Sol Reklam

Tanıtım Huawei CEO'sundan İşletim Sistemi Açıklaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Huawei CEO'sundan İşletim Sistemi Açıklaması
Teknoloji devi Huawei şirketinden ilgi çekici açıklamalar var.

Geçtiğimiz birkaç aydır, Huawei telefonların işletim sistemi adeta tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz gün Huawei şirketi resmen resmi bir açıklama yapma gereği duydu. Bahsettiğimiz bu açıklamaların hemen ardından işletim sistemi tartışmaları tekrardan alevlenmeye başladı. O zaman çok değerli olan zamanımızı hiçbir şekilde kaybetmeden konumuza geçelim.

new-Huawei-operating-system-_HongMeng-OS__.png

Huawei, Android İşletim Sistemine Geri Dönüyor!
Birkaç ay önce Huawei şirketine birbirinden farklı yaptırımlar uygulanmıştı. Bu yaptırımların ardından Huawei'nin Android ile olan lisansı iptal edilmişti. Geçtiğimiz gün ise Huawei'den şok edici bir açıklama geldi. Bu açıklama içerisinde, "HongMeng OS işletim sistemini telefon cihazları için hiçbir zaman düşünmemiştik. Huawei şirketinin çalışanları olarak Android telefon üretmeye sürekli olarak devam edeceğiz." ifadeleri bulunuyordu. Bu açıklamanın en garip olan tarafı ise Huawei şirketinin yaptığı o eski açıklamaydı. Açıklamasında HongMeng OS adlı işletim sistemini Google'a cevap olarak çıkardığını söylemişti.

Huawei.png

Bu arada ciddi anlamda alev alan söylentiler var. Bu söylentilerden en çok ses getiren "Yaptırım" söylentisi oldu. Birçok kişi Amerika Birleşik Devletleri'nin Huawei şirketi üzerinde uyguladığı yaptırımları geri çekmesi nedeniyle HongMeng OS'un geri çekildiğini ciddi derecede iddia ediyor. Bununla birlikte Huawei şirketinin herhangi bir önemli acil durumunda HongMeng OS işletim sistemine geçeceği söyleniyor. Huawei'nin kendi işletim sistemi olan HongMeng OS'un diğer işletim sistemlerine nazaran %60 daha hızlı olduğu ortaya çıkmıştı fakat bahsettiğimiz işletim sisteminin telefonlara uygun olmadığı söyleniyor.

1558300587098.jpg

Huawei CEO'su 6 ay önce HongMeng OS'un telefonlar, tabletler, masaüstü, dizüstü bilgisayarlar ve veri merkezleri için uygun olduğunu altını çizerek söylemişti. Günümüzde yapılan açıklama içerisinde uygun olmadığı söylenmiş. Huawei şirketinin başta aldığı karar normal gibi gelse de son aldığı karar hiç normal gözükmüyor. Başka bir ses getiren söylentiye göre Huawei şirketi Google ile olan sorununu çözdüğünden dolayı bu işletim sisteminden geçici olarak vazgeçmiş olabilir. Bunun yanı sıra Huawei şirketi yeterli güvenliği sağlayamadığını düşünüp projeden geçici süreliğine vazgeçmiş olabilir.

Untitled-design-1.png

Hong Meng OS'un sızdırılan resimleri telefon cihazları üzerindendi. Resimler çok konuşulmuştu. Bu resimlerin ciddi anlamda gerçeği yansıttığı ihtimalini göz önüne aldığımız zaman Huawei'nin bu projeye ara verdiğini düşünebiliriz. Bunun yanı sıra bu resimler ciddi anlamda gerçeği yansıtmıyor da olabilir. Şu an Reddit gibi büyük platformlar Huawei CEO'sunun yaptığı açıklamadan ciddi anlamda karıştı. Önümüzde olan günlerde Huawei'nin işletim sistemi konusunun belli olması bekleniyor.

mobile_world_congress_2018_.jpg

HongMeng OS İşletim Sistemine Ne Olacak?

Büyük ihtimal bir kısmınız bu işletim sistemine ne olup olmayacağını merak etmişsinizdir. Huawei, HongMeng OS işletim sistemi üzerinde çalışmalara mutlaka son gaz devam edecektir. Telefonlar üzerinde olmasa bile tablet ve bilgisayar gibi cihazlar üzerinde bu işletim sisteminin kullanılacağını biliyoruz. Böyle iddialı bir şirketin kolay bir şekilde işletim sisteminden vazgeçmeyeceğini tahmin ediyoruz. Yaptırımların geri çekilmesinin ardından Huawei şirketi işleri ağırdan alma kararı almış olabilir. Kısacası aynı Apple şirketinin yaptığı gibi yavaş bir şekilde işletim sistemlerini çıkartabilirler. HongMeng OS işletim sistemi hakkında halen sızıntılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan bir sızıntıya göre HongMeng OS işletim sistemine Face ID türünden yazılımlar getirilmiş. İşletim sisteminden sızdırılan görüntüleri bu bağlantıdan kolayca inceleyebilirsiniz.

1551198411992.jpg

İşletim sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için bu bağlantıya bir kereliğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Huawei-5G.jpg

HUAWEİ İŞLETİM SİSTEMLİ AKILLI TELEVİZYON

Sızdırılan başka bir bilgiye göre Huawei kesin olarak Hong Meng OS işletim sistemine sahip sağlam bir televizyon çıkaracak. Bahsettiğimiz bu televizyon 8K desteği verecek. Hatta televizyonun 5G desteği vereceğini biliyoruz. Televizyon hakkında çok fazla bilgi sahibi olmamıza rağmen çok önemli bilgilere sahip olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Konu aldığımız bu sağlam televizyon 5G kapasitesinde olacağından dolayı Balong 5000 modem birimine sahip olacağı söyleniyor. Bu şekilde kablo bağlantı zorunluluğu ortadan kalmış olacak. Hong Meng OS işletim sistemi diğer televizyonlara karşın fark atacak.
ZgYsGHGt7cFz4oMQYzSGrA.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

R7flex

Sihirli Blok yakında sizlerle.
Elmaslar
122
Puanlar
6.805
Yer
1
Minecraft
R7flex
Huawei hiç takip etmem ama, HongMeng OS yeni duydum. Android bana göre en iyi işletim sistemidir. Ama Apple'ın sistemide iyidir.

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
Yine, Yiğit, yine muhteşem bir konu. Yararlı bir konu.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Huawei hiç takip etmem ama, HongMeng OS yeni duydum. Android bana göre en iyi işletim sistemidir. Ama Apple'ın sistemide iyidir.

Sana tamamen katılıyorum. Gerçekten her ikisi de başarılı işletim sistemidir fakat ben Android işletimine daha sağdığım.

Yine, Yiğit, yine muhteşem bir konu. Yararlı bir konu.

İlk olarak bu güzel övgün için teşekkür ederim. Bunun yanı sıra konuyu yararlı bulduğuna sevindim <3

SoulX

Vatan Sevdalısı

Discord:

SoulX#3935

Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
alın bir xiaomi keyfinize bakın, redmi note 7 kullanıcısıyım ghost screen riski dışında hiçbir sorunu yok. zaten biraz daha para öderseniz iyi ekran panelleri olduğundan dolayı ghost screen olayı da olmaz. xiaomi ile google ilişkisi diğer markalara nazaran daha kuvvetli.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

alın bir xiaomi keyfinize bakın, redmi note 7 kullanıcısıyım ghost screen riski dışında hiçbir sorunu yok. zaten biraz daha para öderseniz iyi ekran panelleri olduğundan dolayı ghost screen olayı da olmaz. xiaomi ile google ilişkisi diğer markalara nazaran daha kuvvetli.

Xiamoi güzel marka fakat bazı yönlerden çok eksiği var. Bizzat arkadaşımda var. Bu yüzden diyorum. ( Kamerasını beğenmiyorum. )

SoulX

Vatan Sevdalısı

Discord:

SoulX#3935

Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya

Xiamoi güzel marka fakat bazı yönlerden çok eksiği var. Bizzat arkadaşımda var. Bu yüzden diyorum. ( Kamerasını beğenmiyorum. )
Fiyat performans cihazlardan çok bir şey beklemeyin kamera olarak. Ama aynı fiyatlı diğer telefonlarla yarışır.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Fiyat performans cihazlardan çok bir şey beklemeyin kamera olarak. Ama aynı fiyatlı diğer telefonlarla yarışır.

Neredeyse aynı fiyata Huawei P20 Lite veya Smart var. Onların kamerasının ve özelliklerinin daha sağlam olduğunu söyleyebilirim.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
En kral f/p ürünleri Xiaominindir aksini iddia eden samsung kullanıyordur :v.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

En kral f/p ürünleri Xiaominindir aksini iddia eden samsung kullanıyordur :v.

O konuda haklısınız. Telefondan telefona değişir oyun telefonu desek akla "Samsung" gelir :D

TheDeveloper

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
37
Puanlar
0
Başarılı ve yararlı bir konu, beğendim. iPhone kullanıcısıyım memnunum ama sorsalar iPhone mu Huawei mi, Huawei derim :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Başarılı ve yararlı bir konu, beğendim. iPhone kullanıcısıyım memnunum ama sorsalar iPhone mu Huawei mi, Huawei derim :)

İlk olarak konuyu başarılı ve yararlı bulduğunuza sevindim. Bunun yanı sıra bir iPhone kullanıcısı olarak "Huawei" cevabını vermeniz beni şaşırttı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı