Sol Reklam

hangi sürüm sizce daha iyi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OnlyDarkness

Forum Editör Şefi
Editör Müfettişi
MinePass
Emekli
Quezly

Discord:

OnlyDarknesss#0932

Elmaslar
199
Puanlar
14.045
Yer
AYDIN / DİDİM
Minecraft
OnlyDarknesss
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi forumlar :)
arkadaşlar minecraft 1.14.4 sürümü ile ilgili bilgi toplamak istiyorum acaba minecraft 1.14.4 sürümü ile 1.8 sürümü arasındaki farkları yazabilirmisiniz?

2 sürüm arasında sizce iyi ve kötü yanlarını 1.14.4 sürümündeki yenilikler vb

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com

Discord:

profesor7037

Elmaslar
117
Puanlar
9.520
Minecraft
BYAdnanRS
Bildiklerimi söyleyim unuttuklarımı arkadaşlar yazarsa farklarını tamamlarız gibi :)
yenilikleri eleştiricem :)

1-) En önemli değişiklik makrocuları bitiren PvP sistemidir. (Bi çok oyuncu bunu sevmez "özelliklede pvp ci tayfa"şahsen ben seviyorum ve büyük sunucularında bu sisteme geçmesi taraftarıyım skywars,bedwars,eggwars gibi oyunları yüksek sürümde makrosuz şekilde oynamak isterim.)
2-) Yeni yaratıklar,hayvanlar ve end'de güncellemeler. (şahsen bunuda çok sevdim ki herkes sevmiştir yeni yaratık ve hayvanları.)
3-) Denizler malum baya bi güncelleme geldi (Deniz güncellemeside efsanelerdendir yüzen balıklar çok güzellerdir.)
4- Çift el buda çok sevdiğim bi güncellemedir (bunuda sevmeyen yoktur die düşünüyorum.)
5- Olta sistemininde değiştiğini biliyorum (skywarscıları buda üzen güncelleme arasında. 1.8 de bilindiği üzere oltayla sağ tıklayıp oyuncuya vurduğumuzda savruluyodu "1.14 de tam tersi oyuncuya vurduğumuzda savrulmuyor oltayı geri çekmek istediğimizde oyuncuyu bize doğru çekiyo olta bence bunla gerçek işlevinde kullanıldı 1.8 de kanser oluyoduk.")
6- Kalkanlar en sevdiğim yeniliklerden biridir kılıçla bloklama devri bu sayede bitiyor (1.8'de hem kılıçla vurup hemde bloklama yapabiliyoduk yeni sürümlerde kalkan devreye girdiği için buda pvp cileri üzen bir güncelleme)

Aklıma gelenler bunlar genel anlamda yeni sürüm efsanedir ama pvp kitlesi alışamadığı için büyük sunucularda yeni sürüme geçmediği için pek oynayan yok.​

OnlyDarkness

Forum Editör Şefi
Editör Müfettişi
MinePass
Emekli
Quezly

Discord:

OnlyDarknesss#0932

Elmaslar
199
Puanlar
14.045
Yer
AYDIN / DİDİM
Minecraft
OnlyDarknesss
Bildiklerimi söyleyim unuttuklarımı arkadaşlar yazarsa farklarını tamamlarız gibi :)
yenilikleri eleştiricem :)

1-) En önemli değişiklik makrocuları bitiren PvP sistemidir. (Bi çok oyuncu bunu sevmez "özelliklede pvp ci tayfa"şahsen ben seviyorum ve büyük sunucularında bu sisteme geçmesi taraftarıyım skywars,bedwars,eggwars gibi oyunları yüksek sürümde makrosuz şekilde oynamak isterim.)
2-) Yeni yaratıklar,hayvanlar ve end'de güncellemeler. (şahsen bunuda çok sevdim ki herkes sevmiştir yeni yaratık ve hayvanları.)
3-) Denizler malum baya bi güncelleme geldi (Deniz güncellemeside efsanelerdendir yüzen balıklar çok güzellerdir.)
4- Çift el buda çok sevdiğim bi güncellemedir (bunuda sevmeyen yoktur die düşünüyorum.)
5- Olta sistemininde değiştiğini biliyorum (skywarscıları buda üzen güncelleme arasında. 1.8 de bilindiği üzere oltayla sağ tıklayıp oyuncuya vurduğumuzda savruluyodu "1.14 de tam tersi oyuncuya vurduğumuzda savrulmuyor oltayı geri çekmek istediğimizde oyuncuyu bize doğru çekiyo olta bence bunla gerçek işlevinde kullanıldı 1.8 de kanser oluyoduk.")
6- Kalkanlar en sevdiğim yeniliklerden biridir kılıçla bloklama devri bu sayede bitiyor (1.8'de hem kılıçla vurup hemde bloklama yapabiliyoduk yeni sürümlerde kalkan devreye girdiği için buda pvp cileri üzen bir güncelleme)

Aklıma gelenler bunlar genel anlamda yeni sürüm efsanedir ama pvp kitlesi alışamadığı için büyük sunucularda yeni sürüme geçmediği için pek oynayan yok.​
teşekkür ederim yorumun için :)

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
1.8 sürümü ile 1.14.4 arasında elbette çok farklar var.

Ancak ben bu yazdıklarımı oyuncuların bakış açısıyla herkes olmasada kendi öznel düşüncem ile yanıt vereceğim. 1.8 sürümünde girip 1.14 gibi yüksek sürümlerde giremeyen bir çok arkadaşımız var. Bunların sebebi java'nın çökmesi vb. farklı sorunlar. Bu sorunlar yüzünden insanlar sadece 1.14 gibi sürümler değil 1.8 - 1.14.4 arası gibi sürümde sunucu açıyorlar. 1.8 sürümü eski ve bir kaç bugdan oluşmakta. 1.14.4 sürümü ve ilerki sürümlerde bunlar gideriliyor, ve oyun daha da güzel bir hal almaya başlıyor. Yeni hayvanlar olsun, yeni blocklar olsun farklı farklı şeyler ile karşılaşabiliyoruz. Veyahut 1.8 sürümünde denize girdiğin an hiçbir ses alamazsın. Ya da yukarı geri çıktığında o nefes baloncukları yenilenir. Ancak 1.14'de öyle değil, 1.14'de nefes alma olayı daha gerçekçi oluyor ve direkt yenilenmeyip, yavaş yavaş kendisi yenileniyor. Ayrıca sol elimize de item alabiliyoruz ki bunlar gerçekten güzel şeyler. Kanat sistemi ve kalkan sistemi sayesinde çok değişik şekillere girebiliyoruz. Eski minecraft gibi düşünürsek sanki modlu oynuyormuşuz gibi hava katmakta. Ancak bana sorarsan 1.8 sürümü hep favorimdir.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Arkadaşlar, uzun uzun anlatmışlar. Uzun lafın kısası 1.14.4 sürümü sunucuna ayrı bir hava katar. 1.8 ise bildiğimiz...

DolunayZen

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Dolunay#1849

Elmaslar
43
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
DolunayTR

1.14.4 daha iyi fakat bir çok oyuncu 1.8.X sürümünde oynuyor. 1.14.4 Sürümünde en fazla 40 oyuncuya ulaşabilirsin.​

Efec.an

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
2
Puanlar
0
1.14.4 bana göre daha iyi çünkü elitra,yeni blok vb. şeyler var fakat 1.8'inde pvp si güzel.Kararsız kaldım...

drceria

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
91
Puanlar
0

>>TheLegend<<

Легенды никогда не умирают

Discord:

>>TheLegend<<#6052

Elmaslar
434
Puanlar
15.025
Discord İzni
Minecraft
THELEGEND
Sırf oyuncular eski sürümden çıkamadı diye sunucunun kalitesinden ödün verilmemeli. En yeni ve en iyi neyse o dur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı