Sol Reklam
Sağ Reklam

Haftaya konuk olarak hangi kötüyü seçmeliyiz?

• Oy Verenler
    8
G

Garp

Ziyaretçi
20 Ağustos 2018 - 26 Ağustos 2018 | Haftanın Süper Kötüsü
Merhaba her hafta yapmış olduğumuz Haftanın Süper Kötüsü formatımızın yeni konusu ile karşınızdayım. Geçen hafta yapmış olduğum anketi Harley Quinn kazanmıştı. Bu sebeple bu haftaki konuğumuz Harley Quinn.

Konu içerisinde geçecek olan yaratılma, tanrı, evren gibi kavramların üzerinde durmayınız. Hayal ürünü olduğunu unutmayınız!

Harley Quinn.jpg

Haftanın Süper Kötüsü: Harley Quinn
Çoğu kişinin hayatına Suicide Squad adlı film ile girdiğini temin edebilirim. Joker'in sevgilisi olup manyak bir kızdır. The Batman Adventures: Mad Love adlı çizgi roman Harley Quinn'in bulunduğu Yılın En iyi Tek Sayılık Çizgi Romanı ödülünü kazanmış oldu. Harley Quinn'in hikayesi film ve çizgi romandaki ile aynı. Arkham'da çalışan bir doktor iken Joker olarak bildiğimiz akıl hastasına ilgi duymaya başlar ve sonunda Harley Quinn olarak ortaya çıkar. Harley, Joker için yaptığı şeylere aşk diyor, biz ise zır delilik.

Poison Ivy, Catwoman ve Harley bir seride birlikte çalışmaya başlarlar. Serinin adı Gotham City Sirens'dir. Bu üç kız arkadaş birbirleri ile oldukça yakın fakat bir o kadarda uzak. Yani birbirlerine yardım ediyorlar fakat zorlanmalarınıda istiyorlar. Serinin devamında arkadaşlar arası oldukça sert kavgalar çıkıyor lakin kavgalar gideriliyor.

Başta söylediğim gibi filmde, çizgi romandaki hikayeyi ele almışlar fakat birkaç değişiklik var. Çizgi romanda Harley yakalanır ve Suicide Squad'a katılır. Katıldığı sırada Joker'i unutup Deadshot'a ilgi duymaya başlar fakat Deadshot, Harley'e aynı şekilde ilgi duymaz ve ondan kaçmaya çalışır.

Harley Quinn.jpg

Harley'in Güçleri
Çok fazla gücü olmasada üç kız olarak kaldıkları zaman Poison Ivy tarafından serum enjekte edildi ve zehire bağışıklılık, hız ve kuvvet gibi özellikler elde etti. Bunun dışında farklı bir özelliği yok.

Harley Çizgi Romanlarda
Thrillkiller
Bu çizgi roman serisinde Harley Quinn oldukça vahşi. O kadar vahşiki kendi ailesini katlediyor. Yetmezmiş gibi Joker'in yüzünü yüzüyor ve Batman'i ikiye yarıyor.

Injustice: Gods Among Us
Bu seride ise Harley'in Laurel Lance adında bir kızı olduğunu öğreniyoruz.

Gotham Girls
Her ne kadar animasyon olarak bilinsede, animasyon olarak yapmış olduğu başarıdan ötürü çizgi roman olarak okuyucuların karşısına çıktı. Yani Harley'in ilk çizgi romanı diyebiliriz.

The New 52
Bu çizgi roman serisinde ise Harley'in geçmişi ele alındı. Harley bu duruma nasıl geldi öğrenmek isterseniz bu çizgi romanı kesinlikle okumalısınız.

Harley Quinn.jpg

Konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Harley ile ilgili çok fazla şey anlatamamış olabilirim ki anlatamadım. Edepsiz kızımız Harley ile ilgili sorularınız var ise konuya yorum olarak yazabilirsiniz. Haftaya farklı bir kötü ile tekrar burada olacağım kendinize iyi bakın, sağlıcakla...

Ekler

• minecraft turkiye.png
    minecraft turkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 264
Son düzenleyen: Moderatör:

M1rhan

BigBang mi olsak?
Premium

Discord:

mirhan

Elmaslar
161
Puanlar
14.405
Yer
İstanbul
Minecraft
M1rhan
Güzel konu. Metnin uzunluğuna bakacak olursak en iyi bu şekilde anlatılabilirdi. Başarılar.

G

Garp

Ziyaretçi
Güzel konu. Metnin uzunluğuna bakacak olursak en iyi bu şekilde anlatılabilirdi. Başarılar.
Düşündüm, okuduğum çizgi romanlarda Harley Quinn ile ilgili güzel bilgiler var mı diye düşündüm fakat aklıma gelen olmadı. Sadece bunlar aklıma geldi. Animasyonları katsaydım daha fazla bilgi ortaya çıkardı lakin sadece çizgi roman üzerinden anlatım yapıyorum. Yorumun için teşekkür ediyorum.

M1rhan

BigBang mi olsak?
Premium

Discord:

mirhan

Elmaslar
161
Puanlar
14.405
Yer
İstanbul
Minecraft
M1rhan
Düşündüm, okuduğum çizgi romanlarda Harley Quinn ile ilgili güzel bilgiler var mı diye düşündüm fakat aklıma gelen olmadı. Sadece bunlar aklıma geldi. Animasyonları katsaydım daha fazla bilgi ortaya çıkardı lakin sadece çizgi roman üzerinden anlatım yapıyorum. Yorumun için teşekkür ediyorum.
Rica ederim. Böyle de güzel.

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Çizimler çok tatlı ya. Bir de Garp anlatmış, daha güzel olmuş. :D

G

Garp

Ziyaretçi
Çizimler çok tatlı ya. Bir de Garp anlatmış, daha güzel olmuş. :D
Ayh... teşekkürler anlatacak başka bir şey gelmedi aklıma, haftaya daha fena karakterler var.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.441
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Harley Quinn'im <3 Güzel konu olmuş, eline saağlık.

G

Garp

Ziyaretçi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı