Sol Reklam

FTB Sky Odyssey 0-1-2 FPS

YEmreK

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

YEmreK#8104

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
YEmreK
Merhaba. Hiç anlam veremediğim bir şekilde Sky Odyssey paketinde 0-1-2 FPS'leri gördüğüm oluyor. Oyunu oynanamaz hale getiriyor gerçekten. Sky Factory 3'te de aynı sorun vardı oynanamaz hale getirmiyor ama sık sık FPS Drop oluyor. Bilgisayarımın genel olarak minecraft ile bir sorunu var sanırım çünkü vanilla minecraft'ta da sürekli FPS Drop yaşıyorum özellikle Chunk Render sırasında. Onun dışında renderladıktan sonra gayet güzel oluyor 300-400 FPS oynatıyor. 8 yıllık eski bilgisayarımda bile Sky Factory 3'te bu kadar FPS Drop olmazken yeni toplanmış bu bilgisayarımda böyle olması çok garip. Aşağıya sistem özelliklerimi ve başlatma kodumu bırakacağım. Zaten Twitch uygulaması aracılığıyla çalıştırdım Sky Odyssey'i yani Twitch'in hazır kodları.
İşlemci: Ryzen 3 2200G
RAM: 2x8 GB XPG 3000 MHz
Ekran Kartı: Sapphire RX570 Nitro+ 8GB
İşlemci bakımından biraz zayıf ama 1 hafta içinde Ryzen 5 2600'e geçeceğim zaten. Ama bu haliyle de kötü bir sistem değil ki örneğin GTA V 1080p Full Ultra MSAA X8 ayarlarında iken 35-40 FPS veriyor. (Yine düşük diyeceksiniz ama MSAA x8 diyorum :D) Hiç bir şekilde anlam veremiyorum minecraft neden böyle yapıyor.
-Xmx6144m -Xms256m -XX:PermSize=256m -Dminecraft.applet.TargetDirectory="C:\Users\YusufEmre\Twitch\Minecraft\Instances\FTB Sky Odyssey" -Dfml.ignorePatchDiscrepancies=true -Dfml.ignoreInvalidMinecraftCertificates=true -Duser.language=en -Duser.country=US
Destek olabilirseniz sevinirim. İyi forumlar.

IMasiveHD2

"Gücünden şüphe edersen şüphene güç verirsin"

Discord:

String name = "GizliBaskan";#3269

Elmaslar
70
Puanlar
9.310
Yer
Konya/Selçuklu
Minecraft
GizliBaskan
Merhaba. Hiç anlam veremediğim bir şekilde Sky Odyssey paketinde 0-1-2 FPS'leri gördüğüm oluyor. Oyunu oynanamaz hale getiriyor gerçekten. Sky Factory 3'te de aynı sorun vardı oynanamaz hale getirmiyor ama sık sık FPS Drop oluyor. Bilgisayarımın genel olarak minecraft ile bir sorunu var sanırım çünkü vanilla minecraft'ta da sürekli FPS Drop yaşıyorum özellikle Chunk Render sırasında. Onun dışında renderladıktan sonra gayet güzel oluyor 300-400 FPS oynatıyor. 8 yıllık eski bilgisayarımda bile Sky Factory 3'te bu kadar FPS Drop olmazken yeni toplanmış bu bilgisayarımda böyle olması çok garip. Aşağıya sistem özelliklerimi ve başlatma kodumu bırakacağım. Zaten Twitch uygulaması aracılığıyla çalıştırdım Sky Odyssey'i yani Twitch'in hazır kodları.
İşlemci: Ryzen 3 2200G
RAM: 2x8 GB XPG 3000 MHz
Ekran Kartı: Sapphire RX570 Nitro+ 8GB
İşlemci bakımından biraz zayıf ama 1 hafta içinde Ryzen 5 2600'e geçeceğim zaten. Ama bu haliyle de kötü bir sistem değil ki örneğin GTA V 1080p Full Ultra MSAA X8 ayarlarında iken 35-40 FPS veriyor. (Yine düşük diyeceksiniz ama MSAA x8 diyorum :D) Hiç bir şekilde anlam veremiyorum minecraft neden böyle yapıyor.
-Xmx6144m -Xms256m -XX:PermSize=256m -Dminecraft.applet.TargetDirectory="C:\Users\YusufEmre\Twitch\Minecraft\Instances\FTB Sky Odyssey" -Dfml.ignorePatchDiscrepancies=true -Dfml.ignoreInvalidMinecraftCertificates=true -Duser.language=en -Duser.country=US
Destek olabilirseniz sevinirim. İyi forumlar.
başlat > çalıştır > %appdata% yerine gelip .minecraft'ı sil. Aynı şekilde masaüstünden de minecrat ikonunu sil
Bu Linkten minecraft'ı tekrar indirirsen sorunun düzeleceğini tahmin ediyorum.

YEmreK

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

YEmreK#8104

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
YEmreK
başlat > çalıştır > %appdata% yerine gelip .minecraft'ı sil. Aynı şekilde masaüstünden de minecrat ikonunu sil
Bu Linkten minecraft'ı tekrar indirirsen sorunun düzeleceğini tahmin ediyorum.
Hocam zaten diyorum ki Twitch uygulamasının Curse Mod özelliği ile indirip launch'ladım. Yani Minecraft'ı kendisi bir klasör oluşturuyor ve ordan kullanıyor. Twitch'i ise daha bugün tamamen sildim ve tekrar yükledim. Yani anlayacağın silip yüklemeyle düzelen bir şey değil. Java'yı güncellemeyi, silip yeniden yüklemeyi falan da denedim hiçbir faydası yok. Launcher önerin için sağol fakat Premium hesap var orjinal launcher kullanıyorum.
Sorun belki twitch ile alakalıdır kendin kur yükle diyeceksin onu da denedim. Öyle yaptığımda tamamen 0-1 FPS'e sabitlendi. Twitch'te girdiğimde en azından arada 20'lere falan çıkıyor. Yani sorun Twitch ile alakalı da değil.

metehngzr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Hocam zaten diyorum ki Twitch uygulamasının Curse Mod özelliği ile indirip launch'ladım. Yani Minecraft'ı kendisi bir klasör oluşturuyor ve ordan kullanıyor. Twitch'i ise daha bugün tamamen sildim ve tekrar yükledim. Yani anlayacağın silip yüklemeyle düzelen bir şey değil. Java'yı güncellemeyi, silip yeniden yüklemeyi falan da denedim hiçbir faydası yok. Launcher önerin için sağol fakat Premium hesap var orjinal launcher kullanıyorum.
Sorun belki twitch ile alakalıdır kendin kur yükle diyeceksin onu da denedim. Öyle yaptığımda tamamen 0-1 FPS'e sabitlendi. Twitch'te girdiğimde en azından arada 20'lere falan çıkıyor. Yani sorun Twitch ile alakalı da değil.
Minecraft'a verdiğin rami değiştirdin mi. Twitch'in ayarlarında bu var. Minecraft Launcher'den değiştirirsen o kapatıp açtığında eski haline dönecektir. Burdan değiştirdiğinde launcher'de de değişir.

Mod Paketini bende indirip deneyeceğim acaba sorun paketle ilgili mi.
80575
80574

YEmreK

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

YEmreK#8104

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
YEmreK
Minecraft'a verdiğin rami değiştirdin mi. Twitch'in ayarlarında bu var. Minecraft Launcher'den değiştirirsen o kapatıp açtığında eski haline dönecektir. Burdan değiştirdiğinde launcher'de de değişir.

Mod Paketini bende indirip deneyeceğim acaba sorun paketle ilgili mi.
Eki Görüntüle 80575Eki Görüntüle 80574
Evet Twitch üzerinden değiştirdim. Normalde 6 GB kullanırdım bu sorun olunca 8 GB da denedim fakat hiç bir faydası yok.

Paketi oynayan bir çok insan var. Hatta bilgisayarı benden çok daha kötü olanlar bile var. Sorun paketle ilgili değil. Donanımımla da alakası yok. Sanırım yazılımsal bir sorun yaşıyorum.

YEmreK

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

YEmreK#8104

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
YEmreK
Tam sorun düzeldi gibi oldu yeniden başladı. Twitch üzerinden tekrar yükledim. Girdim oyuna. 150-200 FPS. Ama arada FPS drop oluyor. 150'den 110'a düşüyor misal olarak ama bana sanki anlık 30fps olmuş gibi geliyor. Aslında farketmemem lazım monitör 75 Hz. Zaten 10-15 dk oynuyorum sonra yine aynı yere geri dönüyor. 0-1-2 FPS. Hiçbir şekilde artmıyor. Oyunu kapatıp açıyorum 10-15 dk düzgün sonra yine gidiyor. Büyük yapılar yapmış olsam neyse yeni açılmış dünyada yapıyor bunu. Daha hiç bir blok bile koymadığım yerde. Çok saçma hiç anlam veremiyorum. Görev yöneticisine giriyorum acaba CPU mu yetmiyor diye ama düzeyler normal. Bellek kullanımına bakıyorum oyunun 6GB içinden aktif kullanım %30-40. Hiç bir anlamı yok. Java'yı tekrar güncelledim fakat hiç bir işe yaramadı. CPU düzeyi normal gözüküyor ama yine de şüpheliyim. Yakında Ryzen 5 2600'e geçicem acaba o zaman düzelir mi. Önümüzdeki aylarda da yüksek kapasiteli bir SSD alıp sıfırdan windows falan kuracağım. Baktım bu sorunum çözülmüyo, artık o zaman düzelir herhalde. Sonuçta sıfırdan Windows diyorum. O da çözmezse kesinlikle donanım sorunudur zaten ama zannetmem.

YEmreK

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

YEmreK#8104

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
YEmreK
Sorunun kaynağı anlaşıldı. Task Manager'de CPU %50 görünüyodu fakat güvenemedim ve MSI Afterburner ile oyuna girdim. Vahşet bir CPU kullanımıyla karşı karşıya kaldım. %90-100 arasında gidip gelen hatta nerdeyse 95'in altına düşmeyen bir kullanım. Zaten bir çok oyunda darboğaza neden oluyor bu işlemci. Minecraft için de aynıymış durum. Bİr kaç güne Ryzen 5 2600'e geçince çözülecek sanırım. Çözülmezse yine burdan bildiririm. Yardımcı olanlara teşekkürler.

Edit: Bu işlemci kullanımı sorunu sadece oyunun başında oldu. 20-30 dakika oynadıktan sonra yine 1-2 FPS oldu oyun. Afterburner değerlerine baktığımda 4. çekirdeğin %60-70, diğer üçünün ise %30-40 seviyelerinde olduğunu gördüm. Yani ona neden olan işlemci de değilmiş sanırım. O 1-2 FPS sırasında ekran kartı kullanımı %0-10 arasında ve sürekli 0 oluyordu 0 olduğunda da FPS ya 1 ya 0 oluyor. Oynadığım diğer oyunlarda %99 altına düşmeyen kart bu. Minecraft tarafında ciddi sıkıntı yaşıyorum. Sorun ekran kartının kullanılamamasıyla da alakalı sanırım.

Son düzenleme:
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı