Sol Reklam

Rehber Haftanın Bloğu: Manyetit

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wisarts

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

yok kanka

Elmaslar
151
Puanlar
4.325
Yer
Burdur
Minecraft
Wisart
Haftanın Bloğu: Manyetit
Hepimiz Manyetit taşını duymuşuzdur. Öyle değil mi? Minecraft'ın yeni sürümü olarak gelen 1.16 içerisinde Manyetit taşı olarak bilinen bir blok mevcut. Peki bu blok ne tür bir işleve sahip?

Manyetit Bloğu Nasıl Görünür?

Tek yapmanız gereken bu bloğun üstüne bir pusula ile sağ tıklamak! Bunu yaptığınız zaman pusulanız seçilen Manyetit bloğuna bağlanacak / eşleşecektir. Peki pusulamı manyetit bloğu ile eşleştirmem benim ne tür bir işime yarayacak? Pusulanızın ismi eşleştikten sonra Lodstone Compass olarak değişecektir ve artık sırf Kuzey'i göstermek yerine Manyetit bloğunun yerini gösterecektir. Yani evinize bu bloktan koyup pusulanız ile eşleştirdiğinizde ormanda kaybolma riskiniz yoktur. Sadece evinizi bulmak için değil, End portalı bulduğunuzda yerini 2. kez gelebilmek için kaybetmemek adına oraya bu bloktan koyabilirsiniz. Ve pusula ile eşleştirdiğinizde rahatlıkla portalı bulabileceksiniz. Bu blok End ve Nether dünyaları içerisinde bile çalışmaktadır. Bloğun ismi İngilizce'de Lode Stone'dir.

Manyetit Bloğu Nether Dünyasında Kullanılabilir!

Manyetit Pusulası
Manyetit pusulası resimde gördüğünüz yuvarlak içerisinde ki gibidir. Siz onu Manyetit bloğuna bağladığınız zaman kendisi büyülenir ve ismi değişir. Tabi örs ile bağlandıktan sonra ki gelen ismi değiştirebilirsiniz, bu size kalmış. Bir Manyetit taşına birden fazla pusula bağlayabilirsiniz ve bu taşın belirli bir kullanımdan sonra kırılma gibi bir özelliği yoktur. Sınırsız kullanılabilir.

Manyetit Bloğu Nasıl Craftlanır Sorusunun Cevabı!

Manyetit Taşının Craftlanışı
Manyetit taşı gerçekten önemli bir bloktur. Ve bunun yanı sıra kolay bir şekilde elde edilebileceğini sanmamalıyız. Elde etmesi biraz uğraştırıyor ve epeyce yoruyor. Yukarıda nasıl craftlanacağına dair bir fotoğraf hazırladım. Bunun için elimizde 8 adet Oyma Taş Tuğla ve 1 adet Netherite Külçesi gerekmektedir.

Ekler

• lodestone.jpg
    lodestone.jpg
    100,7 KB · Görünt.: 220

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Anlatım başarılı olmuş. Eline sağlık.

Wisarts

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

yok kanka

Elmaslar
151
Puanlar
4.325
Yer
Burdur
Minecraft
Wisart
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

İşin açıkçası bu bloğu sizin konunuz ile birlikte ilk defa gördüm ve ilgimi çekti de. Bunun dışında anlatım tarzınızda baya güzeldi. Elinize sağlık <3

Wisarts

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

yok kanka

Elmaslar
151
Puanlar
4.325
Yer
Burdur
Minecraft
Wisart

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
Bu bloğu ilk defa sayenizde gördüm ve duydum anlatım güzel olmuş eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı