Sol Reklam
Sağ Reklam

Hytale Canavarlar - Hytale Rehber

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Hytale.jpg

Hytale Rehberi - Canavarlar
Ne kadar korkunç olabilir ki?

Merhaba sevgili MC-TR kullanıcıları. Bu konuda sizlere Hytale hakkında bilgi vermek istedim. Biliyorsunuz ki Hypixel Studios'un çıkaracağı Minecraft'ın gelişmiş versiyonuna benzer olan Hytale bir çok kişi tarafından sadece oyunun tanıtım videosunu izleyerek oyunu oynama hissi yaratmıştır. Tanıtım videosuna göre aynı Minecraft'a benzer hayatta kalma, canavarları öldürme, maden arama, skywars, minigames, farklı biyomlar gibi aktiviteler mevcut fakat oyun Roblox ve Minecraft oyunun karışımı gibi. Resmi tanıtım videosuna göre oyunun Minecraft'ı piyasadan sileceğine benziyor. Bu konuda Hytale oyunun içerisinde olan canavarları tanıtacağım. Bildiğiniz üzere canavarlar bizim oyunda gelişmemizi engeller.
Onları geri püskürtmek veya öldürmek bizim için engelleri aşmak demektir. Unutmayın canavarlar asla pes etmez! Bütün ordusuyla sana karşı geleceği zaman, canavarları kovmanın tek yolu onlara karşı koymaktır. Ama canavarları öldürmek hiçte göründüğü gibi değil. Hatta yanına arkadaşlarını da alsan iyi olur. Daha da derine inmeden önce Hytale oyununu kısaca anlatayım.

Peki Hytale Nedir?
Hytale, Hypixel Studios tarafından geliştirilen bir video oyunudur. Minecraft oyununa benzer oyundur fakat daha geniş çaplı içerikler barındırıyor. Oyunda kendince ait ev yapabilir, evcil hayvan sahibi olabilir, canavarlara karşı saldırabilir, kılıçlar, yaylar, silahlar yaparak diğer oyuncular ile pvp atabilir, farklı biyomları gezerek farklı canavarlar ile karşılaşabilirsiniz. Sadece hayatta kalma oyunundan ibaret değildir. Sadece bu kadar değil, Minecraft oyunundaki bir çok çeşitli oyun Hytale sunucularında da bulabilirsiniz. Bize kalan tek şey oyunun çıkmasını beklemek.

hytalegame.jpg

İskelet Okçusu
İskeletler, fantezi macera oyunlarının temelini oluşturur. Macera modunda, zindanlara girerken ve yerin üstündeki kalıntıları seçerken onlarla karşılaşırsınız. 1. bölgede doğarlar ve çok tehlikelilerdir. Ben olsam asla bulaşmazdım. Sanatçı Thomas 'Xael' Frick, “Farklı araçlar, silahlar, menziller vb. Kullanarak farklı türden oyunlar sunan düşmanlar istediğimizi biliyorduk” diyor. İskeletler bunun için mükemmel bir düşman türüdür, herhangi bir teçhizat takabilirler. Oldukça güçlü gözüküyorlar ve bi yandan ise tehlike yaratacaklar gibi. Sorun değil, onları öldürmenin mutlaka bir zayıf noktası vardır.

1.jpg

Trork Savaşçısı
Trork canavarı sadece kendi kamp ateşini koruyor. Kendisi çok kaba ve yırtıcıdır. Elinde ki balta ile düşmanlarını püskürtüyor. Kimsenin kendi alanına girmesine izin vermiyor. Söylenenlere göre, bazı oyuncular bir Trork kampına girdiklerinde veya Varyn'in kuvvetleriyle karşılaştıklarında bile en büyük korkularını yaşamayacaklar. Bunun yerine, yer altına yanlış döndüğü ve tamamen yanlış türde bir mağaraya girdiği için pişman olacaklar. Bu bizim için tehdit oluşturuyor.

2.jpg

Paletçiler
Paletçiler, karanlıkta gizleniyor, şüphesiz maceracılara atlamayı bekliyorlar. Bu şeytani canavarlar birçok biçimde gelir, ve hepsi ölümcül bir tehdit oluşturur. Tasarımları, kökenlerine dair ipuçları sunan ve her birinin daha büyük bir tehdidin bir parçasını temsil ettiğini belirten bir hikaye anlatıyor. Bu yaratıkları ayırt etmek biraz zor olacağa benziyor çünkü karanlık ile neredeyse aynı renkte. Bu canavarları öldürmek ve fark etmek birazcık zor olacağa benziyor. Tabii şu anlık her şey kesin değil.

3.jpg

Scarak
Scaraklar, Howling Kumlarında yaşayan böcek benzeri bir fraksiyondur. Scaraklar kovan yapılarında bulunabilir ve oyuncuların asıl düşmanıdır. Scaraklar, sıcağı sever ve çölde yaşarlar. Kendi bölgelerinde misafir görmeyi sevmezler. Toplu halde yaşarlar ve eğer kendi soyundan birisine zarar gördüyse tüm gücüyle saldırırlar. Kendisine ait çeşitleri vardır ve 6'ya ayrılır. Bunlar; Scarak Broodmother, Scarak Larva, Scarak Locust, Scarak Tank, Scarak Warrior ve Scarak Worker canavarlarıdır. Bu canavarlar ile şu anlık detaylı bilgi maalesef ki alamıyoruz. En yakın zaman da detaylı bilgi paylaşılacaktır.

hytale4.JPG

Tabii ki de canavarlar bu kadar değil. Daha oyuna eklenecek bir sürü canavar bizi bekliyor. Canavarlar ne kadar ürkütücü olsa da mutlaka bana göre zayıf noktaları vardır. Bütün canavarlar farklı biyom da oluşur. Farklı bölgelerde, farklı canavarlar. Canavarları katletmek için en iyi silahları yapmalıyız. Canavarların asıl amacı kendi mekanını korumaktır. Mekanına misafir kabul etmezler. Bu bizim için çok kötü oldu. Önemli değil onları yok edebiliriz!

Son düzenleme:

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
Görünüşleri çok değişik, isimleri bile öyle. Güzel konu olmuş ben çok beğendim, başarılar dilerim.

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
Hem konu, hem de anlatım gayet güzel olmuş başarılarının devamını dilerim. Ayrıca çıkmasını bir hırsla bekliyorum ama umarım oyun konsollarına da çıkar.

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Hem konu, hem de anlatım gayet güzel olmuş başarılarının devamını dilerim. Ayrıca çıkmasını bir hırsla bekliyorum ama umarım oyun konsollarına da çıkar.
Değerli yorumun için teşekkür ederim <3

Oyunun piyasaya çıkmasını dört gözle bekliyorum.​

EfeK0

Tasarımcı | Skripter

Discord:

EfeK#6993

Elmaslar
337
Puanlar
8.075
Minecraft
_EfeK0_
Oyun çıkınca neler olacak çok merakla bekliyorum. Konu hoş olmuş, başarılar.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gerçekten oyunun yapısı ve karakterleri çok değişik görünüyor. Oyun projesi iptal olmamışsa gündeme bomba düşecek :)

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı