• Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Topluluk Çalışmaları bölümündeki, çalışmaların gönderilmesi için gereken oy şartları kaldırılmıştır. Bunun yerine artık çalışmalar inceleme kurulumuz tarafından seçilecektir. Ayrıntılı bilgi için hemen buraya tıklayın!
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

keystone

Birisi mi Spawnlandı?
7 Kasım 2018
4
1
0
Keystone#1744

Merhabalar bugün sizlere Ove Bot (Oyna ve Eğlen) Discord Botunu Tanıtacağım.

İlk önce botu discord sunucunuza nasıl ekleyebileceğinizi göstereyim.

Botu eklemek istediğiniz sunucuda “Sunucuyu Yönet” yetkisine sahip olduğunuza emin olun.

Bu linki görüntülemek için iznin yok. Şimdi giriş yapın veya kayıt olun.
botun davet linkine gidiniz ve sırasıyla bu işlemleri yapınız.

Açılan pencereden Discord hesabınızı girmeniz istenirse giriş yapınız.

Yukarıda belirttiğim linke tıkladığında ne ile karşılaşacağınızı ön görmeniz için aşağıda örnek bir resim olacaktır.

Botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin.

Eklemek istediğiniz sunucuyu seçtikten sonra "Doğrula" butonuna basınız.

Yönlerdirdiği sayfadaki “Ben Robot Değilim” doğrulamasını yapın.

Karşınıza aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi yeşil bir onay işareti çıktıysa işlem tamam demektir.

Sıra şimdi Discord Sunucunuzda bu botu nasıl kullanabileceğinizi öğrenmeniz için anlatıma geçelim

İlk öncelikle sunucunuza giriyorsunuz ve "ove!yardım" yazıyorsunuz.

Ondan sonra özel mesajlarınıza bakarsanız bot size yardım menüsü'nü göndermiş olacaktır. Oradan tüm komutları inceleyebilir ve ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz.

Ben şimdilik size örnek verebilmek için "ping" komutunu göstereceğim. Sunucunuzda "ove!ping" yazarsanız bot size gecikmesini gösterir.

Eğer komutların başındaki "ove!" yazısını değiştirmek isterseniz yazacağınız tek şey "ove!prefix (komutların başında kullanmak istediğin prefix)" . Ben örnek olsun diye prefixi "keystone!" seçtim siz istediğinizi yapabilirsiniz.

Yeni prefiximle "ping" komutunu test edelim

Bu arada botun komutlarını botu etiketleyerekde kullanabilirsiniz. Ben tekrardan "ping" komudunu kullanmayı tercih ettim.

Anlatımımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Botun tüm komutlarını gösterecek vaktim yoktu şimdiden özür dilerim ama siz komutlarını tek tek inceleyip deneyebilirsiniz.

Konuda emek çok bir "Teşekkür" rica ederim.​

Elmaslar: Alpho320

Alpho320

Gelecek O Bir Gün..
Seçkin Üye
20 Haziran 2018
714
299
590
$$ CaHiT $ MiRaÇ $$
Alpho320 #7408
alpho320
JCole

Merhabalar bugün sizlere Ove Bot (Oyna ve Eğlen) Discord Botunu Tanıtacağım.

İlk önce botu discord sunucunuza nasıl ekleyebileceğinizi göstereyim.

Botu eklemek istediğiniz sunucuda “Sunucuyu Yönet” yetkisine sahip olduğunuza emin olun.

botun davet linkine gidiniz ve sırasıyla bu işlemleri yapınız.

Açılan pencereden Discord hesabınızı girmeniz istenirse giriş yapınız.

Yukarıda belirttiğim linke tıkladığında ne ile karşılaşacağınızı ön görmeniz için aşağıda örnek bir resim olacaktır.

Botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin.

Eklemek istediğiniz sunucuyu seçtikten sonra "Doğrula" butonuna basınız.

Yönlerdirdiği sayfadaki “Ben Robot Değilim” doğrulamasını yapın.

Karşınıza aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi yeşil bir onay işareti çıktıysa işlem tamam demektir.

Sıra şimdi Discord Sunucunuzda bu botu nasıl kullanabileceğinizi öğrenmeniz için anlatıma geçelim

İlk öncelikle sunucunuza giriyorsunuz ve "ove!yardım" yazıyorsunuz.

Ondan sonra özel mesajlarınıza bakarsanız bot size yardım menüsü'nü göndermiş olacaktır. Oradan tüm komutları inceleyebilir ve ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz.

Ben şimdilik size örnek verebilmek için "ping" komutunu göstereceğim. Sunucunuzda "ove!ping" yazarsanız bot size gecikmesini gösterir.

Eğer komutların başındaki "ove!" yazısını değiştirmek isterseniz yazacağınız tek şey "ove!prefix (komutların başında kullanmak istediğin prefix)" . Ben örnek olsun diye prefixi "keystone!" seçtim siz istediğinizi yapabilirsiniz.

Yeni prefiximle "ping" komutunu test edelim

Bu arada botun komutlarını botu etiketleyerekde kullanabilirsiniz. Ben tekrardan "ping" komudunu kullanmayı tercih ettim.

Anlatımımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Botun tüm komutlarını gösterecek vaktim yoktu şimdiden özür dilerim ama siz komutlarını tek tek inceleyip deneyebilirsiniz.

Konuda emek çok bir "Teşekkür" rica ederim.​
Güzel ama geliştirmelisin.Başarılar.

keystone

Birisi mi Spawnlandı?
7 Kasım 2018
4
1
0
Keystone#1744

İnceledinmi ? ben tüm komutları anlatamadım ama 100'ü aşkın komudu var. Müzik çalabiliyor, moderatör görevler yapabiliyor ve birsürü işlevi var bence deneyip görmelisin

nayonna

buraya ne yazabilirim ki?
Premium
10 Ekim 2018
12
10
20
nayonna#6005

Sanki üzerinde biraz daha çalışılsa güzel bir proje olucak gibi :|

ddOpher

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
13 Ekim 2017
21
11
330
BlackAssasinOpher#9745
Conman3771

Üzerinde durulması gereken bir bot. Gerçekten emek ile uğraşılmış bir bot lakin biraz daha detaylı bir anlatım yapabilirdin.
Xyz uzantılı bir siten olması lazım büyük ihtimal, orada da açıklamayı ayrıntılıca yapabilirsin. Ayrıca biz Discord Fan Grubu'nu
(benim gibi Discord delisi olanlardan söz ediyorum) VDS/VBS bilgilerini öğrenmek isteyecektir.

Ayrıca, verdiğin yanıtları okudum. Biraz daha açık sözlü ve anlatımcı olmalısın kendi görüşümce. Ve, botu basit anlatman hoş durmuş, özellikle yeni arkadaşlar için. Lakin biraz daha detaylı olarak başka bir zaman anlatabilirsin.

Ha bu arada, kaçakçılık ve tehdid kısımlarına dikkat et, bilkais çok ünlü bir Türk botunun tehtitlerden dolayı kapandığına şahit oldum.

İyi Forumlar Herkese :ayaya:

keystone

Birisi mi Spawnlandı?
7 Kasım 2018
4
1
0
Keystone#1744

Üzerinde durulması gereken bir bot. Gerçekten emek ile uğraşılmış bir bot lakin biraz daha detaylı bir anlatım yapabilirdin.
Xyz uzantılı bir siten olması lazım büyük ihtimal, orada da açıklamayı ayrıntılıca yapabilirsin. Ayrıca biz Discord Fan Grubu'nu
(benim gibi Discord delisi olanlardan söz ediyorum) VDS/VBS bilgilerini öğrenmek isteyecektir.

Ayrıca, verdiğin yanıtları okudum. Biraz daha açık sözlü ve anlatımcı olmalısın kendi görüşümce. Ve, botu basit anlatman hoş durmuş, özellikle yeni arkadaşlar için. Lakin biraz daha detaylı olarak başka bir zaman anlatabilirsin.

Ha bu arada, kaçakçılık ve tehdid kısımlarına dikkat et, bilkais çok ünlü bir Türk botunun tehtitlerden dolayı kapandığına şahit oldum.

İyi Forumlar Herkese :ayaya:
Aynen , kısa süre içinde hepsini gerçekleştirtmeye çalışırım. VDS/VBS bilgileri derken onları paylaşamayız
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

/ / Güncel

Son düzenleme:

ddOpher

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
13 Ekim 2017
21
11
330
BlackAssasinOpher#9745
Conman3771

Aynen , kısa süre içinde hepsini gerçekleştirtmeye çalışırım. VDS/VBS bilgileri derken onları paylaşamayız

/ / Güncel
Dostum, bilgiler derken öyle bahsetmiyorum :D.

Bunun Gibi Birşey Yapman İyi Olacaktır...

Bu arada, flood gibi durduğu için özür dilerim ama birkaç birşey demem lazım.

Bota bukadar fazla komut yüklemen özellikle vds/vbs ucuz ve kötü ise sistemi aşırı yıpratacak ve zorlaştıracaktır. Bu bot çok kullanılmaya başlanırsa ki başlananacağını düşünüyorum, bazı özellikleri silmek zorunda kalabilirsin.

Mesela müzik botu aşırı yıpratan bir olay.
Bu, sadece bir önerimdir ve baltalama amacı yoktur.
Ek olarak, sana kalmış bir olaydır bu !

Ulaşmak istersen discordum : !! NightZero-ddOpher#9745
Eyi Forumlar :ayaya::ataturk: