Sol Reklam

Huzur Verici Kule Yapıtı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
c3b88d215472291f73c0541692723b10-Header.jpeg

Huzur Verici Kule Yapıtları
Selam Minecraft Türkiye kullanıcıları, üstte gördüğünüz görsel içimizi huzurla dolduruyor öyle değil mi? Şahsen ben güzel yapılar görmeyi, yapılar yapan kişileri izlemeyi çok seviyorum. Bu benim için büyük bir hobi. Sizlerin de böyle fantezileri var mı? Varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın ki görelim kimlerin ne tür fantezileri varmış. Her neyse konumuza dönelim...

Yapılar... Minecraft bu konu hakkında bir haber paylaştı ve ben de hemen konusunu açayım dedim. Bu konumda içimizi huzurla dolduracak ve şahane kule yapıtlarını göreceğiz. Yapanların eline sağlık demeden şunu söylemeliyim ki bir kule en iyi bu şekilde olabilirdi! Daha da güzeli var mıdır acaba? Hayal edemedim şimdi. Şimdi sizleri paylaşılan haberdeki yazılardan da haberdar ederek kule yapıtlarına geçeceğim!

Arkadaşları (Shannooty ve Aegos) ile birlikte yapılan üstte bulunan yapıt, Atlantis'in denizden tekrar doğmasını gösteriyor. Akıllarında bulunan fikri çok başarılı bir şekilde yapıt hale getirmişler. Ayrıca yapıda hiç fark etmeden düşe bileceğin büyük boşluklar bulunmakta. Neden yapıldığını anlamış değilim. Shannooty ve Aegos, aynı liseye gittikleri için birbirlerini uzun süredir tanıyorlar ve fırsat buldukça her türlü fantastik yaratıkların yapılarını bir araya getirerek mimari yeteneklerini arttırıyorlar ki bu da aralarındaki samimiliğin artmasında etkili oluyor. Aegos, “Dört ya da beş yıl önce birlikte yapılar inşa etmeye başladık ve ondan sonra daha iyi arkadaş olduk” dedi.

5e7938124ab9a195bd83dc3ca30d072b-GalleryTwoo.jpg

Bu özel yapı, Shannooty’nin fikriydi, bu eşsiz Güney ve Doğu Asya tarzı binaların sanatını birbiri üzerine yığılmış olarak görüyor ve esasında herhangi bir anda devrilebileceklerini ancak bir şekilde dik durmayı başardıklarını düşünerek ilham alıyordu. Aegos binadan biraz kopmuştu ama tekrar dalmaya hazırdı. Shannooty birlikte başka bir yapı oluşturma fikriyle yaklaştığımda, bana çok istekli olduğunu ve bunu kendisininde düşündüğünü söyledi.

Gölge efektleriyle görüntüsüne daha da güzellik katan bu yapı göze çok hoş gelmiyor mu? Gerçekçi gözüktüğünün yanı sıra kullanılan renkler çok uyumlu gözüküyor. Kullanılan bloklara özen gösterilmiş gibi duruyor. Mimarlarının başarılarını devam ediyorum. Onlar böyle yapılar yapmaya devam ettiği sürece bende bu tarz konuları açmaya devam edeceğim!

731f9e3a0cfda6ceb4c618e46d0d237f-GalleryThree.jpg

Yapının bir farklı açıdan görüşü de böyle! Her açıdan özenilerek yapılmış. Bu arada altta bulunan beyaz blokların ne için konulduğunu merak ediyor musunuz? Hemen söyleyeyim ki bunlar suyun altından çıktığı için ki sudan doğduğu teorisini başta söyledim. Sudan çıktığını daha gerçekçi ve detaylı göstermek için kullanılmış galiba. Buz tarzı işte anladınız siz :D.

Bu kule mimarisinin yapımcılarından Aegos şu açıklamayı yapıyor: "Çatılardan başlamak bizim bir hobimiz. Hobimiz olarak ta kalmıyor, çatılardan başlamak yapının ne şekil alacağını belirliyor ve ona göre ilerliyoruz. Uzun yıllardır böyle yapıyoruz ve harika yapıtlar ortaya çıkarıyoruz. Yukarıdan aşağı (çatıdan zemine doğru) yapıldığında gidişat doğru bir hal alıyor ve yapıların hem daha hızlı hem daha detaylı bir şekilde ilerlendiğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

d890ce6753c41b3eef8d51f588fa0a55-LoneImageTwo.jpeg

Yapılarımı hiç durmadan yeniden inşa etmeye ve yeniden inşa etmeye devam eden biri olarak mükemmel uyacak bir renk seçmekte zorlanıyorum. (banyom için karamsar mavi mi yoksa yeşil mi?) Bu korkunç derecede tatlı ve zor. Konunun en alt kısımlarındaki videoda bu yapının rengindeki pembe blokların kullanımları ve tatlılığını göreceksiniz.

Yapımını bir videoya kaydettiğimiz bu yapı da en iyi kule yapıtlarından birisi oldu ki bunu bizler değil gösterdiğimiz herkes diyor. Minecraft kurucuları dahil. Siz de beğenmişsinizdir diye umuyorum. Şimdi ise konunun sonlarına doğru yaklaştık... Devam edelim ve sizlere veda etmeden bir detaya daha gireyim.

c8b2823ffac76407ee6dcd7ce3dc69c9-LoneImageThree.jpg

Aegos ve Shannooty birlikte yapılar inşa etmeye devam etmek istiyor. Shannooty, “şimdiye kadarki en büyük projesi - bilim insanının hayatta kalması için bilim kurgu tarzında bir yaşam alanı” dediği yapı üzerinde çalışmaya başladı bile. Aegos, başka bir işbirliğinin çiftin gelecekteki planlarına bağlı olacağını ancak “boş zamanlarımızda harika yapılar ortaya çıkarabiliyoruz. ” açıklamalarını da boş geçmeyelim.

Artık daha çok bu tarz haberler bekliyoruz. Konuyu açarken bile mutlu olabiliyorum. Güzelce yazılmış bu makalenin de sonuna geldik. Şimdi ise size konunun ortalarında da bahsettiğim videoyu da koyayım ki izleyebilesiniz. Videoda, sizlere de dediğim gibi önce çatılar yapılıyor, dizayn ediliyor ve zeminin üzerine yerleştiriliyor. Videoyu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Video timelapse şeklindedir ve hızlı bir şekilde çok güzel şeyler ortaya çıkıyor! Sizi video ile baş başa bırakıyorum!

Evet Minecraft Türkiye kullanıcıları, videoyu izlediğiniz varsayıyorum. Video hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmına yazmanızı istiyorum, beni kırmazsınız değil mi? Konuyu, mimar çiftimizi, videoyu baz alarak görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Konunun orijinal sayfasına gitmek için buraya tıklayın. Bir daha ki konumu açana kadar kendinize iyi bakın, görüşmek üzere dostlar!

Esen Kalın
Minecraft-Turkiye.png

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Cidden bu yapı huzur verici...

FairyTale_

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

-

Elmaslar
73
Puanlar
0
Minecraft
FairyTale
Konunun okumaya çekmesi mi diyim, yoksa kulelerin güzelliğinden mi bahsediyim bilemedim. Yine güzel konu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı