Sol Reklam
Sağ Reklam

Grand Theft Auto Seri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

batusu

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
1
Puanlar
0
Grand Theft Auto, resmi kısaltması ile GTA, oyun programcısı David Jones ve Mike Dailly[2], Dan ve Sam Houserkardeşler ile oyun tasarımcısı Zachary Clarke tarafından yaratılan video oyunu serisidir. İlk olarak Rockstar North(eski adıyla DMA Design) tarafından Birleşik Krallık’da geliştirilmiş ve Rockstar Games tarafından yayımlanmıştır. Serinin adı motorlu araç hırsızlığı anlamına gelen “grand theft auto” teriminden gelmektedir.

Seride geçen hayali mekanlar Amerikan şehirlerinden esinlenilerek tasarlanmıştır. Oyunlar oyuncuların hikayede ilerleyebilmek için görev yapabildikleri, bununla birlikte aksiyon-macera, sürüş, rol yapma, gizlilik ve yarışelementlerini de içeren serbest dünya üzerine odaklanmıştır. Serinin konusu genellikle Amerikan kültürünün komedi ile eleştirisi olsa da yetişkinlere yönelik doğası ve şiddet teması ile tartışmalara neden olmuştur. Oyunların konusu suç dünyası içerisinde farklı nedenlerle yükselmeye çalışan farklı ana karakterlere odaklıdır. Yan karakterler genellikle ana karaktere ya da onun örgütüne ihanet eden veya ana karakterin ilerlemesini yavaşlatan karakterlerden oluşmaktadır.

Video oyunu geliştiricisi DMA Design günümüzde on oyun ve dört geliştirme paketine sahip olan seriyi geliştirmeye 1997 yılında başlamıştır. Serinin üçüncü oyunu Grand Theft Auto III üç boyutlu grafikleri seriye kazandırmış ve bir dönüm noktası olması sebebiyle ilham kaynağı olduğu benzer serbest dünya aksiyon oyunlarının "Grand Theft Autoklonu" adlandırılmasına neden olmuştur. Sonraki oyunlar Grand Theft Auto III’nin kurduğu konsepti devam ettirmiştir. Michael Madsen, Ray Liotta, Burt Reynolds, Dennis Hopper, Danny Trejo, Gary Busey, Samuel L. Jackson, Chris Penn, James Woods, Joe Pantoliano, Debi Mazar, Jenna Jameson, Frank Vincent, Robert Loggia,Ricky Gervais, Andy Dick, Debbie Harry, Kyle MacLachlan, Phil Collins and Peter Fonda[3] gibi sinema ve müzik sanatçıları çeşitli karakterleri seslendirmiş ve Aralık 2012 itibariyle seri, toplamda 125 milyondan fazla kopya satarak ticari başarı sağlamıştır. Grand Theft Auto serisinin dördüncü döneminde Michael Hollick, Jason Zumwalt ve Scott Hill gibi daha az tanınan aktörlere yer verilmiştir.

Kaynak: tr.wikipedia.org

gta-covers-1407398728.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Celil

Ahanda Zümrüt!

Discord:

Celil#3997

Elmaslar
1.499
Puanlar
17.095
Yer
Rize
Minecraft
Celilzzers
Gta Vice City Azmı oynardık :D hele bilgisayarı aldığımda ilk bu oyun vardı içinde kurtlar vadisi modu kuruluydu :D

minecrafturkey

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
4
Puanlar
0
Yer
Her Yer
Ben ismi "Büyük Otomobil Hırsızlığı" teriminden geliyor diye biliyorum?

Maruf61

Sleep. Eat. Code.
Elmaslar
18
Puanlar
0

EmreEge

AnimeSever.

Discord:

Emre Ege

Elmaslar
126
Puanlar
0
Yer
Niğde
Gta Vice City Azmı oynardık :D hele bilgisayarı aldığımda ilk bu oyun vardı içinde kurtlar vadisi modu kuruluydu :D
Aynen Lan Tommy Hep Denize Düşerdi ÇOk Sinirlenirdim. Şu Diaza Sinir Olurdum Hep Bütün Silahlar Giderdi Azmı Oyadık Çocukluğumuzun Oyunu :D Ayrıca kurtlar Vadisini Geçte Gta Vice City Türk Modu Çok Muhteşemdi. Duygulandım Lan :)

Ercan Erdem

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
194
Puanlar
13.860
Yer
Ankara
Yokmu o helikopter görevi :( Küçükken o görevi yapmak için 3 günümü vermiştim :(

EmreEge

AnimeSever.

Discord:

Emre Ege

Elmaslar
126
Puanlar
0
Yer
Niğde
Yokmu o helikopter görevi :( Küçükken o görevi yapmak için 3 günümü vermiştim :(
Aynen Öyle Hiç Yapamazdım O Görevi Meğerse Num Tuşlarıyla Yapılıyomuş Öğrendikten Sonra Yapabildim Anca

SuperMMO

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
26
Puanlar
0
Acaba Tommy'mi yener yoksa Carl'mı
Carl vs. Tommy
Bence Carl kazanır.

Çünkü gta san andreas daha güzel.

EmreEge

AnimeSever.

Discord:

Emre Ege

Elmaslar
126
Puanlar
0
Yer
Niğde
Acaba Tommy'mi yener yoksa Carl'mı
Carl vs. Tommy
Bence Carl kazanır.

Çünkü gta san andreas daha güzel.
Gta San Andreasın Dünyası Çok Geniş Olum Oyunu Bitirdim Carlın Annesini Big Smoke Öldürmüş :( Tabi bunu 2 yıl Önce öğrendim.

SuperMMO

Elmaslar
26
Puanlar
0
Gta San Andreasın Dünyası Çok Geniş Olum Oyunu Bitirdim Carlın Annesini Big Smoke Öldürmüş :( Tabi bunu 2 yıl Önce öğrendim.
Hatırlıyomusun ilk başlarda herkes iyi başarılı.Ama Ryder Smoke bize ihanet ediyo abimiz olan polise yardım ederken Cesar'la onları izliyoz.Sonra ihanet ettiğini anlıyoz.Tabi Carl kardeşimiz Sweet'i unutuyor.Sweet bizi arıyor oraya gidiyoz.Mor çeteler saldırıyo;bakıyoz Sweet yerde kıvranıyo.Adamları vuruyoz sonra polisler geliyo herkez kaçıyo.Sweet ile biz kalıyoz sonra bizi yakalıyolar.Ama biliyomusun polisleri çağıran kişi kim ? Hani kanka olduk ya OG LOC'la o oda bize ihanet ediyo yani.Sonra işte görevler falan yapıyoz.Ryder'i öldürüyoz.Çok ilerleyin çok zorlaşıyo tabi.En sonunda Sweet'i hapishaneden alıyoz bölgelerimizi geri alıyoz.Sonra büyük bir bölgeyi daha alıyoz.Tabi bunuda Sweet istiyor.Sonra Sweet ile Smoke'yi öldürmeye gidiyoz ama bunun nedeni bize ihanet etmesi.Evet işde giriyoz Sweet arabada bekliyo.Biz Swat özel araçlardan alıyoz binayı kırıp içeri dalıyoz.Adamları öldürüyoz.Üs kata çıkıyoz.Öldürüyoz falan sonra,Smokeyi buluyoz biraz çatışıyoz öldürüyoz.Sonra adam yere düşüyo,elinde para bişeyler diyor sonra ölüyo.Arkamızdan abimiz olan polis geliyor,Bizden para çantasını istiyor veriyoz.Sonra onla azcık çatışıyoz.Oda gidiyor makinaları patlatıyor binada yangın çıkıyor.Çıktığımızda abimiz olan pols kaçarken itfaye aracı ile,arabada olan Sweet itfaye aracının arkasına atlıyor bizde,takip ediyoruz Sweet'i kurtarmaya.Devam ediyouz sonraları bir polis çıkıyor,Sweet'in ellerini itiyor onu yakalamak için tam altına arabayı getiriyoz.Sonra o sürüyor biz ateş ediyoz öyle öyle devam ediyoruz.Sonra köprüye gelince kaza yapıyor köprüden aşağıya düşüyo.Bişeyler falan diyo sonra ölüyo.Sonra iyiler bizim takım toplanıyo konuşuyolar.Sonra bizim evimizde toplantı yapıyoruz o sırada müzik ödülü için bir kaç görev yapmışdık.Adamlar ödülle geliyor tabi onlarda bizim takımda mesela Mad Dog.Ödülle seviniyoruz.Sonra biz çıkıyoruz.Ve oyun bitiyor.
Not:5-6 görev önce OG LOC'u yakalıyoruz ama öldürmüyoruz.

EmreEge

AnimeSever.

Discord:

Emre Ege

Elmaslar
126
Puanlar
0
Yer
Niğde
Hatırlıyomusun ilk başlarda herkes iyi başarılı.Ama Ryder Smoke bize ihanet ediyo abimiz olan polise yardım ederken Cesar'la onları izliyoz.Sonra ihanet ettiğini anlıyoz.Tabi Carl kardeşimiz Sweet'i unutuyor.Sweet bizi arıyor oraya gidiyoz.Mor çeteler saldırıyo;bakıyoz Sweet yerde kıvranıyo.Adamları vuruyoz sonra polisler geliyo herkez kaçıyo.Sweet ile biz kalıyoz sonra bizi yakalıyolar.Ama biliyomusun polisleri çağıran kişi kim ? Hani kanka olduk ya OG LOC'la o oda bize ihanet ediyo yani.Sonra işte görevler falan yapıyoz.Ryder'i öldürüyoz.Çok ilerleyin çok zorlaşıyo tabi.En sonunda Sweet'i hapishaneden alıyoz bölgelerimizi geri alıyoz.Sonra büyük bir bölgeyi daha alıyoz.Tabi bunuda Sweet istiyor.Sonra Sweet ile Smoke'yi öldürmeye gidiyoz ama bunun nedeni bize ihanet etmesi.Evet işde giriyoz Sweet arabada bekliyo.Biz Swat özel araçlardan alıyoz binayı kırıp içeri dalıyoz.Adamları öldürüyoz.Üs kata çıkıyoz.Öldürüyoz falan sonra,Smokeyi buluyoz biraz çatışıyoz öldürüyoz.Sonra adam yere düşüyo,elinde para bişeyler diyor sonra ölüyo.Arkamızdan abimiz olan polis geliyor,Bizden para çantasını istiyor veriyoz.Sonra onla azcık çatışıyoz.Oda gidiyor makinaları patlatıyor binada yangın çıkıyor.Çıktığımızda abimiz olan pols kaçarken itfaye aracı ile,arabada olan Sweet itfaye aracının arkasına atlıyor bizde,takip ediyoruz Sweet'i kurtarmaya.Devam ediyouz sonraları bir polis çıkıyor,Sweet'in ellerini itiyor onu yakalamak için tam altına arabayı getiriyoz.Sonra o sürüyor biz ateş ediyoz öyle öyle devam ediyoruz.Sonra köprüye gelince kaza yapıyor köprüden aşağıya düşüyo.Bişeyler falan diyo sonra ölüyo.Sonra iyiler bizim takım toplanıyo konuşuyolar.Sonra bizim evimizde toplantı yapıyoruz o sırada müzik ödülü için bir kaç görev yapmışdık.Adamlar ödülle geliyor tabi onlarda bizim takımda mesela Mad Dog.Ödülle seviniyoruz.Sonra biz çıkıyoruz.Ve oyun bitiyor.
Not:5-6 görev önce OG LOC'u yakalıyoruz ama öldürmüyoruz.

Brain Error 404 Not Found !?!?!?!?!?!

SuperMMO

Elmaslar
26
Puanlar
0

EmreEge

AnimeSever.

Discord:

Emre Ege

Elmaslar
126
Puanlar
0
Yer
Niğde

SuperMMO

Elmaslar
26
Puanlar
0
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı