Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Gsit | Oyuncularınız oturabilsin, uzanabilsin, sürünebilsin ve dönebilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Minecraft Sürümleri
1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19
Merhabalar, değerli MC-TR üyeleri umarım iyisinizdir. Bugün sizlere Gsit eklentisini tanıtacağım. Bu eklenti aslında genellikle bilinen bir eklenti fakat genellikle oturma eklentisi olarak tanınıyor, diğer özellikleri ile pek tanınmıyor. Ben bugün ki tanıtımımda bu Gsit eklentisini diğer özelliklerinden de bahsedeceğim, haydi tanıtıma geçelim.

İlk olarak arkadaşlar bu eklentinin en bilindik olan oturma özelliğinden başlayalım. Arkadaşlar bu eklentide
merdivene, halıya ve slap bloğuna sağ tıklayarak oturabiliyorsunuz. Slap bloğu neydi diye soranlar içinde açıkçası Türkçesini unuttum :D Bir bloğun yarısı slap oluyor arkadaşlar. Sanırım Türkçesi de basamaktı tam hatırlamıyorum :D Peki arkadaşlar "sadece merdivene, halıya ve slap bloğuna mı oturabiliyoruz?" Tabii ki de hayır arkadaşlar. /sit komutuyla istediğiniz herhangi bir bloğa da oturabilirsiniz.

Bir diğer özelliğe geçelim. Benim uzanmak dediğim fakat genellikle uyumak denilen /lay komutu ile de istediğiniz yerde uzanabilirsiniz. /lay komutunu çalıştırınca aşağıdaki resimdeki gibi uzanıyorsunuz.

1673601633684.png

Üstteki resimde gördüğünüz gibi
/lay komutunu çalıştırınca yere uzanıyoruz. Genellikle uzanmak olarak geçmiyor uyumak olarak geçiyor fakat Minecraft'ın uyuma mekaniği farklı olduğu için ben buna uzanmak diyorum.

Bir diğer özelliğe de geçelim. Şimdi anlatacağım özellik sürünme özelliği diyebiliriz. Çünkü oyuncu
/crawl komutunu çalıştırınca yerde su da yüzme animasyonu gibi bir animasyon ile sürünüyorsunuz. Örnek olarak aşağıda ki resim e bakabilirsiniz. /bellyflop komutuda aslında /crawl komutu gibidir. /bellyflop komutu bir bloğun üstünde sürünmektir ve o bloktan aşağı inince otomatik olarak normal hale gelmektedir. /crawl komutu ile aralarında ki fark da /crawl komutu yerde vs. çalışır. /bellyflop komutu ise bir bloğun üstünde çalışır. Minecraft da her şey blok vesaire diyebilirsiniz. /bellyflop komutu zeminde çalışmamaktadır.

1673601893805.png

Bir diğer özelliğe de geçelim. Şimdi anlatacağım özellik de mesela bir oyuncunun üstüne binebiliyorsunuz. Şöyle
/sittoggle komutunu kullanıyorsunuz ve eğer bu özellik sizde kapalıysa "you can now sit down by clicking" diyecektir. Eğer sizde /sittoggle komutu zaten açık ise yani true ise bu sefer sizde bu özelliği kapatıcaktır ve /sittoggle komutunu tekrar girmeniz gerekecektir. Tam anlatamadıysam özür dilerim. Yani eğer /sittoggle komutunu kullanınca yeşil renkli bir mesaj geliyorsa özelliği açmışsınızdır. Eğer kırmızı renkli bir özellik geliyorsa özelliği kapatmışşınızdır ve tekrardan /sittoggle komutunu girmeniz gerekecektir. /sittoggle özelliği açık olduktan sonra eğer gerekli yetkiye sahip isek oyuncuya sağ tıkladığımız zaman oyuncunun üstüne oturuyoruz. Aşağıdaki resimde bu özelliğin örneği mevcuttur. İsterseniz bakabilirsiniz.

1673602290143.png

Bir diğer özellik olan
/spin komutuna geçelim. Bu komut bir bloğun üstünde dönmenizi sağlar. Bu komut ile ilgili örnek olarak elimde hiç bir görsel bulunmadığı için buraya koyamadım. Kusura bakmayın.

YETKİLER:

GSit.Sit /sit komutunu kullanmayı sağlar.
GSit.SitClick Bir bloğa tıklayarak o bloğa oturmayı sağlar.
GSit.SitToggle /sit toggle, /playertoggle komutunu kullanmayı sağlar.
GSit.PlayerSit Bu yetkiyi verdiğiniz oyuncu bir oyuncunun üstüne oturabilir.
GSit.PlayerSitToggle /sit playertoggle komutunu kullanabilmesini sağlar.
GSit.Lay /lay komutunu kullanabilmesini sağlar.
GSit.BellyFlop /bellyflop komutunu kullanabilmesini sağlar.
GSit.Spin /spin komutunu kullanabilmesini sağlar.
GSit.Crawl /crawl komutunu kullanabilmesini sağlar.
GSit.Kick.* GSit.Kick.Sit ile GSit.Kick.Pose yetkisi aynanda verir.
GSit.Kick.Sit O lokasyonda oturan kişilerin oturma animasyonundan normal animasyona geçmesini sağlar.
GSit.Kick.Pose Bu eklentinin sağladığı özelliklerinden birini kullanan oyuncu bu yetkiye sahip olan oyuncu ile aynı lokasyonda ise o özelliklerden birini kullanan oyuncu normal animasyonuna geçer.
GSit.ByPass.World Engellenen dünyaları yoksayar.
GSit.* Tüm yetkilere sahip olur.
GSit.Update Eklentiye güncelleme geldiği zaman bu yetkiye sahip oyuncu veya grup güncelleme geldiğinin uyarısını alır.
GSit.Reload Eklentinin konfigurasyon dosyalarını yenileyebilir.

KOMUTLAR:

/sit Bir bloğa oturmanızı sağlar.
/lay Bir yerde uzanmanızı sağlar.
/crawl Herhangi bir yerde sürünmenizi sağlar.
/bellyflopBir bloğun üzerinde sürünmenizi sağlar.
/spin Bir blok üzerinde dönmenizi sağlar.
/sittogle, /playertoggle Bloklara ya da oyunculara sağ tıklama özelliğini açar/kapatır.
/gsitreload Eklenti konfigurasyon dosyalarını yeniler.

Spigot sayfası:

Tıkla ve uç!

xMadzzy

Quezly Teams
MinePass
Premium
Emektar
Quezly
Sunucu Sahibi

Discord:

xmadzzy

Elmaslar
662
Puanlar
3.305
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
xMadzzy_yt
Faydalı ve bilgilendirici bir konu olmuş eline sağlık. Bu tarz ilgi çekici pluginleri tanıtarak kullanımı ile ilgili kolay şekilde bilgi veriyorsun eline sağlık.

XBrexorX

Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Faydalı ve bilgilendirici bir konu olmuş eline sağlık. Bu tarz ilgi çekici pluginleri tanıtarak kullanımı ile ilgili kolay şekilde bilgi veriyorsun eline sağlık.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Prezade

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

prezade#0835

Elmaslar
3
Puanlar
395
Yer
turkey
Minecraft
prezade
mc bataklığına yeni düşmüş bir içerik üreticisi olarak bu dersler çok işime yarıyacak derslerin için teşekkür <3

XBrexorX

Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
mc bataklığına yeni düşmüş bir içerik üreticisi olarak bu dersler çok işime yarıyacak derslerin için teşekkür <3
Merhabalar, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

SpicaNetwork

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
6
Puanlar
135
Yer
İstanbul
Uğraşılmış bir tanıtım olmuş. Uzun zaman sonra güzel bir tanıtıma denk gelmek güzel oldu. Elinize sağlık.

ashtrê

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

ashtre#1111

Elmaslar
13
Puanlar
2.220
Minecraft
7Ashtre
Başarılı bir tanıtım.

XBrexorX

Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX

XBrexorX

Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX

haytefli

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
410
Yer
bursa
eğlenceli güzel olmuş eline sağlık

Murat Frizpa

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Murat#7777

Elmaslar
3
Puanlar
410
Yer
Türkiye
Minecraft
Frizpa
Çok eğlenceli bir plugin, emeğinize sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı