Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım GTA'nın 3 Efsanevi Oyununun Remastered'ı Geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Finduk

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
50
Puanlar
2.070
finduk-resim1.jpeg

Merhaba değerli forum üyeleri ve ziyaretçileri. Bugün sizler için bir konu hazırladım. Uzun zamandır dedikodu olarak dolaşan ama resmi açıklamalarla desteklenmeyen GTA 6'nın ardından bu seriyi seven hayranlarına güzel bir haberim var. Bu güzel haberimden size az çok bahsetmem gerekirse: GTA 3, Vice City ve San Andreas remastered versiyonları oyuncuların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

GTA serisi, benim düşünceme göre oyun tarihinde adından en çok söz ettiren, efsane ötesi serilerinden biri. Son olarak Rockstar Games, 2013 yılında GTA 5'i karşımıza çıkarttı. GTA 6' dan resmi bir açıklama beklerken, heyecan yaratacak farklı bir açıklama var.

Kotaku'da yer alan ve güvenilir kaynaklara dayanan bir habere göre Rockstar Games, serinin efsane olan üç oyununun remastered'ları üzerinde çalışıyor. GTA 3, Vice City ve San Andreas birkaç platform için yayınlanmak üzere yeniden elden geçiriliyor.

Oyunlar son aşamaya gelmiş bile:

finduk-resim1.jpg

Yine Kotaku'nun güvenilir kaynaklarına göre GTA'nın yeni remastered oyunlarında son aşamaya gelmiş olduklarını biliyoruz. Unreal Engine kullanılarak yeniden düzenleme yapılan oyunlarda her birinin yeni ve eski grafikleri bir arada sunacak şekilde geliştirildiği söyleniyor. Her bir oyunun kullanıcı arayüzlerinde bir değişiklik yapılmayacağına ve aslına sadık kalacak şekilde güncellendiğini belirtmek istiyorum.

Remastered'ların en dikkat çekici bilgisi oyunların bütün platformlara gelecek olmasıdır. PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch, PC, Stadia ve akıllı telefonlar için geleceği söylenen oyunların Ekim sonu veya Kasım başında oyuncular için yayınlanması bekleniyor. İlk başlarda konsol tarafı için gelmesi düşünülen remastered'ların PC ve mobil için 2022'ye aksayabileceği düşünülüyor.

Remastered Ne Demek?
Yukarıda anlatmış olduğum konuda remastered'i bilmeyen arkadaşlarımız için küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Remastered, herhangi bir şeyin yeniden düzenlenmesine ve düzenlendikten sonra piyasaya tekrar sürülmesi demektir.

Remastered ve remake Arasındaki Farklar Nelerdir?
Remake, herhangi bir şeyin sıfırdan tekrar yapılmasına denmektedir. Örneğin yukarıda belirtmiş olduğum üç oyun sıfırdan tekrar yapılırsa buna remake diyoruz. Remastered ve Remake çok karıştırılan birer sözcük olduğu için bunları size açıklamak istedim.

Bu iki sözcüğün aralarında olan farksa şudur;

• Remake, tamamıyla değiştirmek anlamına gelirken remastered küçük düzenlemeler anlamına gelir.

GTA 6 nerede? dediğinizi duyar gibiyim:

Tabii ki GTA 3, Vice City ve San Andreas'ı yenilenmiş versiyonları ile tekrardan oynacak olmamız son derece heyecan verici bir haber. Oyuncular artık Remastered haberleri duymaktan daha çok GTA 6 nerede? Sorusu için verilmiş en iyi cevaplar bile ortalama olarak üç sene daha bekleyecek olduğumuzu gösteriyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı