Sol Reklam

Haftanın Süper Kahramanı - Thor Odinson

Haftaya konuk olarak hangi kahramanı seçmeliyiz?

• Yardımcı Amiral Garp - One Piece

• Batman - DC Comics

• Wolverine - Marvel Comics

• Punisher - Marvel Comics

• Deadpool - Marvel Comics

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Garp

Ziyaretçi
13 Ağustos 2018 - 19 Ağustos 2018 | Haftanın Süper Kahramanı
bugün haftada bir kere açacağımız Haftanın Süper Kahramanı formatımızın ilk konusunu açacağız. Kahramanlar gerçek hayattan, animelerden, çizgi filmlerden, filmlerden, dizilerden, çizgi romanlardan, oyunlardan ve kitaplardan olabilir. İlk kahramanı kendim seçeceğim fakat haftaya açılacak konuda kahramanı siz seçeceksiniz.

Konu içerisinde geçecek olan yaratılma, tanrı, evren gibi kavramların üzerinde durmayınız. Hayal ürünü olduğunu unutmayınız!

Thor.jpg

Haftanın Süper Kahramanı: Thor Odinson
Thor'u Marvel filmlerinden tanırsınız. Sakallı, uzun saçlı, kaslı ve çekici olan bir tip. Her ne kadar film dünyasında sonradan sakalını, saçını ve çekicini kaybetsede aklımıza bu tipte kazınmıştı. Marvel Sinametik Evreni (MCU)'nde Thor'u canlandıran kişi Chris Hemsworth'tur. Bu kısa ve çokta gerekli olmayan bilgiden sonra çizgi romandaki Thor Odinson'u tanıtmaya başlayalım.

İskandinav ve Nors mitolojilerinden esinlenilmiş bir karakterdir . Thor'un yaratılmasının asıl sebebi Hulk'tır. Hulk'ı durdurabilecek bir karakter olarak yazarlar tarafından yaratılmıştır. Thor'un annesi Jord, babası ise Odin'dir. Kardeşleri ise Baldr, Hod, Hermes, Hermod, Hela ve üvey kardeşi Loki'dir.

Thor.jpg

Thor'un Formları ve Güçleri
Thor'u standart olarak düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Thor'un birçok çeşidi bulunmakta. Haydi gelin bunlara bakalım. Unutmayın MCU'daki Thor'dan bahsetmiyorum, çizgi romandaki Thor'dan bahsediyorum. Hadi Thor'un birkaç halini anlatalım.

Unworthy Thor
Mjolnir adlı çekici olmayan bir Thor düşünün. Tanrısal güçleri olmayan bir Thor. Uçma, ışınlanma, madde manipülasyonu gibi birçok süper insan gücünü kaybediyor. Mjolnir gibi olağanüstü çekici olmasa dahi Jarnbjorn adındaki baltası daima yanında. Tanrısal güçleri olmasa dahi Apocalypse, Dr. Strange, Ultron, Grandmaster, Omega gibi birçok karakteri yenebilecek seviyede.

Ultimate Thor
Ultimate Evreni'ndeki bu Thor normal halinden daha güçlü ve daha iri. Mjolnir adlı çekici olmasa bile MCU'daki yeni baltasına benzer bir çekiç taşıyor. Normal Thor'a çok benzesede farklı evrenlerde ve farklı zaman dilimlerinde yaşamaktalar. Ultimate Evreni'ndeki en güçlü kişilerden biridir. Muazzam ağırlıklardaki objeleri kaldırabilir. Sınır olarak 100 ton belirlenmiştir.

Warrior Madness Thor
Odin tarafından yasaklanmış olan bu form tamamen savaşma odaklı düşünen ve davranan Thor'u ele alır. Bu formda Thor düşünme yetisini kaybeder ve Hulk gibi her şeye saldırır. Thor'un normal halinden farklı olarak daha hızlı haraket eder, dayanıklılığı artar, fiziksel gücü hiç olmadığı kadar artar ve en önemlisi hiç yorulmaz. Rakibi düşünmeden saldıran biriyse bu form karşısındaki kim olursa olsun yenebilir lakin rakip taktiksel savaşıyorsa fazla dayanamaz.

Rune Thor
Thor'un bu formunda Odin kadar bilge olabiliyor. Geçici süreliğine kudreti ve bilgeliği artan Thor çoğu süper insan gücüne sahip karakteri zorlanmadan yeniyor.

Odin Force Thor
Thor'un bu halini MCU'da görmüştük. Thor: Ragnarok'da bunu görmüştük. Odin Force gücünün açılması için Thor'un, Odin'in yerini alması gerekiyor yani Yüce Baba ünvanını alması gerekiyor. Odin Force gücü ile Thanos (Normal hali.), Sentry, Silver Surfer gibi karakterler ile baş edebilecek hale getiriyor. Odin Force gücü Thor'a Ygdrasill ağacından geliyor.

King Thor ve Old King Thor
Bu formu ile ilgili kısa bilgi vereceğim. Odin Force gücünü almış olan Thor'un kral olmuş halidir. Yani Odin Force Thor ile aynı şey denebilir lakin ikisi birbirinden farklı formlar.
Old King Thor formu ise Thor'un Odin kadar bilge olduğu formudur. Artık Odin'in Kılıcı ve Mızrağı'nı istediği gibi kullanabilir.

Necro Thor
İki tane çekici bulunana bir Thor düşünün. Gücü o kadar fazlaki karnı tok olan Galactus'u tek bir çekiç darbesi ile yeniyor. Tabii bunu sağlayan etmen All-Black The Necrosword isimli kılıç.

Rune King Thor
Gelelim Thor'un en güçlü olduğu formuna. All Father güçlerinin tamamı, Rune büyüsü, sonsuz bilgi, 9 Diyar'ın Kuzgunları (Hatıralar ve sırlar.). Tüm bu güçlere sahip bir Thor düşünün. O kadar güçlü ki Odin, Thanos, Galactus, Celestial, Senty, Silver Surfer gibi karakterleri yenebilecek güce erişiyor (Normal olan karakterleri.). Hatta ve hatta bir sayıda Living Turbinal'ın huzuruna çıkıyor. Kudretinin ne kadar fazla olduğunu siz düşünün. Başka bir sayıda ise Sonsuzluk Eldiveni'ni takacak güce erişiyor.

Thor.jpg

Thor çizgi romanda kibirli ve burnu dik bir karakter olarak ortaya çıkmıştır. Babası Odin, Thor'u dünyaya bir tıp öğrencisi olarak göndermiştir. Thor'un dünyadaki adı artık Donald Blake idir. Donald Blake, doktor olduktan sonra Norveç'te bir geziye katılır ve uzaylıların saldırısına uğrar. Uzaylılardan kaçmak için mağraya sığınır ve mağrada çekicini Mjolnir'i bulur. Mjolnir'i eline alması ile Thor'a dönüşür. Thor, Mjolnir dışında Megingjard adında bir kemer kullanır. Kemer Thor'un güçlerinin iki katına çıkmasını sağlar. MCU'daki gibi çekice layık olma durumu çizgi romanda yoktur. Mjolnir çok ağır bir nesne olduğu için ancak kemer sayesinde kaldırabilir. Thor dışındaki çok güçlü karakterlerde Mjolnir'i kaldırabilir.

Thor ilk kez 1951 yılında Venus adındaki çizgi romanın 12. sayısında gözükmüştür. Thor daha çok Marvel Comics'de gibi gözüksede DC Comics'de kullanır fakat DC Comics'de Thor karakteri pek fazla beğenilmemiştir. Farklı karakterlerin rakip çizgi roman frimalar tarafından kullanılmasının bellirli cezaları vardır. Her karakterin hakları mevcut olduğu için tazminat davası açılabilir. Şu ana kadar Süper Kahraman ismini sadece Marvel ve DC Comics kullanabilir çünkü haklarını onlar satın almıştır. Mitolojik karakterlerin bir hakkı yoktur, yani isteyen kişiler kullanabilir. Bu yüzden Thor her iki frima tarafından kullanılmıştır. DC Comics'de Thor'un gözüktüğü çizgi roman ise 1957 yılında Tales of the Unexpected adındaki çizgi romanın 16. sayısında gözükmüştür.

Thor.png

Konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz Thor ile ilgili sorularınız var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz. Savaştığı kişileri yazmadım sebebi ise ileriki konulara saklamam. Haftaya farklı bir kahraman ile tekrar burada olacağım kendinize iyi bakın, sağlıcakla...

Son düzenleyen: Moderatör:

BurakXX

Efendim Yakınlarda Kısır Kokusu Alıyorum.

Discord:

Burak#7050

Elmaslar
698
Puanlar
9.030
Minecraft
BurakXX
Facebook
BurakXX
Twitter
BurakXX
Thor adamdır

G

Garp

Ziyaretçi

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.300
Puanlar
7.530
Thor'un formları = Ben Ten
Her hafta bu tarz konular ile forumu canlandır. Harika bir konu, devamını bekliyorum ciğerim. :<3:

G

Garp

Ziyaretçi
Thor'un formları = Ben Ten
Her hafta bu tarz konular ile forumu canlandır. Harika bir konu, devamını bekliyorum ciğerim. :<3:
Teşekkürler ciğerim. :<3: Senin kötü adam etkinliğin olmasa birde bunun kötü adamlı halini açacaktım. :D

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.300
Puanlar
7.530
Teşekkürler ciğerim. :<3: Senin kötü adam etkinliğin olmasa birde bunun kötü adamlı halini açacaktım. :D
Çok üzücü bir durum, fakat o iş bir süreliğine askıda. Çünkü malum, bilgisayarım...

G

Garp

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı