Sol Reklam

Garry's Mod Military RolePlay Askeri Rol RolePlay Serisi

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
minecraft-tr.png

MilitaryRP
Askeri Rol

Merhaba değerli MC-TR üyeleri, ben Bora. Birçok kişininde bildiği Garry's Mod adlı oyunun modu olan MilitaryRP yani Askeri RolePlay (Rol Döndürmece) oyununu sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım. İlk başta oyundan söz etmek gerekirse oyun bir sürü platforumda ücretli olarak mevcut. Garry's Mod eşsiz modlarından sadece bi tanesi MilitaryRP'dir. Bu dahil bir sürü farklı tür oyun modu vardır örnek vermek gerekirse (DarkRP, Cinema, Murder, School RolePlay, Hogwarts RolePlay ...)
Kısa ve öz Garry's Mod'u tanıtmak gerekirse arkadaşların ile rol yapabilceğin, story modda arabalar, evler yapabileceğin oyunu daha zevkli hale getirecek "modları" indirip oynıyabilirsin. Birçok sunucuda bulunur. Açıkcası şu şekilde, genellikle bütün Role Play sunucularında mod olur ve bu modlar workshop yani atölye bölümündedir. Bu da buna benzer. Modların içinde Türk bayrağı, PÖH kostümleri, JÖH kostümleri, arabaları, Türk polis teşkilatı gibi bir sürü TÜRK modlarıda mevcuttur.
Bu deneyimi "1300" saat Garry's Mod oynamış biri olarak yazıyorum.
Ön açıklama vereyim oyun SeriusRP (Ciddi RolePlay) dir. Gidip her hangi bir rolde (DarkRP, MilitaryRP, HogwartsRP) modlarında bir oyuncunun adını üstünde yazarak okuyamazsınız. Bu FailRP yasağına girer. Garry's Mod'un modu olan DarkRP'de bir sürü kural bulunmakta ki bunları buraya yazamam.
O zaman vakit kaybetmeden AskeriRP neymiş öğrenelim.

askeri.jpg

MilitaryRP (Askeri Rol)
Askeri RP, Garry's Mod oyununun mod listesinde yer alır. Çünkü bu modlar sevilerek oynanır ve RolePlay yani Rol döndürme oyunudur.
Oyun hakkında ise genellikle eski yılların savaşları canlandırılır. Örneğin bir sunucu var ve 2. Dünya savaşı rp yapıyor. 2 taraftar ve bunlardan bi tanesi İngiliz ve diğeri ise Almanya. Ben bu sunucuda oynadım ve çokta zevkliydi. Gerek komutanımdan ceza aldım, düşmana karşı silahlarla çatıştık, mermimiz bitti koşarak daldık. Kısaca ekip oyunudur. Ve oynarken çok zevk alacağınız oyun modudur. Bilgisayar özelliklerinizin illa gtx 1050 olması gerekmez ki benim bilgisayarımın ekran kartı gt 730 ve 40-60 FPS arası alıyorum. Ama Garry's Mod'da şöyle bir sıkıntı var,
Bilgisayarınız istersen dünyanın en iyi ekran kartına sahip olsun ki modlar oyunu öldürüyor. Modlar (silah, araba, kostüm) bi sunucu için çok gereklidir. Modlar ve oyuncular sunucuda olunca ultra mega fps düşüklüğü yaşayabilirsiniz.
Fakat MilitaryRP'de ben böyle bir sorun şuana kadar yaşamadım.
Oyuna dönecek olursak ise oyun askeri moddan ibaret. Komutanınız size emir veriyor ve yapıyorsunuz. Nöbet tutuyorsunuz. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız Rütbe atlarsınız ve komutan bile olabilirsiniz. Acemilere emir vermek çok zevkli bir şey. Sadece karadan saldırmak değil. Oyunda uçak bile var. Mesela rütbe atlayarak tank sürücüsü olabilirsiniz veya pilot! Pilot olarak uçak sürebilir, karşı tarafın kampını taretle tarayabilir yok edebilirsiniz.

askeri3.jpg

Oyun Kuralları

Oyunun aslında kuralı yok. Tabii ki de böyle bir şey söyleyemeyiz fakat bu kuralların neredeyse darkrp moduyla aynı.
Bir kaç oyun kurallarından bahsedecek olursak.
Hiçbir komutanın sözünden çıkmamanız gerekiyor ki ceza bile alabilirsiniz.
Sizden büyük rütbede olanlar sizin için komutandır.
Oyunda rol dışı konuşmak için /ooc sohbetini kullanmanız gerekmektedir.
Komutan madalyalarını ve kostümünü giymek yasaktır.
Boş yere sebepsiz askerleri öldürmek yasaktır.
Uçaklara pilot olmadan binip base basmak sunucudan sınırsız uzaklaştırmak sebebidir (Sunucudan sunucuya değişir)
Aynı şekilde araba ve tanklarda da geçerlidir.
Komutan ne isterse yapmak zorundasınızdır.
Nöbet tutarken sigara içmek yasaktır. (Komutan izin verirse içebilirsiniz)
Adminlere saygısızlık yapmak yasaktır (Aynı şey oyuncularada geçerlidir)

Bunlar sadece bir kaçıdır. Garry's Mod oyununu satın alıp oyunu deneyebilirsiniz.Yardım için Özelden Mesaj Yollayabilirsiniz.

Son düzenleme:
S

sooply

Ziyaretçi
Anlatımın gayet hoş, küçük imla hataların, noktalama işaretlerinde sorunlar olsa da düzeltilir merak etme.

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Anlatımın gayet hoş, küçük imla hataların, noktalama işaretlerinde sorunlar olsa da düzeltilir merak etme.
Değerli Yorumun İçin Teşekkür Ederim <3​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Steam platformu içerisinde gezinirken hep bu oyun ile karşılaşıyordum. Şahsen oyun hakkında en ufak bilgim dahi yoktu. Açtığın bu konu sayesinde oyun hakkında az çok bilgi sahibi oldum. Oyunun fiyatı zaten ucuz bende beğendim. Sanırım bu güzel oyunu satın alacağım :)

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Steam platformu içerisinde gezinirken hep bu oyun ile karşılaşıyordum. Şahsen oyun hakkında en ufak bilgim dahi yoktu. Açtığın bu konu sayesinde oyun hakkında az çok bilgi sahibi oldum. Oyunun fiyatı zaten ucuz bende beğendim. Sanırım bu güzel oyunu satın alacağım :)
Heralde son bir inceleme daha yapacağım. Değerli yorumun için teşekkür ederim <3

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Konunu çok beğendim; çok başarılı bir editöre benziyorsun. Yeni editör hayatında ve yeni ekibin ile iyi geçinirsin umarım, başarılar.

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
Konunu çok beğendim; çok başarılı bir editöre benziyorsun. Yeni editör hayatında ve yeni ekibin ile iyi geçinirsin umarım, başarılar.
Değerli yorumun için teşekkür ederim <3

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Değerli yorumun için teşekkür ederim.
Heralde kitap okumayı çok seviyorsunuz <3

Evet öyledir. 2-3 sene önce Edebiyat hocam aşılamıştı ve o gün o gündür bırakamıyorum.

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
İnsanlar DarkRP ve MilitaryRP hakkında dolu dolu bilgiler almış olacaklar. Tebrikler, gayet güzel bir anlatım ve yazı olmuş. Ancak, tüm yazıları ortalamazsanız çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkar.

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
İnsanlar DarkRP ve MilitaryRP hakkında dolu dolu bilgiler almış olacaklar. Tebrikler, gayet güzel bir anlatım ve yazı olmuş. Ancak, tüm yazıları ortalamazsanız çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkar.
Değerli yorumun için teşekkür ederim <3
Bir kaç kişi de bana bu tavsiyeyi verdi ve artık yeni konularım da sadece başlıkları ve resimleri ortalıyorum.​

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı