Sol Reklam

İNCELEME - Elementary OS

SharksCOVE

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

sharks#2578

Elmaslar
11
Puanlar
13.260
Minecraft
OyunGezgin: @yagiz
300px-Elementaryos-logo.png

Merhaba dostlar bugün sizlerle alternatif bir Linux dağıtımı inceleyeceğiz. Hadi biraz detaya inelim!
Vikipedi: Elementary OS açık kaynak kodlu, Ubuntu tabanlı Linux dağıtımı. Masaüstü ortamı olarak Pantheon'u kullanan Elementary, ilk başlarda Ubuntu dağıtımına özel temalar ve uygulamalar sağlayan bir proje iken, bir süre sonra kendi işletim sistemlerini dağıtmaya başlamıştır.

ARAYÜZ
Elementary-OS-Review.png
MacOS'u andıran bir tasarım ile karşımızda babalar gibi duran elementary OS bence bu sınavı geçmiş gibi duruyor. Kullanımı kolay ve masaüstüne icon koymaya müsaade etmeyen Elementary daha düzenli olmamızı sağlıyor!
ZARİFLİK 10/10​
KULLANIM KOLAYLIĞI 7/10​

TABAN
img_5aecaab94a038.png.pagespeed.ce.JeTVV8gnfS.png
Taban olarak UBUNTU gibi çok yaygın bir dağıtımı kullanması bize ubuntu kaynaklı programları ve ubuntu kodlarını kullanmamıza olanak sağlayacak!

AppCenter​

Ekran Alıntısı.PNG

Çoğu Linux dağıtımında olduğu gibi Elementary OS'ta bize AppCenter kolaylığı sağlamış binlerce uygulamaya erişebilirsiniz.
Aynı zamanda uygulamaları istediğiniz kadar ödeyip satın alabiliyorsunuz. (Bir nevi bağış)

ARTILARI :evet:
  • ÇOK HOŞ BİR TASARIMI VAR
  • KULLANIMI KOLAY
  • UBUNTU TABANLI
  • AppCenter
EKSİLERİ :hayir:
  • Sanal makine için fazla gereksinim istiyor
  • Stabil çalışmıyor özellikle AppCenter kasmalara yol açıyor
  • Doğru sürücüler kurulmadıkça optimizasyon sorunları yaşıyor
GENEL NOT 8/10​

Bence ubuntu'ya alternatif olarak kullanabileceğiniz güzel bir dağıtım. Nerden mi indireceksiniz? Aha, tam olarak BURADAN (Miktar belirleyin kısmına 0 yazarsanız ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Yeni şeyler öğrenmek çok hoşuma gidiyor ve ilginç bir şeye şahit oldum. Böyle tanıtımlar açmanız hem foruma adına hem de bizim adımıza güzel..

SharksCOVE

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

sharks#2578

Elmaslar
11
Puanlar
13.260
Minecraft
OyunGezgin: @yagiz
değerli görüşün için teşekkürler :evet::alkis:

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı