Sol Reklam
Sağ Reklam

Hıza ve Aksiyona Doyamayacağınız 10 Yarış Oyunu

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Car-Racing-Games-HD-Wallpaper.jpg

Herkese selam ! Ben Bluter. Bugün sizler için hazırladığım, hızına ve aksiyonuna doyamayacağınız 10 yarış oyununu derledim. Aralarında eski ve yeni olanlarda mevcut. Hadi listeye geçelim !

10- Forza Horizon 3

apps.55625.13510798887672555.5acaae27-8b08-4d0a-88fb-24ded2a9889b.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 27 Eylül 2016
Yayıncı: Microsoft Studios
Platformlar: Xbox One, Microsoft Windows
Ödüller: 2016'nın En İyi Spor/Yarış Oyunu
Geliştiriciler: Playground Games, Turn 10 Studios
Fiyat: 110 TL PC
Oyunu satın almak için
buraya tıklayın. (Microsoft Mağazası)

Forza Horizon 3'te yarıştığımız yer Avustralya. Harita gerçekten çok büyük. Ayrıca grafikleri ise harika. Oyunun ana hikayesi bulunmuyor sadece çok oyunculu bir şekilde oynuyoruz. Oyunda 300'den fazla araç mevcut. The Crew gibi diyebiliriz fakat Forza eğlence bakımında bana göre çok daha zevkli duruyor. Fakat oyunun sadece Microsoft Mağazası'nda çıkması çok hoş olmamış. Oyun Microsoft'a ait olduğu için sadece Windows ve Xbox platformuna çıkmış. Ama ben eğlence istiyorum, açık dünya istiyorum, bol bol araba istiyorum diyorsanız oyunu kesinlikle size öneriyorum.

9- Need For Speed Most Wanted

TcV8Wy.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 11 Kasım 2005
Tasarımcı: Electronic Arts
Platformlar: Android, Playsation 2, Playsation 3, PC, XBOX, Xbox 360, Playstation Portable ve Nintendo DS
Geliştiriciler: EA Black Box, Visceral Games, Sensory Sweep Studios ve EA Canada
Oyunu indirmek için
buraya tıklayın. (Saglamindir)

Kesinlikle bu efsaneyi biliyorsunuzdur. Underground ve Underground 2'den sonra gördüğüm neredeyse en iyi Need for Speed oyunu. Oyunu oynadıysanız oyundaki Meşhur BMW'u biliyorsunuzdur. Oyundaki araçlar, modifiye sistemi, boyalar, yarışlar ve 15 rakip. Oyun üstelik bu sefer akşam teması değil sabah teması bulunduruyor. Oyunun başlangıcında Razor adlı bir rakip ile yarışıyoruz. Fakat bu yarış içerisinde önceden arabamızın yağ tankını deliyorlar. Bundan dolayı yarışı kaybediyoruz ve arabamız Razor'ın oluyor. Bunun sonucunda 15 kişinin bulunduğu Kara Liste'de 1. sıraya doğru gitmeye çalışıyoruz. Eğer ben uğraşmak, zorlanmak istiyorum diyorsanız bu oyun tam sizlik.

8- Burnout Paradise

thumb-1920-508569.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 22 Ocak 2008
Geliştirici: Criterion Games
Motor: Render Wave
Platformlar: Playstation 4, Playstation 3, Xbox One, Xbox 360 ve PC
Ödüller: VGX En İyi Sürüş Oyunu Ödülü
Fiyat: 31 TL
Satın almak için
buraya tıklayın. (Steam)

Motor, süper araçlar, ağır araçlar ve daha bir sürü aracı kapsayan Burnout Paradise benim oynadığım en eğlenceli yarış oyunlarında birisi. Oyunda bir çok araba var. Modifiye sistemi olmasa da arabanızı boyayabiliyorsunuz. Hız ve çarpışma kesinlikle müthiş. Oyunun tam bir hikayesi yok. Criterion Games daha çok eğlenceye odaklanmış. Eğer bilgisayarınız Forza Horizon 3 için yetmiyorsa kesinlikle bu oyuna bir şans vermelisiniz. Oyunda polis arabasından tutun Formula 1 yarış arabalarına kadar bir çok araç mevcut. Yani anlayacağınız oyunu oynarken araç sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

7- Flatout 2

Sunray_VS_Vexter_XS.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 29 Haziran 2006
Geliştirici: Bugbear Entertainment
Platformlar: PC, Playstation 2, XBOX, Linux ve Mac OS
Yayıncılar: Valve Corporation, Empire Interactive ve Strategy First
Fiyat: 18 TL
Satın almak için
buraya tıklayın. (Steam)

Burnout Paradise'da ki çarpışma ve eğlence yetmedi mi ? O zaman Flatout 2 tam size göre. Hem efsanelerden hem de düşük sistem gereksinimleri sayesinde kötü bilgisayarlarda rahatça çalışabilir. Oyunda 3 adet kategori var. Derbi Sınıfı çarpışmak için, Yarış Sınıfı yarı çarpışma yarı hız için ve Sokak Sınıfı hız içindir. Oyundaki en hızlı yarış sınıfı Sokak Sınıfıdır. Derbi Sınıfında ise Mad Max'te ki arabalara benzer araçlar mevcut. Bazılar çok hızlı bazıları ise çok sert. Oyunda bir çok yarış türleri var. Uzun mesafe, kısa mesafe, derbi, çarpışmalı yarışlar gibi yarış türleri bulunuyor. Eğer arabaları iyi kontrol edeceğinizi ve iyi bir şekilde çarpıştığınızı düşünüyorsanız sizi bu oyuna davet ediyorum. Ayrıca oyunun atmosferi de çok güzel duruyor. Size iyi çarpışmalar dilerim !

6- NASCAR 14

f06c6a1805715fa332c1603efc1e6c6b.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 18 Şubat 2014
Geliştirici: Eutechnyx Limited
Yayıncı: Deep Silver
Platformlar: Playstation 3, Xbox 360 ve PC
Oyunu indirmek için
buraya tıklayın. (Torrent Oyun İndir)

Pist yarış oyunlarının en iyi olanlarından NASCAR 14 bana göre en güzel pist yarış oyunlarında birisi. Oyunda ki her şey gerçek pist yarışlarında olduğu gibi. Kazalar, lastik yenilenmesi, benzin deposunun yenilenmesi gibi bir çok şey gerçek ile aynı derece. Grafikler orta boyutta. Ayrıca oyun göründüğü gibi çok kolay denecek seviyede değil. Eğer iyi bir yarışçı olduğunuza inanıyorsanız bu oyunu denemenizi tavsiye ederim. Orta derecede bir bilgisayarda da rahatlıkla çalışabilir. Oyunda kariyer bölümü de var yani bu sayede kupa, ödül dahi alabiliyorsunuz. İşte pist oyunu diye buna derim ben.

5- GRID 2

image.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 27 Mayıs 2013
Motor: Ego
Platformlar: Playstation 3, Xbox 360, PC ve Mac OS
Geliştiriciler: Codemasters, Codemasters Racing ve Feral Interactive
Fiyat: 49 TL
Oyunu satın almak için
buraya tıklayın. (Steam)

GRID 1'i ilk oynadığımda çok beğenmiştim. GRID 2'yi biraz oynamıştım. Ve GRID 1'e göre gerçekten güzeldi. Grafikler ve oynanış keyifliydi. Ama ben daha çok arabaların modellemelerini sevmiştim. Oyunda bir çok araç mevcut. Pist yarışları, uzun yarışlar, drift kapışmaları gibi bir çok yarış türü mevcut. Eğer daha çok yarış ve hız istiyorsanız GRID 2 size uygun bir yarış oyunu. Eğer direksiyon setinizde var ise oyundan çok zevk alacağınıza eminim.

4- Dirt 3

131589.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 24 Mayıs 2011
Platformlar: Playstation 3, PC, Xbox 360 ve Mac OS
Geliştiriciler: Codemasters, Feral Interactive
Oyunu indirmek için

Eğer ralli, drift ve diğer yarışçılara karşı yarışacağınız bir oyun arıyorsanız işte Dirt 3 bunların hepsini kapsıyor. Karlı, çamurlu, topraklı, yağmurlu, kuru ve buzlu olmak üzere bir çok harita mevcut. Ayrıca oyunda 50'den fazla araç mevcut. Kar içerisinde gitmek için özel SUV araçları, uzun mesafe ve hız için özel araçlar mevcut. Oyun içerisinde 11 tane yarış türü var. Ayrıca oyunun müzikleri de güzel. Atmosferi ve dünyası diğer oyunlara göre farklı. Yağmurlu olduğu zaman yerler gerçekten kaygan oluyor ve ya çamur olduğu zaman araba gerçekten de yavaşlıyor. Bu detay her yarış oyununda bulamayacağımız bir detay. Zaten Codemasters firması GRID serisini de yapan firma. Bunu da unutmamak gerekiyor.

3- F1 2011

ss_c6598d7f0ab9d8c0a007e25bc60562bc1f7dcd3e.1920x1080.jpg

Piyasaya Çıkış Tarihi: 20 Eylül 2011
Platformlar: Playstation 3, Playstation Vista, Xbox 360, PC, Nintendo 3DS ve İOS
Geliştiriciler: Codemasters, Swordfish Studios, Sumo Digital
Fiyat: 24 TL
Oyunu satın almak için
buraya tıklayın. (Steam)

Oynadığım en iyi Formula yarış oyunlarında birisi. F1 2011'in pistleri ve yarış gerçekçiliği çok iyi derecede. Oyun 2011'de çıkmasına rağmen orta boyutlu bilgisayarlarda yüksek ayarlar içerisinde oynayamıyorsunuz. Fakat oyun 2011'de çıktığı için oyunu es geçmeyin bence. F1 oyunlarını sevmiyor olabilirsiniz. F1 oyunları arasından daha eski olanları indirip biraz oynayıp kötü olup olmadığına karar verirsiniz. Hem böylece kontroller size yabancı gelmez. Ama Need for Speed'de ki duvara çarptığınızda ya da birisine çarptığınızda sekmeleri ve ya hızlanma hatalarını unutun çünkü oyunda yüksek hız ile engellere sürtünmeniz size havada 5 takla atmanıza yol açabilir. O yüzden oyundaki gerçekçiliği unutmayın !

2- Ride

ss_605ca313a66c0bfce23f4049267815d7586bdbd6.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 27 Mart 2015
Geliştirici: Milestone
Yayıncı: Milestone
Platformlar: Playstation 4, Xbox One, Xbox 360, Playstation 3
Fiyat: 32 TL
Oyunu satın almak için
buraya tıklayın. (Steam)

Eğer bir motor yarış oyunu istiyorsanız Ride'ı kesinlikle tavsiye ederim. Motordan düşmeler, kaymalar, ön kaldırma, fren gibi bir çok fonksiyon gerçekteki gibi ayrıca oyunda ki eğlenceyi her motor yarış oyununda bulamazsınız. Zaten çok fazla motor yarış oyunu bulunmuyor. Bundan dolayı güzel bir alternatif olabilir. Ayrıca oyundaki motor sesleri de muazzam derecede. Eğer gerçek bir motor yarış oyunu istiyorsanız Ride kesinlikle tam size göre bir oyun.

1- Need for Speed Underground 2

530583.jpg

Piyasaya Sürülme Tarihi: 9 Kasım 2004
Platformlar: Playstation 2, PC, Xbox, Playstation Portable, GameCube,
Game Boy Advance, Nintendo DS ve Java
Ödüller: VGX En İyi Kadın Seslendirme Sanatçısı Ödülü
Geliştiriciler: EA Black Box, Pocketeers, EA Canada, Ideaworks Game Studio
Oyunu indirmek için

Evet listenin en başındaki efsane oyun Need for Speed Underground 2. Eskiden en çok oynadığım yarış oyunuydu. Gerek aksiyonu, müzikleri, modifiyesi, araçları, tasarımları, hızı, eğlencesi, nostaljisi her şeyi bu oyunu iyi yapan etkenlerdi. Oyunun modifiye kısmı o döneme göre çok ileri bir teknoloji olarak görülüyordu. Oyundaki bir çok eski araç ile birlikte drag, uzun yarışlar, çember yarışları ve drift yarışları muhteşemdi. Eğer bilgisayarınız kötü ve bir yarış oyunu arıyosanız kesinlikle bu oyuna bir şans vermelisiniz.
Son
Evet arkadaşlar liste bu kadardı. Sizler için efsane ve güzel olan oyunları derledim.
Umarım aralarında oynamak isteyeceğiniz yarış oyunları vardır.
Hepinize iyi yarışlar, iyi forumlar dilerim.

Ekler

• wp3191371.jpg
    wp3191371.jpg
    241,4 KB · Görünt.: 151
Son düzenleme:

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
Taktik: Doğru yerde fren basarsan yarışı kazanırsın.

Bluter

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
G

Garp

Ziyaretçi
Taktik: Doğru yerde fren basarsan yarışı kazanırsın.
Kardeşim neden yanlış taktik veriyorsun. Asıl taktik, "Ne kadar sert W tuşuna basarsan o kadar hızlı gidersin."

Bluter

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Kardeşim neden yanlış taktik veriyorsun. Asıl taktik, "Ne kadar sert W tuşuna basarsan o kadar hızlı gidersin."
Asıl taktik = Ne kadar hızlı araba alırsan araba o kadar hızlı gider.

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Need for Speed: Most Wanted sevdiklerim arasındadır, efsanenin yeri unutulmaz. Dayım ile arada oynarız, nostalji yaşarız. Konuya gelecek olursak oldukça hoşuma gitti. Yarış oyunu tutkunları için oyun keşfetme konusunda oldukça önemli bir yere sahip olduğu kesin, tebrik ederim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Listede boş zamanlarımda oynadığım oyunlar bulunuyor. Aspalth 6 falan vardı ilk başladığımda :D​

XeusEuriaL

Dream Team-RE

Discord:

XeusEuriaL#4853

Elmaslar
220
Puanlar
5.670
Yer
Türkiye
Minecraft
XeusEuriaL
Need For Speed Underground 2 kraldır.

Bluter

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Need for Speed: Most Wanted sevdiklerim arasındadır, efsanenin yeri unutulmaz. Dayım ile arada oynarız, nostalji yaşarız. Konuya gelecek olursak oldukça hoşuma gitti. Yarış oyunu tutkunları için oyun keşfetme konusunda oldukça önemli bir yere sahip olduğu kesin, tebrik ederim.

Teşekkür ederim. Oyun dünyasında bir çok oyun var ama ne yazık ki bazılarının değeri bilinmiyor ya da daha önce duyulmamış.

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Teşekkür ederim. Oyun dünyasında bir çok oyun var ama ne yazık ki bazılarının değeri bilinmiyor ya da daha önce duyulmamış.
Bu konuda Burnout diye bir oyun gördüm. İncelemeleri ve fragmanları izledim, oldukça hoşuma gitti. Muhtemelen alacağım.

Bluter

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Bu konuda Burnout diye bir oyun gördüm. İncelemeleri ve fragmanları izledim, oldukça hoşuma gitti. Muhtemelen alacağım.
Eğlence ve çarpışma istiyorsanız gerçekten muhteşem bir oyun.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı