Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
WXrdEQ.png

Google Stadia'nın fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!
Evet, Bilgisayarı patates olanlar bu tarafa!

M1lrgk.png

Google Stadia ne zaman çıkacak?
Evet, neredeyse 3 ay önce tanıtımı yapılan Google Stadia için kesin bir tarih verildi. Özellikle de bilgisayarı kötü olup oyun oynayamayan arkadaşları derinden etkileyen Google Stadia, çok yakın zamanda geliyor. Oyun oynamayı seven kişilere ilaç gibi gelecek bu platform, daha tanıtımı yapıldığı andan beri tüm ilgiyi üzerine topladı. Herhangi bir ek parça veya oyun konsolu istemeden tüm oyunları çalıştırabileceğine yönelik baskı yapan Stadia, bu konuşmalarıyla da beklentiyi arttırdı. Ayrıca sadece oyun değil, Netflix gibi film veya dizi platformlarını da desteklediğini belirtti. Cloud (Bulut) sistemle çalışacak olan bu platform, Kasım 2019'dan itibaren Avrupa ve Amerika taraflarında satışa başlayacak.

Google Stadia, ilk satışlarına hangi ülkelerde başlayacak?
Bu listede maalesef ki Türkiye bulunmuyor. Kasım 2019'da Türkiye'nin olmaması ileride de olmaması anlamına gelmiyor. Sabır, sabır. Başka yapabileceğimiz bir şey yok. Üzülerek ekliyorum ve Kasım 2019'da satışa çıkacak ülkelerin listesine geçiyorum;

• Belçika
  • Belçika
  • İtalya
  • Finlandiya
  • Hollanda
  • Kanada
  • Norveç
  • Danimarka
  • İspanya
  • Fransa
  • İsveç
  • Almanya
  • İngiltere
  • İrlanda
  • ABD

p5YLGN.png

Google Stadia nasıl bir sistemle çalışacak?
Google, Project Stream isimli bir proje üzerinde çalışıyordu. Eskiden bu isimle başlayıp, geliştirmeye devam eden Google, geliştire geliştire şimdi ki Stadia'yı buldu. Bu yolda "Nerede ve ne zaman istersen oyun oyna." sloganıyla çıkılan ve kat edilen emekler bana göre yerini bulmuş. Google istediği şeyi başarmış gibi duruyor. Bu sayede internet sağlayıcısı üzerinden istediğimiz oyuna erişebiliyoruz. Ayrıca bir oyuna girerken tonlarca para vermiyoruz. O oyunu kaldıracak sistem binlerce lira ederken, o oyunu kaldıran Google sunucusunu çok ucuz bir paraya üyelik alarak kiralayabiliyoruz. Stadia'nın kumandası normal olarak görünsede tek bir tuş ile canlı yayın açabiliyoruz veya Google Asistan'a bağlanabiliyoruz.

Google Stadia ne kadar olacak ve hangi oyunları barındıracak?
Kasım ayında sadece "Başlangıç Paketi" satışa çıkarılacak. Bu paketin fiyatı ise şu anlık 129 dolar. Bu paketin içerisinde Stadia Kumandası ve Chromecast Ultra TV adaptörü bulunuyor. 2020'den itibaren ise 79 dolara sadece Stadia Kumandası satışa çıkarılacak. Ancak üyeliği olmayanlar oyunları HD çözünürlükte, olanlar ise 4K çözünürlükte oynayabilecek. Stadia'nın hangi oyunları destekleyeceği de hep merak konusu oldu. Popüler oyunları da barındıran Stadia, bizlere güzel bir liste ile karşıladı. Şimdi o listeye geçelim;

kMYlly.png

r0d7lz.png

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Güzel şeyler geliyor bakalım

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Bu platformlarda bir çok firma adım attı zaten çünkü baya bir maali kazanç söz konusu.
Teşekkürler.

Violet Evergarden

From bottom of my heart "I Love You"

Discord:

Violet Evergarden#9379

Elmaslar
709
Puanlar
9.550
Enis Kirazoğlu'ndan izledim ben :D

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Öyle öyle, yeni yeni her şey daha.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Google Stadia
gibi muazzam projenin ülkemizde şimdilik olmaması gerçekten üzücü umarım en yakın zamanda gelir fakat çıkacağı zaman gerçekten yüksek mevlalı fiyatlar olacağını düşünüyorum. Bu arada konuyu okurken zevk aldım. Gerçekten editörlük tam sana göre kalemine sağlık!

SayMNK

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

YavruSteveJobs#8232

Elmaslar
77
Puanlar
8.955
Yer
Ezberçimee
Minecraft
x_kraltr12
konuda çok az etiket varmış ya

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
konuda çok az etiket varmış ya

:melek:

Google Stadia gibi muazzam projenin ülkemizde şimdilik olmaması gerçekten üzücü umarım en yakın zamanda gelir fakat çıkacağı zaman gerçekten yüksek mevlalı fiyatlar olacağını düşünüyorum. Bu arada konuyu okurken zevk aldım. Gerçekten editörlük tam sana göre kalemine sağlık!

<3

R7flex

Sihirli Blok yakında sizlerle.
Elmaslar
122
Puanlar
6.805
Yer
1
Minecraft
R7flex
Bende, NVIDIA NOW Var aynısımı?

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
S

sooply

Ziyaretçi
Oyun listesi gerçekten mükemmelmiş. Konu da o liste kadar şahane.

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Oyun listesi gerçekten mükemmelmiş. Konu da o liste kadar şahane.

Oyun listesi Kasım 2019 çıkışındaki liste. O listeye Türkiye'ye gelene kadar 50 oyun daha eklenir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı