Sol Reklam

Rehber Haftanın Bloku: Ağlayan Obsidyen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sensei ''C''

Pixel Arter and Pixel Animator.

Discord:

Sensei#7806

Elmaslar
574
Puanlar
8.420
Yer
Adana
Minecraft
SenseiMC
ağlayyamayan.png

Özlenen Blok: Ağlayan Obsidyen
Eski Sürümlerde Yatak Yerine Kullandığımız Ağlayan Obsidyeni Sizde Özlediniz mi?

Minecraft'da yeni gelen Ağlayan Obsidyen hakkında konuşacağım. Bu blok Minecraft'ın eski sürümlerinde olan fakat sonra kaldırılan 1.16 sürümünde dokusu değiştirilerek tekrardan oyuna eklenen bir bloktur. Patlama direnci 1200'dür. Ejderha ne kadar uğraşsada bu bloğu yok edemez. Piston bu bloku itme gücüne sahip değildir. Yere konulduğunda ağlıyormuş gibi mor parçacıklar döker. Tamamıyla estetik amacıyla yapılmış bir süslemedir ve gerçekten bu süsleme baya hoş durmuş. Eski sürümlerde işlevi olan fakat artık olmayan bir bloktur. Oyuna ilk Beta 1.3'de gelmiştir. Eski işlevi yatakla aynı işlevi görüyordu. Hayır hayır uyulmuyordu sadece öldüğünüzde yatak gibi bir spawnpoint noktası oluşuyordu. Büyük bir Minecraft oyuncu toplululuğu bu blokun eski işlevselliğini 1.16 Nether güncellemesinde istiyorlardı maalesef istedikleri olmadı.Umarım 1.17 güncellemesinde bu özellik oyuna gelir. Nether demişken bu blok normal obsidyen gibi portal çerçevesi olarak kullanılmamaktadır. Bu arada blok 10 ışık seviyesine sahiptir bu demek oluyor ki evlerinizde aydınlatma sistemi olarak kullanabilirsiniz.

1920x1080ağlayan.jpg

Nasıl Elde Ederim
Bu bloku elde etmek için ihtiyacınız olan birkaç altın, Nether portalı ve birkaç tane Piglin. Piglinlerle ticarete girin. Bunu yapmak için altınları Piglinlere dağıtmaya başlayın. Dikkat bazı bebek Piglinler attığınız altınları cebine harçlık olarak atabilir. Mini minnacık tatlış bebeklere saldırmassınız öyle değilmi.

Son düzenleme:

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
bu bloğu ilk defa senin sayende duydum önceden yatakla aynı işlevi görüyor dediğinizde şaşırdım sonra anladım, elinize sağlık yararlı konu olmuş

Bu yorumu önceki konuya yazmıştım ama sanırım silinmiş.

2312

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bloğun sonradan oyuna eklenmesi bizim açımızdan biraz sürpriz gibi bir şey olmuş. Ayrıca anlatım tarzını da baya bir beğendim. Eline sağlık <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı