Sol Reklam

Rehber Hotline Miami 2: Wrong Number - Oyun İncelemesi | Vur, Öldür ve Yeniden Öldür!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
678629.jpg

Herkese merhaba değerli oyun severler. Bugün karşınıza 2015 yılında epeyce konuşulmuş bir oyun olan Hotline Miami 2: Wrong Number'ın incelemesini yapacağım. İncelemeye geçmeden önce oyun hakkında biraz bilgi alıp, incelemeye öyle geçelim. Hadi başlayalım.

Hotline Miami Nedir?

Hotline Miami, ilk kez 2012 yılında Devolver Digital tarafından yayımlanmış, Dennaton Games, Abstraction ve Jonatan Söderström taraflarından ise geliştirilmiştir. Hotline Miami, 2012 yılının en çok rağbet görmüş olan oyunlarından birisi olup, verdiği nostaljik hava ve müzikleriyle oyuncuları içine çekmeyi başarmıştır. Hotline Miami 2: Wrong Number'ı satın almak için buraya tıklayıp, Steam sayfasına ulaşabilirsiniz. Normal sürüm fiyatı 24.00 TL, özel sürüm fiyatı ise 31.00 TL'dir.

Modern arcade oyunlarının yapılmasında öncülük etmiş oyunlardan birisi olan Hotline Miami'nin devam oyunu, Hotline Miami 2: Wrong Number ilk oyunun 3 yıl sonrasında çıkmış ve çok daha fazla sevilmiştir. Hem içerisinde bulunan çatışma sistemi, eski ve modern müzikleri ve içerisinde bulunduğumuz atmosfer ile başarılı bir oyun serisi haline gelmiştir. Ancak en çok konuşulan şu ki; oyunun devamının gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Ama gelirse de tekrardan biz oyuncuları etkilemeyi başaracaktır.

hotline-miami-2-wallpaper-1920x1080_460983.jpg

İstediğiniz Gibi Çatışın

Hotline Miami, size her türlü seçeneği sunuyor. İsterseniz bir silah ile, ister bir sopa ile hatta yumruklarınızla bile düşmanlarınıza saldırabilirsiniz. Arkadan gelen müzikler, çatışmayı ve adrenalini arttırıyor. Bu sayede oyuna daha adapte olabiliyor ve heyecan doruklara çıkıyor. Ancak dikkat etmeniz gerekenlerde mevcut. Siz düşmanları tek yumrukta etkisiz hale getirebiliyorken, onlarda aynısını yaparak sizi saf dışı bırakabiliyorlar. O yüzden çok dikkatli olmalısınız.

Oyunda sadece yakın dövüş aletleri ve silahlar bulunmuyor. Bombalar, roketler, molotof kokteyleri ve dahası mevcut. Patlayıcılar ve silahlar ile düşmanlara direkt olarak sataşabilir ve katliam yapabilir. Ya da stratejinizi kullanarak bir ninja gibi hareket edebilirsiniz. Seçim daima sizin.

hotline1-1920x1080.jpg

Her Taraf Kan Gölüne Dönüyor

Şunu unutmamak lazım ki; Hotline Miami'de kanlar içerisinde yüzebilirsiniz. Öldürdüğünüz düşmanların iç organlarının dökülmesi ve pestil olması. Biraz mide bulandırıcı gibi ancak piksel grafiklerden dolayı bir sorun oluşturmuyor.

Eğer ben kan gölünde yüzeceğim diyorsanız, keskin bir alet ile düşmanları biçmeniz dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok. Tabii arkadan müzik geldiği için biraz gaza gelip sinirlenebilirsiniz ancak, Hotline Miami'nin çatışma mekanizması gerçekten hoş. Ayrıca düşmanları ne kadar vahşi bir şekilde öldürürseniz, o kadar da puan alıyorsunuz. Arka arkaya katliam yapmak, büyük puanlar demektir. Ne kadar puan, o kadar iyidir.

hotline2-1920x1080.jpg

Katliam Bir Yana, Zorluk Bir Yana
"Hotline Miami 2: Wrong Number'ın kuralı çok basit: Hata yaparsanız, ölürsünüz!"
Hotline Miami'de gerçekten hata yapmamanız gerekiyor. Yoksa düşman göz yaşınıza bakmadan direkt kafanıza mermiyi ateşleyecektir. O yüzden gözünüzü dört açın. Her yeri kontrol edin. Zaten Hotline Miami, zorluğu ve eski oyun havası ile ünlenmiş bir oyundur. Aksiyona girerken dikkatli olmalı ve strateji yapmalısınız. Yoksa bir bölümü geçmeniz saatleri bile alabilir. Tüm düşmanları saf dışı ettiğinizden de emin olmalısınız. Bütün herkesi öldürdüm derken arkanızdan birisi gelip sizi vurabilir ve 1 saattir uğraştığınız bölüm boşa gidebilir.

1198192-download-free-jacket-hotline-miami-wallpapers-1920x1080.jpg

Düşük Grafikler İçin Düşük Sistem Gereksinimleri
Hotline Miami'nin düşük grafikleriyle beraber düşük sistem gereksinimleri de bulunuyor. Neredeyse patates denilebilecek bir bilgisayarınız olsa bile Hotline Miami'yi rahatlıkla oynayabilirsiniz. Hadi sistem gereksinimlerine bir göz atalım.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
  • İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® Vista / 7 / 8
  • İşlemci: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo ya da üstü
  • Bellek: 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: OpenGL 3.2 GPU | 256 MB VRAM
  • DirectX: Sürücü 9.0c
  • Depolama: 600 MB kullanılabilir alan
  • İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® Vista / 7 / 8
  • İşlemci: 2.8 GHz Intel Core 2 Duo ya da üstü
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: OpenGL 3.2 GPU | 512 MB VRAM
  • DirectX: Sürücü 9.0c
  • Depolama: 600 MB kullanılabilir alan

hotline-miami-2-wrong-number-dennaton-games-devolver-digital.jpg

Evet değerli oyun severler, inceleme ve tanıtım konumuz burada sona eriyor. Eğer Hotline Miami 2: Wrong Number'ı siz de sevdiyseniz, yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar, iyi günler dileğiyle hoşça kalın!

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Oyunun ilkini oynadım ve aşırı zevk aldım. Oyunun fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 18 lira falandı ve hayatımda ödediğim en iyi 18 liraydı. Mutlaka alıp oynamanızı öneriyorum. Böyle bir oyun tanıttığın için teşekkürler böyle bir platformda Hotline Miami'yi görmek güzel oldu :d

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Doğruyu söylemek gerekirse gerek oyunun ismi gerek de oyunun içeriği beni derinden etkiledi. Bunun sebebi ise oyunun baya baya bir eskileri yansıtıyor olması gibime geliyor. Hep böyle oyunları gördüğüm zaman o eski atari oyunları aklıma gelir. Bu arada anlatımını soluksuz okudum.

bynys

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
16
Puanlar
13.270
Bu oyunu oynamak için sabırsızım.Umarım yakında satın alabilirim.

ThreeDc

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
6
Puanlar
3.760
Gayet güzel bir oyuna benziyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı