Sol Reklam
G

Garp

Ziyaretçi

10 Eylül 2018 - 16 Eylül 2018 | Haftanın Süper Kötüsü
Merhaba, bugün karşınızda Haftanın Süper Kötüsü olarak Galactus var. Önceki hafta açmış olduğum Haftanın Süper Kötüsü konuma gitmek için buraya tıklayabilirsin.

Konu içerisinde geçecek olan yaratılma, tanrı, evren gibi kavramların üzerinde durmayınız. Hayal ürünü olduğunu unutmayınız!

Dr. Doom.jpg

Haftanın Süper Kötüsü: Dr. Doom
Fantastik Dörtlü'nün başına en çok bela olan kişiyi mi soruyorsunuz? İşte cevabı bu konuda. Fantastik Dörtlü ve birçok kahraman takımının başına bela olmuş hatta kozmik varlıkların başına bile bela olmuş bir kötü karakter bu hafta konumuza konuk. Karakterin kim olduğu belli değil mi? Dr. Doom.
Çoğu süper kahramanın başına bela olmuş Dr. Doom hala daha bela olmaya devam ediyor. Dr. Doom 1962 yılında Fantastik Dörtlü'nün 5. sayısında ilk kez biz okurlar ile buluşuyor. Bu karakterde diğer birçok Marvel karakterinin yaratıcıları olan Jack Kirby ve Stan Lee'nin elinden çıkma bir karakter.

Dr. Doom'un hayat hikayesini en iyi anlatan çizgi roman Books of Doom'dur. Birinci kişi ile anlatıma sahip olan çizgi roman Dr. Doom'u en iyi anlatan çizgi romanlar arasında. Dr. Doom'un birçok düşmanı olduğu gibi birçokta dostu bulunuyor. Öyleki Fantastik Dörtlü gibi bir kahraman takımına düşmanken, Namor gibi bir süper kahraman ile sıkı dostluğu var.

Öyleki Dr. Doom bir seride Beyonder'a karşı savaşmaya başladı. Beyonder'ın gücünü çalan Doom, parçalanmış evreni elde ettiği güçler ile topladı. Bunun üzerinde Dr. Doom kendi evrenini yarattı. Evreninde yaşayan herkesin zihinlerini temizleyerek kendisinin tanrı olduğunu söyledi. Peki bu ne kadar sürdü? Çok uzun sürmedi T’Challa yani Kara Panter tarafından Dr. Doom durduruldu. T’Challa, Dr. Doom'u tabii ki Sonsuzluk Eldiveni sayesinde yeniyor ve evreni eski haline getiriyor.

Dr. Doom çoğu kişi tarafından en iyi süper kötü olarak gösteriliyor. Sebebi ise çok büyük güçleri dahi insan hali ile zaptedebilmesi. Bunlara en büyük örneklerden birkaçı Beyonder ve Silver Surfer'ın güçlerini alması olarak gösterilebilir. Konu boyunca Beyonder'ı övmüş gibi gözükebilirim. Haklısınız. Bana kalırsa Beyonder, Marvel'da ki en güçlü ilk 4 karakter arasında yer alıyor. 1. OAA 2. The Fulcurm 3. Beyonder veya Living Turbinal. Beyonder ve Living Turbinal arasında bir seçim yapamıyorum çünkü ikisinin de güçleri zaman zaman birbirine üstün geliyor.

Dr. Doom.jpg

Dr. Doom'un asıl yeteneklerinden birkaç örnek verelim.
- İnsanların zihinlerini değiştirebilir.
- İnsan üstü güce sahiptir.
- Süper zekaya sahiptir.
- Mistik sanatlar konusunda bilgi sahibidir.
- Kozmik varlıklar ile kolaylıkla başa çıkabilir.

Dr. Doom bu kadar iyi yönünü anlattık fakat hiç kötü yönü yok mu? Bu karakter yenilmez mi? Hayır tabii ki. Dr. Doom'un bu kozmik olayları yaptığı seriler kendi serileri olarak yer alıyor. Yoksa Deadpool Marvel Evrenini Öldürüyor adlı seride Dr. Doom ölenler arasında ilk sırayı almazdı değil mi? Dr. Doom büyük savaşlardan büyük zaferler alıyor fakat bu zaferleri nasıl alıyor? Tabii ki bazı işbirlikçiler ile savaşa katılıyor, zaferi elde ettiği zaman onlara ihanet edip işlerini bitiriyor.

Bir seride annesini geri döndürebilmek için Franklin Richards'ı kullanmaya çalışıyor. Franklin Richards kim derseniz Reed Richards ve Sue Richards'ın oğulları. Güçlerinden bahsetmek gerekirse yatağının altında evren yaratabilecek bir güce sahip ve Galactus'u canlandırabilecek bir gücü var.

Yukarıda asıl güçleri ile ilgili bir şeyler zırvalamıştık değil mi? Şimdi güçlerini açıklayalım. İnsanların zihinlerini değiştirebilme olayı okulda gerçekleştirilmiştir. Reed ile aynı okula gittiği zamanlarda olmuştur. İnsan üstü güce sahip olması ise 2 ton gibi bir ağırlığı kaldırabiliyor olmasından kaynaklı. Tabii ki zırhını giymişken. Süper zekaya sahip olması demek Beyonder'ın gücünü, Silver Surfer'in gücünü çalabilecek bir zekaya sahip olması ile bağdaşabilir. Bağdaşabilir dememin sebebi şu birçok güçlü ve gezegenleri yok edebilen silahları yapacak zekaya sahip. Mistik sanatlar ile ilgili şunu demem gerek Dr. Strange kadar iyi büyüyü kontrol edemese de hiç yoktan büyü konusunda ustadır. Kozmik valıklar ile ilgili zaten bahsetmiştik.

Dr. Doom.jpg

Konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz Dr. Doom ile ilgili aklınızda soru kaldıysa yorum kısmından yazabilirsiniz. Haftaya farklı bir kötü ile tekrar burada olacağım kendinize iyi bakın, sağlıcakla...

Ekler

• Minecraft-Türkiye.png
    Minecraft-Türkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 355
Son düzenleyen: Moderatör:
S

sooply

Ziyaretçi
Çok seviyorum bu adamı nedense :'D

G

Garp

Ziyaretçi
S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
Dr. Doom'un asıl yeteneklerinden birkaç örnek verelim.
- İnsanların zihinlerini değiştirebilir.
- İnsan üstü güce sahiptir.
- Süper zekaya sahiptir.
- Mistik sanatlar konusunda bilgi sahibidir.
- Kozmik varlıklar ile kolaylıkla başa çıkabilir.
Lütfen kendinizi anlatmayın Garp Bey.

G

Garp

Ziyaretçi

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Benim adım Barry Allen ve ben yaşayan en hızlı insanım. çocukken annemin imkansız bir şey tarafındam öldürüldüğünü gördüm, sonra bi kaza da beni imkansız yaptı.

TheFlash ⚡️

G

Garp

Ziyaretçi
Benim adım Barry Allen ve ben yaşayan en hızlı insanım. çocukken annemin imkansız bir şey tarafındam öldürüldüğünü gördüm, sonra bi kaza da beni imkansız yaptı.

TheFlash ⚡️
Evet Flash'i bende severim fakat kötü karakterimiz ile ne alakası var anlayamadım? :D

-ULTRA-

GY!
Elmaslar
222
Puanlar
4.020
Minecraft
Whessry
Çoğu kötü Dr. ünvanına sahip. Peki neden Garp Bey?

G

Garp

Ziyaretçi
Çoğu kötü Dr. ünvanına sahip. Peki neden Garp Bey?
Çoğunlukla geçmişlerinden dolayı oluyor. Dr. Doom eskiden bilim ile ilgilendiği için öyle. Bkz: Dr. Strange, Dr. Richards gibi gibi.

Blitz

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

SwapsKe#6314

Elmaslar
147
Puanlar
13.820
Hocam Yılın Süper Kötüsü Varmı Peki haha :D

G

Garp

Ziyaretçi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı