Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Haftanın Bloku: Shulker Kutusu - Sırt Çantası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Merhaba değerli forum okurları, bu konumuzda oyunun en önemli depolama yöntemleri arasında bulunan shulker kutusunu inceleyeceğiz. Binbir farklı renk, tonlarca boş alan!

1605885432638.png

Haftanın Bloku: Shulker Kutusu - Sırt Çantası
Oyunda çok fazla depolama yöntemi bulunmaktadır. Sandıklar, variller, ender sandıkları ve oyuna 1.17 ile eklenecek olan bohçalar. Hepsi birbirinden farklı olsa bile hepsinin depolayabileceği alan sınırlı. Shulker kutusu sayesinde ise 1701 slot eşya taşıyabilirsiniz. Bu da tamı tamına 108,864 öğeye tekabül ediyor. Olağanüstü bir rakam!

Çok önemli bir depolama yöntemi fakat o kadar da zor bulunan bir öğe, ilk olarak bulmak için oyunu bitirmeniz gerekiyor. Evet, oyunu bitirmeden bu öğeyi bulmanız çok uğraştırıcı olabilir. Oyunun sonundaki şehir, End şehrine ayak bastıktan sonra orada bulunan kulelerde bulunan "Shulker" adındaki canlıları kesmelisiniz. Bu canlılardan düşen kabuklar ile sandıkları birleştirirseniz, shulker kutusunu elde edersiniz. Shulker kutuları ile istediğiniz rengi birleştirerek, istediğiniz renkte shulker kutuları elde edebilirsiniz.

1605894644464.png

Shulker kutuları, 2016'da yayınlanan 1.11 güncellemesi ile oyuna eklenmişlerdir. Toplam 17 farklı rengi bulunmaktadır. Sandık ve varillerin aksine kırıldıklarında içindeki eşyaları düşürmezler. İçerisinde 27 farklı eşya taşıyabilirler. Yani tek sandık ile aynı boyuta sahiptirler. Bu alanı artırmak için içine farklı shulker kutuları koyabilirsiniz. Hatta kafayı yiyip shulker kutusunun içini shulker kutuları ile doldurabilirsiniz. İstemeyeceğiniz kadar alan elde edersiniz.

1605895024463.png

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Acaba bu şeyleri neye göre seçiyorlar? Neyse bu bloğun ben sırt çantası amacında kullanıldığını bilmiyordum. Çok sağ olun :)

Y

Yıldız Sky

Ziyaretçi
Bilgilendirme Güzel Olmuş Bu Arada Ben Bilmiyodum Teşşekürler Böyle Güzel Bilgilendirme İçin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı