• Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Topluluk Çalışmaları bölümündeki, çalışmaların gönderilmesi için gereken oy şartları kaldırılmıştır. Bunun yerine artık çalışmalar inceleme kurulumuz tarafından seçilecektir. Ayrıntılı bilgi için hemen buraya tıklayın!
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

Rehber GoDaddy'den alan adı alıp minecraft sunucusuna yönlendirme.

SkyLifeNW

Koydum Çalışma Masasını
13 Nisan 2017
58
30
340
SlixyS
Λlper#2024
SlixyS

Selam ben Alper,
Bugün sizlere GoDaddy 'den alan adı alıp Minecraft sunucumuza aktarmayı göstereceğim.

1 - GoDaddy hesabınıza giriş yapın (
Bu linki görüntülemek için iznin yok. Şimdi giriş yapın veya kayıt olun.
)
çok basit bir şekilde Facebook ile giriş, kayıt olabilirsiniz.

2 - Giriş yaptıktan sonra alan adınızın yanındaki "DNS" butonuna tıklayın.
Opera Anlık Görüntü_2018-10-28_193132_account.godaddy.com.png

3 - Şimdi "Kayıtlar" altında "Ekle" yi seçin.

Opera Anlık Görüntü_2018-10-28_193238_dcc.godaddy.com.png

4 - "Kayıtlar" bölümünü göremiyorsanız, alanınızın DNS'si GoDaddy'de değil. Ad sunucularını "Varsayılan" olarak değiştirerek DNS'yi GoDaddy'ye geri aktarabilirsiniz. Enjin veya CloudFlare gibi başka bir DNS hizmeti kullanıyorsanız, bunu burada yapılandırabilirsiniz. Değilse, lütfen bir sonraki adıma geçin.

5 - Tip olarak "A" seçiniz.
5.1. Ana makine olarak bir alt alan girin, bu örnekte "playı"ı seçtik, daha sonra "play.domain.com" olacak. ÖNEMLİ: Özel bir IP adresiniz yoksa, burada sahip olmak istediğiniz son alt alana DOKUNMAYIN. Bunun yerine başka bir şey seçin, örneğin "server".
5.2. Sunucunuzun IP adresini(Sayısal) "Yönlendirilen yer:" alanına girin. Örnek: 192.168.1.1 olarak yaptım dediğim gibi örnek!
5.3. Ayarlarınızı kaydetmek için MAVI KAYDET butonuna tıklayın.
Opera Anlık Görüntü_2018-10-28_194329_dcc.godaddy.com.png

6 - Tüm ayarları yaptık. Kaydettik şuan hazır herşey 12-24 Saat içinde sunucunuza girebilirsiniz nasılmı? play.domain.com veya nasıl ayarladıysanız.
( DNS değişikliklerinin DNS yayılımı nedeniyle çalışabilmesi için 12-24 saat sürebileceğini lütfen unutmayın. )
Eğer bu yaptıklarımız olmadıysa 7. adımı izleyebilirsiniz.

7 - Bir kez daha, 4. adımda yaptığınız gibi "Kayıtlar" altında yeni bir kayıt ekleyin.

Opera Anlık Görüntü_2018-10-28_193238_dcc.godaddy.com.png

8 - Tip olarak "SRV" yi seçin.
8.1. Hizmet olarak "_minecraft" girin.
8.2. Protokol olarak "_tcp" girin.
8.3. Oyuncuların mc.domain.com kullanarak bağlanmasını istiyorsanız, "mc" yi girin, lütfen burada "play" seçeneğini kullanmak istiyorsanız, adım 5.1'de seçilen değeri "server" gibi başka bir şeye dönüştürmeniz gerektiğini unutmayın.
8.3. Öncelik olarak "0" girin.
8.4. Kullanılma sıklığı "O" girin
8.5. Sunucunuzun portunu Port olarak girin. Bu örnekte port 25678'dir. Portunuz, IP adresinizdeki :'den sonrakidir.
8.5. 5. adımda seçilen alt alanı, alan adınızı ve ardından alan adınızı girin, eğer oyuna girerseniz, hedef alana play.domain.com adresini girmelisiniz.
8.6. Kaydı kaydetmek için sağdaki mavi kaydetme düğmesine basın.
sssss.png

Bundan sonra alan adınız tamamdır başka bir şey yapmanıza gerek kalmadı demektir, Önceden bi alan adınız varsa sıkıntı çıkarabilme özelliği varmı bilmiyorum

NOT: DNS değişikliklerinin DNS yayılımı nedeniyle çalışabilmesi için 24 saat sürebileceğini lütfen unutmayın.

Eğer hala yapamadıysanız
Dıscord: `Λlper#2024

Ekler

Ugur_Burak

Koydum Çalışma Masasını
Onaylı Satıcı
1 Mayıs 2015
52
33
340
Ugur_Burak

A kaydını forumun büyük bir kısmı bilsede, SRV kaydı açmayı çoğu kişi bilmiyordu. Bilmemeleri ve bu konuda Türkçe kaynak olmaması çoğu zaman bizleri -en azından beni- yoruyordu. Bu güzel rehberi "Godaddy" üzerinden anlatmış olsanda, aynı işlemler tüm hostinglerde geçerli.
Ayrıca DNS yayılımı 0-24 saat değil 0-48 saat aralığındadır. Bu yanlışıda düzeltmek bize düşsün.

SkyLifeNW

Koydum Çalışma Masasını
13 Nisan 2017
58
30
340
SlixyS
Λlper#2024
SlixyS

A kaydını forumun büyük bir kısmı bilsede, SRV kaydı açmayı çoğu kişi bilmiyordu. Bilmemeleri ve bu konuda Türkçe kaynak olmaması çoğu zaman bizleri -en azından beni- yoruyordu. Bu güzel rehberi "Godaddy" üzerinden anlatmış olsanda, aynı işlemler tüm hostinglerde geçerli.
Ayrıca DNS yayılımı 0-24 saat değil 0-48 saat aralığındadır. Bu yanlışıda düzeltmek bize düşsün.
Değerli yorumun için teşekkürler, 0-24 arasında olarak biliyordum benim 0-24 arasında oluyordu ama tekrardan bilgi güzel şeydir teşekkürler

CloneX

"Adalet mülkün temelidir."
Premium
17 Kasım 2018
99
45
40
CloneX#1355

• Bilmeyenler için işe yarar konu, eline sağlık!