Sol Reklam
Sağ Reklam

Bulundu Geçici Spawn Plugini?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Th3KillerF5

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

TheKillerF5#6362

Elmaslar
4
Puanlar
900
Minecraft
Th3KillerF5
Oyuncu sunucuya girdiğinde ilk doğduğu, login veya register yaptıktan sonra direkt olarak asıl oyun haritasına ışınlandığı geçici spawnı nasıl ayarlayabilirim? Hangi plugin ile o spawnı belirleyeceğim? Bazı sunucularda bulunan bir özellik ve benim de buna ihtiyacım var. Araştırdım biraz ama bulamadım. Sunucuda anarchyspawn plugini var. Oyuncu her öldüğünde, önceden belirlenmiş büyüklükte bir alanda rastgele yere spawnlıyor. Buna uyumlu olması gerekiyor. Oyuncu sunucuya ilk girdiğinde, register yaptığında, o geçici spawndan rastgele bir yere ışınlanacak. Login yaptığında ise, son kaldığı konuma ışınlanacak. Kısaca, anarşi sunucularında bulunan o olay. örnek, 2b2t. Queue biter bitmez oyuncuyu o geçici spawndan normal dünyaya spawnlıyor. Bende bunun, queue yerine login ve register versiyonunu arıyorum. Yeterince açık anlatabilmişimdir umarım. Yardımlarınızı bekliyorum.

MineAlive

mc.minealive.com

Discord:

minealive.com

Elmaslar
15
Puanlar
3.760
Minecraft
mc.minealive.com
/authme setfirstspawn

Ek olarak belirtmek isterim ki sunucuya ilk girdiğinde doğacayı yeri belirler, daha sonraları için kullandığınız pluginler sorumlu gibi duruyor.

Buna ek olarak lobi ekleyebilirsin, kayıt işlemleri için ayrı bir sunucu açıp bunları bungeecord ile bağlayıp oyunculara sunabilirsin buna da ek olarak,

Dediğim komut işini görmezse skript ile çözebilirsin bir dene bakalım dönüşünü bekliyorum.

Son düzenleme:

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.633
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Şu skripti deneyebilirsin. Skript-mirror addonu gereklidir.
Kod:
import:
  fr.xephi.authme.events.LoginEvent

on LoginEvent:
  set {_player} to event.getPlayer()
  teleport {_player} to {spawn}

Th3KillerF5

Discord:

TheKillerF5#6362

Elmaslar
4
Puanlar
900
Minecraft
Th3KillerF5
/authme setfirstspawn

Ek olarak belirtmek isterim ki sunucuya ilk girdiğinde doğacayı yeri belirler, daha sonraları için kullandığınız pluginler sorumlu gibi duruyor.

Buna ek olarak lobi ekleyebilirsin, kayıt işlemleri için ayrı bir sunucu açıp bunları bungeecord ile bağlayıp oyunculara sunabilirsin buna da ek olarak,

Dediğim komut işini görmezse skript ile çözebilirsin bir dene bakalım dönüşünü bekliyorum.
Yanıtınız için teşekkürler ama "/authme setfirstspawn" komutu sadece register'de işe yarıyor ve asıl dünyaya teleport etmiyor. orada devam ediyor. yani işime yaramadı. ayrı bir sunucu açma olayını denemedim, hiç bir çözüm olmazsa onun ile yapmam gerekebilir. şuan skript ile çözmeye çalışacağım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şu skripti deneyebilirsin. Skript-mirror addonu gereklidir.
Kod:
import:
  fr.xephi.authme.events.LoginEvent

on LoginEvent:
  set {_player} to event.getPlayer()
  teleport {_player} to {spawn}
bunu ekledim fakat komutu çözemedim. şimdi ne yapmam gerekiyor ayarlamak için?

EmreSHN

Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.633
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Yanıtınız için teşekkürler ama "/authme setfirstspawn" komutu sadece register'de işe yarıyor ve asıl dünyaya teleport etmiyor. orada devam ediyor. yani işime yaramadı. ayrı bir sunucu açma olayını denemedim, hiç bir çözüm olmazsa onun ile yapmam gerekebilir. şuan skript ile çözmeye çalışacağım.

bunu ekledim fakat komutu çözemedim. şimdi ne yapmam gerekiyor ayarlamak için?

Oyuncu giriş yaptığında spawna ışınlanacak

Th3KillerF5

Discord:

TheKillerF5#6362

Elmaslar
4
Puanlar
900
Minecraft
Th3KillerF5
Oyuncu giriş yaptığında spawna ışınlanacak
işte öyle olmaması gerekiyor. Tam ayrıntılı anlatıyorum şimdi.

Oyuncu, Sunucuya giriş yaptığında ayarladığım farklı bir dünyada, bir yerde spawn olacak ve login/register yapmadan zaten kıpırdayamayacağı için o yeri anlık olarak görmüş olacak (5-6 saniye).

Sonrasında, login/register yaptığı an otomatik olarak onu, eğer önceden oynamışsa asıl dünyada son kaldığı yere ışınlayacak. Daha ilk kez sunucuya girdiyse de, asıl dünyada 1000x1000 lik bir alanda(0x0y0z çevresi) random bir yerde başlatacak. Zaten öldüğünde random tp olarak "anarchyspawn" plugini mevcut. Yani öldüğünde hemen, hemen 500x500'lük bir alanda random tp atıyor. Onda bir sorun yok. Şuan o çakma lobiyi nasıl ayarlayacağımı öğrenmek istiyorum. Sunucu 3GB ve bungeecord fazla ram istiyormuş. Sunucuda zaten plugin yok denecek kadar az. 10 tane plugin anca var, onlar da bot saldırısı v.b engelleme pluginleri. Ne yapmamı önerirsiniz? Alt tarafı, farklı bir world'de 10 saniyelik geçici bir lobi ayarlamam gerekiyor. Oyuncu login/register yaptığı anda ışınlanacak.

Yardım edebilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:

kalender

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
5
Puanlar
6.360
Selam hacım önecelikle öyle bir plugin yok bungecord kurman gerekiyor ancak sunucuyu batihosttan açtıysan 8gb ram altında bungecord kurarsan batihost kaldiriyor diye biliyorum yani bungecord kurmadan onu yapman imkansiz ama başka hosting se kurarsın bungecord ancak 3gb sunucuda çok online gelirese aşırı derecek lagg ve drob olabilir.

Th3KillerF5

Discord:

TheKillerF5#6362

Elmaslar
4
Puanlar
900
Minecraft
Th3KillerF5
Selam hacım önecelikle öyle bir plugin yok bungecord kurman gerekiyor ancak sunucuyu batihosttan açtıysan 8gb ram altında bungecord kurarsan batihost kaldiriyor diye biliyorum yani bungecord kurmadan onu yapman imkansiz ama başka hosting se kurarsın bungecord ancak 3gb sunucuda çok online gelirese aşırı derecek lagg ve drob olabilir.
Anladım. Sadece login ve register için olacak. Geçici lobiye (eğer veriliyorsa, bungecord bilmiyorum.) Kaç mb vermem yeterli olacaktır? 40-50 player'de fazla lag olmaya başlar mı?

kalender

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
5
Puanlar
6.360
Anladım. Sadece login ve register için olacak. Geçici lobiye (eğer veriliyorsa, bungecord bilmiyorum.) Kaç mb vermem yeterli olacaktır? 40-50 player'de fazla lag olmaya başlar mı?
Şöyle diyim 3gb bir makinede zaten 40 50 player çekersen %90 drob lag vs. olur ama olsun önemli değil dersen bungeecord'da kurarsan sunucuda %90 değil %100 drob ve lagg la oynarlar ona göre.

EmreSHN

Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.633
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
işte öyle olmaması gerekiyor. Tam ayrıntılı anlatıyorum şimdi.

Oyuncu, Sunucuya giriş yaptığında ayarladığım farklı bir dünyada, bir yerde spawn olacak ve login/register yapmadan zaten kıpırdayamayacağı için o yeri anlık olarak görmüş olacak (5-6 saniye).

Sonrasında, login/register yaptığı an otomatik olarak onu, eğer önceden oynamışsa asıl dünyada son kaldığı yere ışınlayacak. Daha ilk kez sunucuya girdiyse de, asıl dünyada 1000x1000 lik bir alanda(0x0y0z çevresi) random bir yerde başlatacak. Zaten öldüğünde random tp olarak "anarchyspawn" plugini mevcut. Yani öldüğünde hemen, hemen 500x500'lük bir alanda random tp atıyor. Onda bir sorun yok. Şuan o çakma lobiyi nasıl ayarlayacağımı öğrenmek istiyorum. Sunucu 3GB ve bungeecord fazla ram istiyormuş. Sunucuda zaten plugin yok denecek kadar az. 10 tane plugin anca var, onlar da bot saldırısı v.b engelleme pluginleri. Ne yapmamı önerirsiniz? Alt tarafı, farklı bir world'de 10 saniyelik geçici bir lobi ayarlamam gerekiyor. Oyuncu login/register yaptığı anda ışınlanacak.

Yardım edebilecek kimse yok mu?

Hocam bunun bir plugini yok arkadaşın dediğin gibi. Dediğin şey skript ile yapılır ama hem çok zor olur hem de çok fazla laga sokar sunucunu.

Th3KillerF5

Discord:

TheKillerF5#6362

Elmaslar
4
Puanlar
900
Minecraft
Th3KillerF5
Tamam anladım. Hepinize teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı