Sol Reklam
Sağ Reklam

Anı İlk Sunucu Maceranız!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KeremWho

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

KeremWho#0782

Elmaslar
106
Puanlar
13.580
Yer
İstanbul (Avrupa)
Minecraft
KeremWho

MartinM9

Örümcek Hoşt!

Discord:

Lykia#1903

Elmaslar
192
Puanlar
13.835
Yer
İstanbul
İlk minecraftı indirme sebebim, sunucu açmaktı. Tabii o zamanlar 13-14 yaşındayım. Para olsa bile aileden bu tür işlere para verecek izin yok. Gizli yapalım desen; gönlün razı gelmiyor. Bende portlu açmaya karar vermiştim. Baya sağlam tutmuştuk sunucuyu portlu olduğu halde ayakta. Günlük 40 kişi alıyordu sunucumuz. En sonunda dersler yüzünden sunucuda gitti.

Cresties

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

! Mufugo#2722

Elmaslar
90
Puanlar
13.470
İlk minecraftı indirme sebebim, sunucu açmaktı. Tabii o zamanlar 13-14 yaşındayım. Para olsa bile aileden bu tür işlere para verecek izin yok. Gizli yapalım desen; gönlün razı gelmiyor. Bende portlu açmaya karar vermiştim. Baya sağlam tutmuştuk sunucuyu portlu olduğu halde ayakta. Günlük 40 kişi alıyordu sunucumuz. En sonunda dersler yüzünden sunucuda gitti.

Aslında benim anlattığımın özeti bunun gibi bir şey

Aleste

Play.RoyalCraftTR.com

Discord:

Aleste#4670

Elmaslar
34
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Aleste70
''İlk defa survival serverinde oynuyorum.O zamanlar 5'e mi 6'ya mı ne gidiyorum.Bir tane kız arkadaşım var o zamanlar,kızın abisiyle ,kız,ben felan maden yapıyoruz. Claim atmayı bilmiyoruz adamlar gelip bizi kesti.Ondan sonra adamlar geldiler tüm heryeri claim felan attılar öyle ev yaptıydık küçük onu felan kırdılar.''​

metehngzr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Off aga bee ben nitradoya ne para yatırdım varya 3-4 kişi takılıyorduk hep modlu falan sonra hub paket indirdik bi tane internetten dandik birşeydi sadece tek sunucu halinde falan bilgimiz de yok açmıştık. 5kişi falan girmişti hiç online olmamıştı :( reklam falan da yapamadık bilgi yok çünkü. Ama bilgisiz bilgisiz neler yapıyordum ben varya. Şimdiki bilgim olsa o zamanlar neler yapardım.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Nomercymcde en az 2 yılın geçirmişimdir.Kurmasamda en çok keyif aldığım sunucu idi.Hammadde okadar büyüktü ki hammaddeye ev yapıyorduk.

bihency

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!
Emektar

Discord:

bihency#1337

Elmaslar
517
Puanlar
8.950
Minecraft
bihency
İlk oynadıgım server homerosmc (hatırladıgım) birde yabancı quickcraft falan vardı sanırım ne serveriydi hatırlamıyorum 50 online olurdu mobları keserdim havuc falan duserdi onları spawnda dagıtır event yapardım sonra en sevdigim bi ozellik vardı merdivene oturuyoduk tabi ingilizcem falanda yok o zamanlar simdi ise server acma konusunda bilgim olduguna inanıyorum şahsen ve sunucum 4. kez yeniden açıldı bugün mc-tr de reklam verdim BihencyNetwork umarım eskisi gibi olur (50 online falan alıyodum baska bi isimleydi sunucu ismi baska biri kullanıyomus ilk sahibi kanıtladı ve serveri kapatmak zorunda kaldım)

Yazım yanlışım olabilir kb :/

Not : Anlattıklarımın en başı server açmakla ilgili degil ama son baktıgım yorumlarda ilk oynadıkları serverlerle ilgili birşeyler var o yuzden anlatmak istedim :D

ZyuzAx

Gidişin umrumda değil, Gelişin gibi.

Discord:

2qke#0001

Elmaslar
162
Puanlar
6.455
Minecraft
2qke
İlk sunucuyu Emir Haktan ile kurduk Jaguar Network, fazla eski değil şöyle 2-3 yıl öncesi. Fazla iş bilmem aternos'tan sunucu kurarım kendime halada duruyor. DeliiMC12 diye :d Batihost'tan Emir Haktan ile sunucu aldık. Neyse girdim panele baktım bu ne ? Hacker sandım kendimi bir an. sonra işte eğitim videoları izledim öğrendim, Sunucuya özel Plugin yapmak istedim başaramadım. Sonra işte sunucu Max 15 kişiyi görmüş fazla tanınmamışız araştırdım sunucuya site yapmak aklıma geldi o zaman bile çok iyi site yapmıştım, sonra kurdum bir site aileme falan gösterdim sonra baktık kitle yok, üye yok, oyuncu yok, gelir yok falan Daha sonra bir Profesyonel Mimar arkadaşım ile tanıştım Halil Kaya Serin hala dostumdur, aklımızda bir proje var, yaza doğru onunla 4 veya 8 GB'lik bir sunucu kurmayı planlıyoruz. bir süre öylece oynadık kendimizce, yapılar falan yapardık LexiE (Halil Kaya Serin) ile daha sonra Emir Haktan ile kavga falan oldu işte ayrıldık sunucudan, ben sunucu dağıldığı zaman Minecraft'ı bıraktım zaten 6-7 ay sonra Halil'e yazdım ordan tekrar başladım. Emir haktan ise kendine şuan başka bir tane sunucu kurmuştur falan. Neyse iyi geceler :).

LexiEe

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
LexiE
Yalan yok hayatımda hiç sunucu kurmadım he 1 2 defa Burak Göndüz ile kurdum o ayrı ama oda aternosdu eskiden böyle küçük küçük yapılar yapardım bir arkadaşım vardı başka bir arkadaşıyla PvP Sunucusu açıcaklardı o gün heyecanlandım ve fena yapılar yapdım ardından sunucuya bidaha girmedim canım istemedi sonra Facebook'da den gördüğüm bi sunucuya girdim baya zevk alıyordum gece gündüz o sunucuda oynuyordum sınavlarım vardı çalışmayıp sınava servere girip build yapardım ama cidden fena olurdu orada Ebubekir Ceylan la tanışdım beni facebook grubuna aldı sonra ona baya ısındım ya baya sevdim ardından böyle ejderhalar falan yaptım singleda yaptıgım ejderhalar vardı schematic olarak kaydettim ve o sunucuya attım acaip beğenildi bunu facebooka da attım ordan beni Muhammed Özyürt (sasuke) ile tanıştım beni bi kaç sv ye çağrıdı gittim yapılar yaptım ona göre acemi kalıyordum sonra geri jaguarnw ye geçtim ama cidden kendimi geliştirceğimi anladım gittim yapılarımı yapmadan önce Sketchup dan planlama yaptım sonra yapılar yaptım ve çok ilgi gördü.Ardından notlarımın baya düştüğünü farkettim ilk dönem ortalamam 98.780 felanken 2.dönem 94 falan oldu bu serverdeki zamanımdan kaynaklansada ben yinede serveri bırakmadım fena bi sevgim vardı bu sefer ama eşit ağırlık verdim derse de mc ye de ,sonra serverde yetkililer kavga etti ardından server yıkıldı ben minecraftı bıraktım 2 3 ay oynamadım ve sonra sasuke ile konuşup build serverlerine gittm bişeler öğrendim sonra bi baktım Ebubekir'den mesaj geldi bende heyecanla minecraftı açıp hemen sonra servere girdim ee o serverda anlaşmazlık oldu bizimde aklımıza yeni server açmak geldi ama hala açmadık ama açıcaz 4 veya 8 GB onu halledicez . Neyse İyi Günler <3

Son düzenleyen: Moderatör:

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Sene 2014. Ne vdsyi biliyoruz nede sanal makinaları. Ne batihostu nede rabisuyu :D portlu sunucu açtık arkadaşımla. Skype kullanıyorduk tabiki ve herkese otomatik mesaj yollayarak reklam yapıyorduk :D hiç unutmam +50 oyuncu tutturmuş 10 15 vip satmıştık. Ama tabiki arkadaşım aldı parayı benim ininal kartım yoktu :D eskileeer eskiler <3

ZyuzAx

Gidişin umrumda değil, Gelişin gibi.

Discord:

2qke#0001

Elmaslar
162
Puanlar
6.455
Minecraft
2qke
Sene 2014. Ne vdsyi biliyoruz nede sanal makinaları. Ne batihostu nede rabisuyu :D portlu sunucu açtık arkadaşımla. Skype kullanıyorduk tabiki ve herkese otomatik mesaj yollayarak reklam yapıyorduk :D hiç unutmam +50 oyuncu tutturmuş 10 15 vip satmıştık. Ama tabiki arkadaşım aldı parayı benim ininal kartım yoktu :D eskileeer eskiler <3

Arkadaşta iyi geçirmiş :d

ErenRHN

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Kaptan Mosey#8426

Elmaslar
57
Puanlar
3.870
Minecraft
ErenRHN
Bütün mapleri ve yönetimi üstlenicem sadece bana bir plugin yapsın umuduyla pluginer ararken okuldan bir arkadaşla açmıştık, yapmıştık da bayağı ama tutmadı reklamını yapamamışız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı