiliriz, örnek:

74889

Ve tebrikler! Artık o korkunç yazıları elle yazmak yerine envanterinizdeki eşyaları ayarlayıp kit oluşturabilirsiniz!
Kiti oluşturduktan sonra essentials klasöründe kits.yml adlı dosyanın içinde kiti görebilirsiniz, değiştirebilirsiniz:

74890

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Essentials üzerinde ayarlamaktansa bu eklenti içerisinde ayarlamak vs. daha mantıklı geldi. Bu güzel tanıtım için teşekkürler :)

Duoquote

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
23
Puanlar
13.320
Minecraft
Duoquote

Essentials üzerinde ayarlamaktansa bu eklenti içerisinde ayarlamak vs. daha mantıklı geldi. Bu güzel tanıtım için teşekkürler :)
Bence de daha mantıklı, belki daha pratik yollar da vardır ancak ben de bunu biliyordum bunu paylaştım :).​

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Bu eklenti herhalde kits.yml ye yani essentials'in kendi kit bölümüne yazıyor yazdıklarınızı doğru mudur?

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
essentials ın config bölümünden bunu yapabiliriz yani sunucuyu zorlamanın bir alemi yok

ne kadar fazla eklenti = okadar fazla lag dır

Duoquote

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
23
Puanlar
13.320
Minecraft
Duoquote
Bu eklenti herhalde kits.yml ye yani essentials'in kendi kit bölümüne yazıyor yazdıklarınızı doğru mudur?
Aynen öyle dostum, /kitcreate <kit adı> <kullanma aralığı> komutu Essentials plugininin komutudur ve pluginin klasöründeki kits.yml dosyasına kaydetmektedir :)).​

essentials ın config bölümünden bunu yapabiliriz yani sunucuyu zorlamanın bir alemi yok

Bunu yorumlamak tamamen size kalmış, yazdığım yazı tamamen kit oluşturma metoduna örnektir.
Daha sonrasında sunucunuzda bulundurmanız gerekmesi hakkında herhangi bir şey yazmadım, yani işiniz bittikten sonra eklentiyi sunucudan kaldırabilirsiniz ve kitleriniz Essentials'ın kits.yml klasöründe kayıtlı olacaktır :)).
Sonradan kit eklemek istediğinizde zaten oluşturduğunuz kitleri kits.yml dosyasından referans alarak plugine gerek kalmadan oluşturabilirsiniz.​

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni

Sanırım bu eklenti oyundayken kit eklemenize yarıyor normal de essentials dosya üzerinden ayarlama yapmaya imkan kılıyor ancak bu eklentiyle birlikte oyundayken de kit ekleme şansınız oluyor işlevli bir eklenti tam bir üşengeçliği felsefe haline getirenler için.

Duoquote

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
23
Puanlar
13.320
Minecraft
Duoquote
Sanırım bu eklenti oyundayken kit eklemenize yarıyor normal de essentials dosya üzerinden ayarlama yapmaya imkan kılıyor ancak bu eklentiyle birlikte oyundayken de kit ekleme şansınız oluyor işlevli bir eklenti tam bir üşengeçliği felsefe haline getirenler için.
Hayır, bu eklenti sadece oyundaki eşyaların isim ve lore veri değerlerini kolayca chat arayüzü kullanarak düzenlememize yarıyor,
bunu kullanmanın bize faydası Essentials'ın kits.yml dosyasında elle yazması daha karmaşık olacak şeyi. oyun içi item üzerinde deneyip,
kit oluşturabiliyoruz. Üşengeçlik mevzusunu bilmeyeceğim ancak şahsen ben bu şekilde kit oluşturuyorum çünkü oldukça kolay bir hale getiriyor.
Kit oluşturma komutu zaten Essentials plugini ile birlikte gelen bir özellik, eğer itemlere isim vermek veya lore
verisi düzenlemek gerekmiyorsa bu başlıktaki eklentiyi kurmalarına gerek yoktur, direk eşyaları envanterinize koyduğunuzda
Essentials plugininin komutu ile kit oluşturabilirsiniz.​

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı