Sol Reklam

Hileden Geçilmeyen Faction Sunucuları Hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TürkBeyi

Kükreyin kurtlar, dağlar inlesin!
Elmaslar
132
Puanlar
0
Yer
Türkiye
minecraft-splash-logo.png

Biliyorsunuz, normalde sık sık böyle konular açmam. Ama nedense bu konuyu açma gereği duydum. Forumun kitlesi Minecraft üzerine olduğu için beni anlayacağınızı düşünmekteyim. Faction sunucularının halini çoğumuz biliyoruz. Edit itemlerle birbirine tek atan oyuncular, kill aurayı kökleyen oyuncular ve benzeri şeyler. Peki kendinize hiç "Neden?" sorusunu sordunuz mu? Şimdi Minecraft oynayanların yaşı küçük, ülkemiz bu konuda gelişmemiş gibi şeyler diyen arkadaşlar olacak, yanılıyorlar. Diğer ülkelerde Minecraft'ı 30 yaşında insanlar mı oynuyor sanıyorsunuz? Diğer ülkelerle bizim ülkemizin yaş kitlesinde pek fark yok. Tek sıkıntı ne biliyor musunuz? Kendimiz olamıyoruz, değiliz. Faction sunucular bölümüne gidip bakacak olursak hangi sunucunun birbirinden farkı var? Hepsi aynı değil mi? Çoğu "MegaOpFaction + Hileli" denen sunuculardan. İşte biraz faction oyununu daha zevkli hale getirmeye çalışsak belki de daha iyi şeyler başaracağız. Bu arada bu durum sadece faction sunucuları için değil, tüm sunucular için geçerli. Her neyse bu gün bu konuyu açma sebebim ise sizinle iki konu üzerinde tartışmak.

Türk sunucularını nasıl geliştirebiliriz?
Hileleri nasıl engelleriz?

aLoneX

a.k.a Acyd

Discord:

arhwn#2000

Elmaslar
575
Puanlar
5.995
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
4cyd
Bu hile meselesi maalesef ki kaliteli sunucularda da gerçekleşiyor ve durdurmak imkansız hale gelmiş. Benim fikrim oluşuna bırakmak. :)

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Yabancı ülkelerden her zamam 1-0 geriyiz nedeni ise skript, java, c# gibi programların yabancı dil olması ve yabancı dil olunca onlara göre geriye düşüyoruz bana birisi açıklasın trde 100 den fazla c# bilen kişi sayısı zor görülür neden bu kadar az sorusuna cevabım dı bu yüzdende hileler engellenemiyor engellense bile sonraki gün yenisi kodlanıyor yani hileyi engelledil ama oyum zevki burda ise başarısısiz ranklar bilmem klanlar falan aynı şeyler güzel konu dostum beğendim ;)[DOUBLEPOST=1509796263,1509796113][/DOUBLEPOST]
Bu hile meselesi maalesef ki kaliteli sunucularda da gerçekleşiyor ve durdurmak imkansız hale gelmiş. Benim fikrim oluşuna bırakmak. :)
Aynen knk oluşuna bırakmak veya mod getirip ana bacı demeden ban atmak xd

KansızKurt

• нєяσмιηуυм cєσ •

Discord:

mericbozkurt#2650

Elmaslar
475
Puanlar
12.020
Yer
Web
Minecraft
j3tblue
Yakın Zaman İçin'de Açıcağım Faction Sunucuma Davetlisin ;) Farkımızı Ortaya Katıcam!

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye

yavuzkel

Koruma 1, Keskinlik 3
Elmaslar
202
Puanlar
7.310
Minecraft
Strom_Breaker
Türk sunucularını nasıl geliştiririz:Bunun için MC yi çok seven Bukonuyu kafaya takmış ve maddi sıkıntısı olmayan büyüklerimiz yaşıtlarımız-Hertürlü bu işi kovalayacak arkadaş ve özellik le +10 17 yaş grubunun toplu olarak bu konu hakkında insanlara destek olması lazım (Kİ bu iş çokkkkkkkkkkkkkkkkk zor)(belkide imkansız ve minecraftta eski oyunlar gibi tarihe karışacak.)
Hileler:Hile nedir.?? bir oyunun içinde mesela FLY yetkisi ve fly hilesi diye birşey var.peki ya fly ı komple yok etsek hiç kullanılmasa??? fly ile ilğili hile cıkarmı?Bence olmaz.Hile dediğimiz şey aslında oyunun hareket hızı saldırı hızı ucma kaçma daha hızlı kazma vb işlemlerini baz alarak yapılır eger hareket saldırı hızı kazma hızı vb bu şeyler stabil olsaydı sizce hile yapılırmıydı ?
Bence olmazdı.
Bu dediğim şeyleri istedigimiz kadar kapayalım engel atalım bir yolu bulunur.Yeterki ucunda para ve oyunu oynamayı bılmeyip hileye para yıgacak kafa yoracak insanlar olsun.Bunlar bitmez tükenmez.
Örnegin PUBG: Daha oyun nerdeyse tam çıkmadı Beta halınde CS:GO yu solladı açık ara farkla.Sonra ne oldu Hileler çıktı
Sosoyal medya suan en önemli silahımız olabilir. Hile kullananlar hakında yapılacak yorum caps sayfalar,aynı bir sivil toplum örgütü gibi geniş düşünmek lazım.
Ama bunları gerçekleştiremeyiz. Nedenmi ? Daha kendi ülkemizdeki insanlarla barış içinde olamıyoruz.

ByBuzziyS

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
13
Puanlar
6.285
Nekadar Koruma Eklersek İllaki Bi Acık Bulup Yinede Kullanıyolar

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Bazılarının dediği gibi özel meselelerinizi özelden yazın konu ile alakalı olanları özelden yazın.
tabi hilelerden kurtulmak istiyen herkez var ama bir açık bulup elinde sonunda hile yapıyorlar ve siz o servere bolca para yatırıyorsunuz 1 yıllık parayı belki daha fazla veya her ay vs. neyse ancak bazı oyunlarda görmüştüm söyle bişi vardı örneğin masaüstündeki diğer programları kapatın ve oyuna tekrar giriş yapın uyarısı bu uyarıyı minecraft serverlerinde hile açanlar için verirse daha iyi olur huzuni ile girerlersede aynı aslında bazı sunucular huzuniye karşı korumalı fly olarak ve killaura gibisinden ancak hilecilerden kurtuluş yoktur ama şunu unutmayın hileciler gerçek dünyada hile yapıp keyif alırlar ama ahirette aldıkları bu günahdan cezasını çekerler..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı