Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber İki Faktörlü Doğrulama Sunucuya Nasıl Kurulur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mcdikmen

Her şey, bir ve tek şeydir.

Discord:

Mcdikmen#0316

Elmaslar
227
Puanlar
15.210
Minecraft
Mcdikmen
Arkadaşlar merhabalar,

Bugün sizlere sunucunuzda 2 Faktörlü doğrulama plugin'inin nasıl kurulacağını anlatmak istiyorum. Bu plugin sayesinde telefonunuzdan Auth, Google Authenticator gibi programlar ile doğrulama kodu alınmadan giriş yapılamasını sağlamaktadır. Özellikle kendi sunucumda yetkili olan kişiler için bu plugini kullanmaktayım. Bungeecord'da bir bug yapıp yetkililerin hesaplarına sürekli olarak giriş yapılabilmekte fakat bu plugin sayesinde kişisel telefonunuzdan doğrulama almadan sunucuya giriş yapamamaktasınız. Bu da hesap güvenliğini yüksek miktarda artırmaktadır. Dilerseniz kurulum aşamasına geçelim:

1) Plugin'in Kurulumu

Plugin'i indirmek için aşağıda vereceğim bağlantıya gidip .jar dosyasını sunucunuzun plugin klasörünün içine attıktan sonra sunucunuzu yeniden başlatın. Ardından plugin kurulmak için hazır bir hale geliyor.

2) Plugin'in Ayarlanması

Plugin'in kendi dosyasının içerisinden config.yml'ye girelim ve aşağıda vereceğim iki ayarı kendimize göre değiştirelim.

1616161419469.png

Ip Changes: true yaparsanız oyuncu her girişinde ip değişikliği tespit edilirse giriş yapılmasını ister.
Every Login: false olarak işaretli şuanda bende ancak siz true yaparsanız oyuncu sadece ip değişikliğinde değil her sunucuya girişinde doğrulama ister.

3) Oyuncuların 2 Faktörlü Doğrulama İle Ayarlanması

Config'imizi de ayarladıktan sonra, oyun içerisinden /2fa enable <isim> komutunu giriyoruz. Ardından ismini yazdığımız kişinin envanterine bir QR kodlu harita geliyor.

1616176056345.png

Bu kodu telefonumuza yükleyeceğimiz Auth veya Google Authenticator programına okutmanız gerekmektedir. Programa okuttuktan sonra size saniyelik kodlar gözükecektir. O kodu oyun içerisinde /2fa <kod> şeklinde giriniz.

Her oyuna girişinizde doğrulama uygulamanızı açıp /2fa <kod> şeklinde girmelisiniz.

Pluginin kendisi bu kadardı.

Herhangi bir soru veya sorununuzda yorumlara beklerim...

İyi ve sağlıklı günler dilerim... :melek:

Deleted User 131734

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
422
Puanlar
4.075
Yer
Avusturya
Güzel bir Tanıtım Olmuş ELlerinize Sağlık <3

Qsaf

Try not. Do or do not. There is no try.

Discord:

Asaf#0007

Elmaslar
95
Puanlar
1.585
Yer
İstanbul / Ataşehir
Minecraft
Qsaf
Ellerine sağlık Murat abicim, güzel tanıtım olmuş.

Mcdikmen

Discord:

Mcdikmen#0316

Elmaslar
227
Puanlar
15.210
Minecraft
Mcdikmen
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Özellikle sunucu yetkililerinin güvenliği için çok önemli bir sistem. Anlatım için teşekkürler :)

Mcdikmen

Discord:

Mcdikmen#0316

Elmaslar
227
Puanlar
15.210
Minecraft
Mcdikmen

Özellikle sunucu yetkililerinin güvenliği için çok önemli bir sistem. Anlatım için teşekkürler :)
Rica ederim, kesinlikle yetkililerin kullanması gereken bir sistem olduğunu düşünüyorum senin gibi. :melek:

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
628
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
Kesinlikle tavsiye ettiğim bir plugindir yetkili kadroları için önemli bir plugindir. Rehberliğini yapan @Mcdikmen eline sağlık yararlı bir konu olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı