Hytale - Oyun Beklenen Grafikleri Karşılayabilecek mi?

Soofly

Sonsuzluk yeter mi?
Deneme Yazar
23 Mayıs 2019
85
81
590
14
İstanbul
Ruh Hali
Minecraft Sunucu Minecraft Sunucu
Merhabalar, bugün sizlerle beraber Hytale'nin beklenen grafikleri karşılanabilecek mi? konu başlığı altında beraberce bu olayı tartışacağız. İyi okumalar dilerim.

hytale konusu 1.jpg

Hytale'nin Grafikleri
Bunları daha önce hiç gördün mü?
Hytale'nin şu anki grafiklerinden bahsedecek olursak gerçekten de göz kamaştırıcı ve Hytale oyunu şuan piyasaya çıkmasa bile çok hayranı var. Aynı zamanda oyun piyasa sürüldüğünde bile şuan binlerce hatta yüz binlerce kişi oyunu almak için hazır bir şekilde bekliyor. Resimde gördüğünüz üzere oyun komple baştan olarak yaratılıyor ve gerçekten de gidişatı şu an iyi gözüküyor. Gidişatı şu an iyi gözükse bile genellikle bazı hatalar oluşabiliyor ve bu hataları çözmek için çok uğraşıyorlar ve başaramaya biliyorlar. Neden bunu bize söyledin diye soracak olursanız şöyle cevap vereyim ki, grafiklerin en baş düşmanı hatalardır ve bir hata yüzünden de bütün ayarlar bozulabilir. Kısaca şu an oyun sektöründe böyle grafikler daha doğrusu böyle bir oyun motorunun görülmediğini sizlere apaçık söyleyebilirim ve bu konuda Hytale'nin sıkıntı çekeceğini de pek fazla düşünmüyorum.

minecraft hytale konusu 2.jpg

Hytale'nin Yaratıkları
Her ne kadar resimde de görünse bile Hytale rahat durmuyor ve görülmemiş yaratıkları bize sunmaya çalışıyor. Ara sıra hayal güçlerini zorlasalar bile gerçek dünyada da olan varlıkları bize oyunda da güzel ve uysal bir şekilde sunuyorlar ve bana göre veyahut size göre güzel bir şey. Hytale oyunu aynı zamanda sistematik olarak bize güzel bir seçenek oluyor ve gerçekten de resimlere bakınca "Hakikaten de, böyle bir oyun var mı?" diye sorası geliyor insanın. Kısası kısa, Hytale oyununun bana göre yaratık açısından sıkıntı çekmeyeceğini hatta daha ziyade bolluk çekeceği görüşündeyim.

hytale konusu 3.jpg

Hytale'nin Eşya Animasyonları
Hytale'nin eşya animasyonları konusundan da kısaca sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum çünkü bizlere gerçekten de uğraştıklarını rahat bir şekilde gösterebiliyorlar ve bize kolay bir şekilde söylüyorlar. Uzun uzun anlatacak olursam, kılıç türleri olsun yeri gelincede zırhlar olsun çizimleri ve grafikleri kesinlikle muazzam ve aynı zamanda vuruş tarzları konusuna da değinmek gerekirse güzel bulduğum söylenemez gerek bütün saldırı silahları genellikle savurma efekti ile yapılmış ve hiçte iç açıcı değil ama bu benim fikrim, sizin görüşünüz tabii ki de size özeldir.

minecraft hytale konusu 4.jpg

Hytale'nin Sesleri
Son olarak da Hytale'nin seslerini inceleyeceğiz. Seslerini inceleyeceğiz zaman kastettiğim şey aslında yaratıkların, bitkilerin ve hava olaylarının sesleri. Bilenler veya bilmeyenler olacaktır ki hemen söyleyeyim Hytale'nin kendi stüdyosu var ve bu seslerin bazıları yapay olarak yani insan aracılığı ile yapıyorlar "Böyle bir şey nasıl oluyor?" diye soracaksanız
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
tıklayarak gereken cevabı alabilirsiniz. Bazı hava olaylarını kendileri yapmasa bile eşi benzeri olmayan doğal güzelliklere giderek ses kaydı alıyorlar ve bizlere bu güzel sesi dinleme vazifesini sunuyorlar.

*Yazmış olduğum bütün bölümlerde değindim konuların detaylıca bilgisini almak istiyorsanız lütfen
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
tıklayınız*

Son düzenleme:
  • Elmas
Tepkiler: DarkSad ve Garp

YigitReisOfficial

❤️ Atatürk Sevdalısı ❤️
Yazar Şefi
Premium
17 Haziran 2014
8.956
6.934
10.040
19
İstanbul - Beylikdüzü
www.mc-tr.com
Ruh Hali
Şahsen oyunun resmi sitesinde olan grafikleri beğeniyorum ancak gerçekte nasıl bir oyun ile karşı karşıya kalacağımızı bilemeyeceğim için net bir yorum yapmak istemiyorum. Bununla birlikte konu içerisinde çok önemli noktalara değinmişsiniz ki elinize sağlık. Takdire şayan bir konu olmuş :)

Soofly

Sonsuzluk yeter mi?
Deneme Yazar
23 Mayıs 2019
85
81
590
14
İstanbul
Ruh Hali
Şahsen oyunun resmi sitesinde olan grafikleri beğeniyorum ancak gerçekte nasıl bir oyun ile karşı karşıya kalacağımızı bilemeyeceğim için net bir yorum yapmak istemiyorum. Bununla birlikte konu içerisinde çok önemli noktalara değinmişsiniz ki elinize sağlık. Takdire şayan bir konu olmuş :)
Yorumun benim için çok değerli olduğunu kendin biliyorsun :) Konuyu beğendiğine çok sevindim.​

• Elmas
Tepkiler: YigitReisOfficial

BlazeNetwork

Örümcek Hoşt!
18 Aralık 2016
374
118
3.040
Bende bilmiyorum nerdeyim?
www.blazenw.net
Ruh Hali
Reis hypixel bu grafikleri ortaya koyuyorsa aynısını yapar sunucuları çok başarılı ve cubic studio programını kullanıyorlar ve başarılılar. Ben inanıyorum ve güzel bir oyun olucak merakla bekliyorum bakalım nasıl olucak ben güveniyorum şahsen.

Staffy

300 km'de iken azıcık titriyor.
20 Ekim 2017
1.158
1.090
4.140
Ruh Hali
teorik olarak bu hatalı bir konu. Hytale'ın bütçesi belli grafikleri belli resimlerdeki ve oynanış videosu var ise hiçbir sorun yok ancak tasarım great.

Soofly

Sonsuzluk yeter mi?
Deneme Yazar
23 Mayıs 2019
85
81
590
14
İstanbul
Ruh Hali
teorik olarak bu hatalı bir konu. Hytale'ın bütçesi belli grafikleri belli resimlerdeki ve oynanış videosu var ise hiçbir sorun yok ancak tasarım great.
Eğer konuyu dikkatli bir şekilde okusaydınız bunun bir tartışma olduğunu da anlayabilirdiniz.​

• Elmas
Tepkiler: Staffy

Yunus971

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
2 Mart 2020
11
3
10
19
Başarılı olacak gibi fakat bazı sistemlerini sevmedim, mesela kılıçla vururken sanki cs mermi izi gibi bir iz çıkması dışında efsane olmuş bence :D

• Elmas
Tepkiler: Soofly

Vanessa Van Helsing

İş güç ve uçmak
Premium
3 Nisan 2020
29
27
60
13
Aslında gerçekten Minecraft gibi ama grafikleri daha canlı taze ve modern hayata uygun olursa yani bundan kasettiğim küp küp olmasın değil aksine daha kaliteli olsun.