Sol Reklam

Haber GTA 4'ün Steam'den Kaldırılma Sebebi Belli Oldu!

• Konuyu başlatan Silinen üye 79251
  • Başlangıç Tarihi
  • 1.010
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

thumb-1920-601980.jpg

GTA 4'ün Steam'den Kaldırılma Sebebi Belli Oldu!
Geçtiğimiz günlerde Steam, GTA 4'ü resmen Steam'den kaldırdı.
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte bu GTA IV serisinin Steam platformundan kaldırılma sebebini sizlerle birlikte oldukça detaylı bir şekilde konuşacağız. Bildiğiniz gibi o oyun serilerinin en başlarında gelen GTA serisi, oyuncular açısından oldukça sevilen bir oyun serisi idi ki halende sevilerek oynanmaya devam edilen oyun serileri de var. GTA 5'in arkasından gelen GTA 4 serisinin Steam'den resmen kaldırılması oyun dünyasını oldukça üzmüştü ki neden kaldırıldığına dair hiçbir şekilde açıklamam yapılmamıştı. Neyse ki geçtiğimiz saatlerde Rockstar Games'den oyun dünyasının ilgisini çekecek bir açıklama geldi. Bugün sizlerle birlikte olan ve yaşanan olayları konuşacağız. Hadi o zaman konumuza geçelim.

1482250.jpg

GTA 4, Steam Platformundan Hangi Amaçla Kaldırıldı?
Geçtiğimiz günlerde 2008 yılından yana Steam platformunda satışta olan GTA IV'ün satışları sebepsiz yere Steam'den kaldırılmıştı. Oyun kaldırıldığı zamansa da yalnızca oyunun Episodes from Liberty City isimli DLC'si satın alınabiliyordu ki yaşanan olaylar oyun dünyasını oldukça huzursuz etmişti. Bu olay yaşandığı zaman oyunu daha önceden satın olan oyunun hayranları, oyunu halen kütüphanelerinde bulup oynayabiliyordu ki birkaç saat önce Rockstar Games'in öne çıkan bir sözcüsünden nihai açıklama geldi. Rockstar Games'in açıklama yapmasını beklediği Sözcü, "GTA 4'ün Steam platformu üzerinde satışlarının durdurulduğunun farkındayız. işte bu sorunun ana sebebi ise yeni etkinleştirme anahtarı üretilemediğinden Steam, satışları bir süreliğine durdurmaya karar verdi. Sorunun çözülmesi için Rockstar Games ekibi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Rockstar Games ekibi olarak önümüzde olan günlerde ise oyunun tekrardan satışa açılacağı ön görülüyor." şeklinde açıklama yaptı. Bu açıklama yapılmadan önce Reddit gibi büyük oyun platformlarında GTA 6'nın çıkacağına dair ipuçları şeklinde söylentiler oluştu ki bu açıklamadan sonra yapılan söylentiler fos olmuş gibi görünse de bu söylentiler devam ediyor. Her neyse şimdi ise işte bu konumuz hakkında olan diğer detaylara değinelim.

GTA_4_traffic_Liberty_City_4K-1721491.jpg!d

GTA 4'ün Kaldırılma Sebebi: Windows 7 Ve Lisans Sorunuymuş.
Bu bahsettiğimiz olay zaman zaman başka oyunların başına da gelebiliyor. Mesela bu oyun Steam'den kaldırıldığında birçok oyuncunun aklına oyunun müzik, araba ve bu tarz lisansının sona erdiğini düşünüp kaldırıldığını düşündü ama GTA 4'ün Steam platformundan kaldırılma sebebi müzik veya araba markalarının lisansı değil. Açıklamanın detaylarını konuşmak gerekirse, Rockstar Games'in sözcüsü şu ifadelere yer verdi; "GTA 4 serisinin, "Games For Windows Live" platformu için oluşturulduğunu ancak Windows 7 ve bu platformun 14 Ocak 2020'de desteğini kesmesi nedeniyle yeni ürün aktifleştirme anahtarı üretilemediğini belirtti." Görünüşe bakılırsa GTA 4 hakkında yaşanan sorunların asıl sebebinin Windows 7 isimli işletim sisteminin 14 Ocak 2020'de desteğinin kesiyor olması gibi görünüyor ki öylede olmuş. Her neyse ki Rockstar Games'in sözcüsü, bu tür iddia ve söylentileri direkt olarak yok etti. Peki ya sizler bu yaşanan olaylar hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha doğrusu Windows 7'nin güncellemeleri kesmesiyle birlikte bu tür platformlarını da kapatması gerçekten doğru bir hareket miydi? Yorumlar kısmına bu konu hakkında düşünce, görüş ve fikirlerinizi mutlaka ama mutlaka bekliyor olacağım. Şimdi ise bu GTA serisinin 4. serisi için ilginç detayları sizlerle konuşacağız. :))

grand-theft-auto-iv-finale-7s-2560x1440.jpg

GTA 4'ün Resmi Tanıtım Videosu & Steam Mağazası!
Her şey gerçekten gayet hoş ve güzel fakat bu kadar çok yaşanan olaydan sonra oyunu çok daha çok yakından görmek istemez miydiniz? 2008 yılında birçok platformda oyunculara sunulan Rockstar Games'in bir önceki GTA serisinin tanıtım videosunu aşağıda olan videoyu gayet rahat bir şekilde izleyebilirsiniz ki eski zamanlara göre de oldukça hoş ve güzel bir video hazırlamışlar. Aynı zamanda da bu bağlantıdan oyunun resmi olan Steam Mağazasına gidip oyun hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz ve hatta oyunun halen satışta olan DLC sürümlerini de rahatça satın alabilirsiniz. GTA 4 için soru, görüş ve önerileriniz de yorumlar kısmında bekliyor olacağım. Buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim. :3

1579009598556.png

Son düzenleyen: Moderatör:

tokaci

Çiftlik Craft

Discord:

Luferne#2201

Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
Luferne
Hmm, kafamda deli deli sorular :-):'D

Pikod

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Pikod#5894

Elmaslar
64
Puanlar
2.245
Minecraft
Pikod
Twitter
hzpikod
Her zamanki gibi döktürmüşsün reis :'D :'D

MineRival

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Discord.minerival.com

Elmaslar
15
Puanlar
910
Emeğine sağlık baya uğraşmışsın ama böyle bir konu açmak ne kadar önemli, daha faydalı konular açabilirsiniz.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
Biraz üzücü bir olay olduğu doğru. Ama ankette sorduğun soruyla ( GTA 6 ile alakası olabilir mi? ) alakası olduğunu sanmıyorum. Rockstar Games elbette ara sıra sürprizler yapan bir şirket ancak büyük bir oyun var ise ve beklenti en üstteyken bir şaka yapacağını düşünmüyorum. Elbette istisna olur, aniden bir açıklama gelebilir ama pek olmayacağı düşüncesindeyim. Haberin güncel olması da güzel bir ayrıntı. Bu arada, bu konuda senin düşüncelerini de almak isterim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Hmm, kafamda deli deli sorular :-):'D

Değil mi? Rockstar Games'in bu hal ve tavırları insanı cidden şaşırtıyor. ?

Her zamanki gibi döktürmüşsün reis :'D :'D

Öncelikle bu övgü dolu yorumun için teşekkür ederim. Aynı zamanda açtığım bu konu içeriğini beğendiğine sevindim.

Emeğine sağlık baya uğraşmışsın ama böyle bir konu açmak ne kadar önemli, daha faydalı konular açabilirsiniz.

İlk olarak bu övgü dolu güzel yorumun için teşekkür ederim. Aynı zamanda yakın zamanda çok daha faydalı konular açacağım.

Biraz üzücü bir olay olduğu doğru. Ama ankette sorduğun soruyla ( GTA 6 ile alakası olabilir mi? ) alakası olduğunu sanmıyorum. Rockstar Games elbette ara sıra sürprizler yapan bir şirket ancak büyük bir oyun var ise ve beklenti en üstteyken bir şaka yapacağını düşünmüyorum. Elbette istisna olur, aniden bir açıklama gelebilir ama pek olmayacağı düşüncesindeyim. Haberin güncel olması da güzel bir ayrıntı. Bu arada, bu konuda senin düşüncelerini de almak isterim.

İlk olarak bu güzel yorumun için çok ama çok teşekkür ederim. Bu olayın şahsen bende alakası olduğunu düşünmüyordum ki resmi açıklama olmasa bir ihtimal alakalı olduğunu düşünebilirdim ve ciddi anlamda artık güncel haberler için çabalamaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim.

samoi

one is glad to be of service
Emekli

Discord:

mudlusamoi#5646

Elmaslar
1.382
Puanlar
19.760
Yer
Bursa
Minecraft
smt287
Daha önce torrent ile bir kaç saat oynamıştım. Steam üzerinde aldığımdan beri indirip oynamaya vaktim olmadı :/
1579012552698.png

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Hiç hayatım boyunca gta 4 oynamadım Gta san gta vice gta v oynadım

SkyKios

selam
Elmaslar
29
Puanlar
0
Oynadım fakat iyi bilgisayarda bile garip bir şekilde kasıyor.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Daha önce torrent ile bir kaç saat oynamıştım. Steam üzerinde aldığımdan beri indirip oynamaya vaktim olmadı :/
Eki Görüntüle 102338

Şahsen ben ücretsiz indirebileceğimiz sitelerin yerine bu gibi platformlardan almayı tercih ediyorum ama oyun özünde oyundur :))

Hiç hayatım boyunca gta 4 oynamadım Gta san gta vice gta v oynadım

Şahsen bende hiç oynamadım ama bir ara kuzenimde dikkatimi çekip oynadığım olmuştu. GTA: San Adreas serisi en efsanesiydi ?

Oynadım fakat iyi bilgisayarda bile garip bir şekilde kasıyor.

Oysa ki optimizasyon bakımından oldukça iyi bir oyundur. Sanırım senin bilgisayarın ile alakalı bir sorun var? :3

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
yararlı bir konu. takılmadan okuduğum ender konulardan.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

yararlı bir konu. takılmadan okuduğum ender konulardan.

Öncelikle bu güzel yorumun için teşekkür ederim. Aynı zamanda açtığım bu konuyu sonuna kadar okuyup yararlı bulduğu için minnettarım.

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı