Sol Reklam

İnceleme Geleceğe Nefes Kampanyası Nedir?

• Konuyu başlatan Silinen üye 79251
  • Başlangıç Tarihi
  • 903
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

logo.svg

Geleceğe Nefes Kampanyası Nedir?
11 milyon ağaç bugün fidan, yarın nefes!
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte son zamanların en çok konuşulan "Geleceğe Nefes" kampanyası hakkında konuşacağız. Bilip veya bilmediğiniz üzere dünyamızda her yıl git gide sıcaklık değerleri artıyor. Tabii bununla birlikte ortaya küresel ısınma ve mevsim değişiklik gibisinden olaylar ortaya çıkıyor. Hiç incelediniz mi? Bilmem ama ülkemizin alt kısmına komşu olan çoğu ülkelerin büyük bir kısmı çöl ve kuraklık altında. İşte bu ülkeler ülkemizin iklimi açısından oldukça büyük tehdit. Sonuç olarak o ülkelerde bir zamanlar bizim gibi yemyeşildi. Kuraklığın yanı sıra son zamanlarda oldukça büyüyen kentleşme ve betonlaşma doğal ortamı dünya genelinde yok etmeye başladı. Bundan en büyük nasibini alan ilimizin ise İstanbul olduğunu söyleyebilirim. Eğer bu tür projeler olmazsa Türkiye kuraklığa dönebilir.

1572813619551.png

Geleceğe Nefes projesi, ülkemizin her iline toplamda 11 milyon ağaç fidanı dikmeyi hedefliyor. "Peki bizim ne katkımız olacak? Benim param yok." Gibisinden düşüncelere sahip olabilirsiniz. Aslında bu kampanyaya destek olmak için adınızı yazmanız yetiyor. "Peki nasıl mı?" hepsini öğreteceğim ama gelin ilk önce aslını öğrenelim. Az önce ülkemizin her iline toplamda 11 milyon ağaç dikileceğini söylemiştim. Peki bu ağaç fidanları ne zaman dikilecek? 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11'de Türkiye genelinde Tarım Orman Bakanlığı görevlendirdiği kişilerle birlikte fidanları dikecek. Ha isterseniz seçtiğiniz bölgeye gidip fidanları kendiniz ekebilirsiniz. Yeter ki amacınız fidan dikmek olsun. Şahsen bu projenin son zamanlarda gelmiş geçmiş en yararlı proje olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda 3 Kasım 2019 tarihinde saat 23.16'da olan verilere göre 10.392.524 kişi bu kampanyaya destek vermiş. Bu demek oluyor ki kampanyaya ilk günlerden %96 katılım var. Bu kampanyanın tamamen tamamlanabilmesi için 607.000 kişinin daha destek olması gerekiyor. Bizde sizlerin destek olabilmesi için böyle bir makale hazırlama kararı aldık. O zaman kampanyaya nasıl destek olacağınızı gösteriyim.

1572813092319.png

Geleceğe Nefes Kampanyasına Nasıl Katılırım?
Geleceğe Nefes kampanyası için gelecegenefes.com adresine bağlanmanız gerekiyor. Sizlere verdiğim bu resmi siteye bağlandıktan sonra sizi aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ana sayfaya yönlendirecek. Daha sonra ki adımda fidan sahiplenme butonuna basmanız gerekiyor. Bastıktan sonra müsait olan bir şehiri seçip adınızı soy adınızı ve iletişim adresiniz yazmanız gerekiyor. Daha sonra sahiplendiğiniz fidanın açık olarak adresi sizlere gösterilecektir. Aynı zamanda sizlere bu desteğinizden dolayı bir sertifika hediye ediliyor. Bunun yanı sıra fidan bağışında bulunmak istiyorsanız "Fidan Bağışı" butonuna sadece bir kereliğine basmanız gerekiyor. 1 fidan bağışı için 10 lira gibi bir bedel ödemeniz gerekiyor.

1572813072463.png

Geleceğe Nefes Kampanyasının Amacı Nedir?
Geleceğe Nefes kampanyasının hem ülkemiz hem de dünya için belli başlık nedenleri vardır. Örneğin az önce söylediğim gibi küresel ısınmanın önüne geçmek için böyle bir proje yapılıyor. Hatta ülkemizin çölleşme riskini ortadan kaldırmak için böyle projeye gidildiği dahi söyleniyor. Aynı zamanda bu projenin en iyi amacı ise kentleşme şehirler için yüksek fidan oranı koymasıydı. Tabii bu işin sadece fidan işinden düşünmemek gerekiyor. Bildiğiniz gibi biz insanlar nefesimizi ağaçlardan ve türlü türlü bitki çeşitlerinden alıyoruz. İşte bu yüzden insanların ağaçlara muhtaç kalmaması için ülkemizin her adımına dikilmesi amaçlanıyor. Aslında zaten birçok Avrupa ülkesi her yıl düzenli olarak bu tür projelere gidiyor fakat ülkemizde ender görülüyor... Aynı zamanda Tarım Orman Bakanlığı bu projenin bir başka amacının da internet üzerinde düzenlenip genç nesilin ilgisini çekmek olduğunu altını çize çize belirtti. Hatta üstüne genç nesilin her yıl düzenli olarak 1 veya 2 ağaç fidanı dikmesini önerdi. Aynı zamanda makalemizin burada sonuna geldik. Okuyan herkese teşekkür ederim.

2560x1600_px_forest_Green_landscape_moss_nature_path_sunlight-1104227.jpg!d

Violet Evergarden

From bottom of my heart "I Love You"

Discord:

Violet Evergarden#9379

Elmaslar
709
Puanlar
9.550
Ben yerimi aldım :)

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
keşke 1 yerine 10 tane gönderseydiniz :( .

MineRival

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Discord.minerival.com

Elmaslar
15
Puanlar
910
Bu tarz uygulamaları yaygınlaştırmak önemli, bir fidan da biz dikelim ?

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Efe_

Just do it!
Emektar

Discord:

Efe#9568

Elmaslar
237
Puanlar
5.525
Yer
Kütahya
Sanırım geç gördüm ama kampanya hala devam ediyormu ? Ediyorsa belki bir umut da ben olabilirim :-)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Sanırım geç gördüm ama kampanya hala devam ediyormu ? Ediyorsa belki bir umut da ben olabilirim :-)

Biraz mı? Bence fazla geç kalmışsınız, efendim. İşin şakasının yanı sıra projenin halen nitekim devam ettiğini söyleyebilirim. Katılım sağlayın ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı