Rehber Hytale - İnşaat Nasıl Yapılır?

AyBora 🌙

Eklenti Paketi & Discord Bot
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
461
Puanlar
690
Steam
AyBora
Discord
AyBora#1849
Minecraft
AyBora
Ev.jpg

Hytale - İnşaat Nasıl Yapılır?
Bloklar ile harikalarını yarat
Merhaba sevgili MC-TR ailesi. Bu konuda Hytale oyunun da nasıl inşaat yapılır onu göstereceğim. Biliyoruz ki Hypixel Studios yeni bir oyun çıkaracak ve bu oyun Minecraft'ın daha gelişmiş versiyonu. Minecraft'a her yönden fark atan bir oyun olacağa benziyor fakat daha ne zaman çıkacak? sorusuna Hypixel Studios cevap veremiyor. Hytale oyunu çıktığı zaman bu konuya bakabilir ve inşaat nasıl yapılır öğrenebilirsin. Veya şimdi okuyup gelecekte hayallerini oyuna yansıtabilir, harikalarını yaratabilirsin. Biliyoruz ki Minecraft oyunun da sadece bloklar düz konuyor. Yani her hangi bir basamağı yan çeviremiyoruz. Ama Hytale oyunun da her şey daha basit gibi geliyor. Ve bu da Minecraft oyunundan daha güzel eserler çıkabilir anlamına gelmekte.

Hytale oyunun da bir sürü blok olacak. Bir birinden farklı bir çok blok. En iyi özellikleri ise düz veya yan yana yerleştirilebilir olmasıdır. Bu özellik ise ev yapmayı, inşaat yapmayı sevenler için bence müjde haber çünkü minecraft oyunun da basamaklar bildiğiniz üzere yan konmuyor sadece merdivenler konuyor ve bu da sinir bozucu.

Stones.jpg

Yukarıda ki resim de tuğla çeşitlerini görüyoruz. Bunlar taş malzemelerinden üretilmiştir. Sadece 4 tanesi. Taş ile yapılacak bir den fazla tasarım var ve sadece bunlar bir kaçı. Bu da yapıtlarınıza şekil verir. Minecraft oyunun da ki gibi tek çeşit değil, bir den fazla çeşit ile duvarlarınız daha güzel görünüm alabilir.

Blocks.JPG

Yukarıda ki görselde bazı taş çeşitlerini görüyoruz. Bunlar çatı blokları, merdiven blokları, duvar blokları, direkler, döşemeler ve kirişleri görebilirsiniz. Sadece bir çatı örneği yok bir den fazla çatı örneği var. Bu çeşitler bence tam kale yapmalık. Bir sürü direk var. Düşünsenize kaleniz var ve sula üzerine köprü yapıyorsunuz ve orası kalenizin girişi oluyor. Bence çok hoş. Şimdi ise bu bloklar ile ne yapabileceğimizi görelim.

Block.JPG

Bu resimde ki çit yerine kullanabileceğiz bir çeşit korkuluk. Köprünün yanlarına koymak için bence ideal. Bana sorarsanız taş ile yapabileceğimiz en iyi malzeme bence bu olmuş. Bu blok ile ne tasarımlar çıkar.

HytaleBlock.JPG

Yukarıda ki görsel kullanılan blok ise sütun. İtiraf etmek istiyorum bence sütunlar çok havalılar. Çok güzel duruyorlar ve çevreye güzel bir görünüm bırakıyorlar. Madenlere veya yer altı odalarına çok yakışacak bir blok. En iyilerinden sadece bir tanesi.

.1.JPG

Yukarıda ki resim bir çeşit tasarımlar ile oluşturulmuştur. bir şömine oluşturmak için sütunlar ve merdiven blokları kullanılmıştır ve temel taş ve kuvarsit bloklarının çok sayıda versiyonu, arkasındaki duvarda görsel çeşitlilik yaratmaktadır. Sadece taşlar ile bu kadar güzel tasarımlar çıkarılıyor. Şimdi ise efsane görüntüleri sizler ile paylaşmak istiyorum. Daha fazla okumadan şu görsellere bakın derim.

Terkedilen bir kale

.2.JPG

Kocaman bir kale

.3.JPG

Vee son olarak bir saray!

saray.JPG

YigitReisOffical

❤ Atatürk Sevdalısı ❤
Profesyonel Editör
Premium
En iyi cevaplar
3
Elmaslar
4.553
Puanlar
10.140
Steam
YigitReisFG
Discord
Yiğit Efe Okur
Minecraft
Yigit20
Doğruyu söylemek gerekirse oyununun çıkış zamanı için can atıyorum. Oyun hakkında henüz detaylı bilgiye sahip değiliz fakat böyle mimariler ile karşı karşıya kalmam benim oldukça ilgimi çekiyor ve bu oyunun ilk Türk mimarlarından olmak istiyorum. Kalemine ve var olan emeğine sağlık <3

LavivaSurvival

IP: LorisNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
21
Puanlar
490
Steam
KuzeyBey
Discord
Profesör#7037
Minecraft
Profesor
Çıksında oynayalım oynayacak oyun kalmadı ya :) mc dende sıkılıyoruz artık​

Abdullah T.

Merhabalar...
Onaylı Satıcı
Rivel Team
En iyi cevaplar
2
Elmaslar
729
Puanlar
2.640
Discord
Abdullah T.#0001
Minecraft
Asmus1990
Bu buildleri görünce gözlerim alev alıyor :mc_327-0:

AyBora 🌙

Eklenti Paketi & Discord Bot
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
461
Puanlar
690
Steam
AyBora
Discord
AyBora#1849
Minecraft
AyBora
Doğruyu söylemek gerekirse oyununun çıkış zamanı için can atıyorum. Oyun hakkında henüz detaylı bilgiye sahip değiliz fakat böyle mimariler ile karşı karşıya kalmam benim oldukça ilgimi çekiyor ve bu oyunun ilk Türk mimarlarından olmak istiyorum. Kalemine ve var olan emeğine sağlık <3
Bu buildleri görünce gözlerim alev alıyor :mc_327-0:
Çıksında oynayalım oynayacak oyun kalmadı ya :) mc dende sıkılıyoruz artık​
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim <3

Gemystery

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
76
Puanlar
160
Minecraft
Gemystery
Yararlı bi konu olmuş. Eline sağlık!

MineForest

Odunlara Vur Vur Vur!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
19
Puanlar
70
Konu yararlı olmuş, oyunu bekliyorum :3

DolunayZen

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
53
Puanlar
160
Discord
Dolunay#1849
Minecraft
DolunayTR

Çok güzel tanıtmışsın. Oyunun çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Konuların çok güzel.​

İsmail "IArdaK" Arda

Koydum Çalışma Masasını
Premium
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
17
Puanlar
470
Discord
İsmail "IArdaK" Arda#2422
Minecraft