Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber Fortnite'ın 10. Sezon Güncellemesiyle Sistem Gereksinimlerini Değiştiriyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Fortnite 10. Sezon Hakkında Bütün Detaylar
Fortnite'ın 10. Sezonu sistem gereksinimlerini zorlayacak gibi gözüküyor.

Fortnite'ın yakın zamanda çıkaracağı 10. Sezon güncellemesi oyun hayranları arasında hali çok konuşuluyor. Fortnite'ın geliştiricisi Epic Games, 10. Sezon güncellemesi ile birlikte oyun üzerinde birçok değişikliğe gideceğini açıkladı. Bu açıklamalar ile birlikte oyunun sistem gereksinimleri üzerinde ciddi değişiklikler yapılacağı açıklandı. Fortnite, Twitter hesabı üzerinden yeni sistem gereksinimlerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Fortnite'a Reddit üzerinden yoğun tepkiler yağdı.

934290.jpg

Fortnite'ın 10. Sezonu Hakkında Bilgiler
Epic Games şirketine bağlı olan Fortnite'ın yeni çıkaracağı 10. Sezon adeta merak konusu oldu. Fortnite'ın 8. ve 9. sezonu oyunun sıkı takipçileri tarafından büyük bir hayal kırıklığı ile karşılanmıştı. Fortnite yeni çıkaracağı 10. Sezon ile birlikte oyuncuların gönlünü tekrar kazanmayı hedefliyor. Şu anlık Fortnite'ın 10. Sezonu hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz. Epic Games şirketinin düzenlediği turnuva içerisinde finale kalan oyunculara ''10. Sezon Savaş Bileti'' bedava şekilde verileceği biliniyor. Bu bilgiler dışında şu anlık Fortnite oyunun 10. Sezonu hakkında maalesef netlik kazanan bir şey yok.

maxresdefault.jpg

Fortnite 10. Sezon Adaları
Geçtiğimiz günlerde Fortnite'ın 10. Swezonuna dair ciddi görüntüler sızdırıldı. Bu sızdırılan görüntüler içerisinde Fortnite'ın 10. Sezonunda yenilenecek adaların harita görünümü sızdırıldı. Aşağıda gördüğünüz görüntü sizce gerçek mi?

75722

Fortnite'ın Yeni Sistem Gereksinimleri
Fortnite oyuncuları adeta 10. Sezon için haftalar saymaya başladı. Fortnite, 10. Sezonunun çıkmasıyla birlikte sistem gereksinimleri üzerinde radikal değişiklikler yapmayı planlıyor. Yeni sistem gereksinimlerine göre artık DirectX 11 ekran kartı Fortnite oyuncuları için zorunlu olacak. Bu ekran kartını kullanmayan oyuncular maalesef artık oyunu oynamayacak.

75725

Görünüşe göre Epic Games ve Fortnite sistem gereksinimleri konusunda artık daha ciddi olmak istiyor. 2011 senesinde hayatımıza giren DirectX 11, neredeyse yeni nesil bütün grafik birimlerinde bulunuyor. DirectX 11 adlı grafik birimi genellikle 2011 ile 2019 yılları arasında satılan bilgisayarları destekliyor. Bu grafik birimi 10. Sezon ile birlikte tamamen zorunlu olacak. DirectX 11 sürümünün desteği ile oyuna büyük ihtimal birçok değişik özellik gelmesi bekleniyor.

DirectX 11 Neden Zorunlu Oluyor?
Fortnite oyuncuları bu haberi duyduktan sonra DirectX 11 grafik biriminin neden zorunlu hale getirildiğini merak etti. Bu olaylardan sonra Fortnite, Twitter hesabı üzerinden DirectX 11 zorunluluğuna açıklık getirdi. Açıklamasında ''Fortnite'a 10. Sezon güncellemesi ile birlikte DirectX 11 grafik birimi zorunlu hale getirilecek. Bu grafik birimini zorunlu hale getirmemizin asıl amacı sizlere daha iyi bir oyun deneyimi sunmak istiyor olmamızdır.'' mesajlarını bulundurdu. Fortnite'ın yaptığı bu açıklamanın tamamını okumak istiyorsanız sadece bu kısıma tıklamanız yeterli olacaktır. Sizce bu karar doğru mu?

Microsoft-DirectX-logo.png

DirectX 11 Nasıl Kontrol Edilir?
Eğer bilgisayarınızın DirectX 11 grafik birimini destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız bunu kontrol edebilirsiniz. Öncelikle bilgisiyarımızın Windows arama bölümüne ''çalıştır'' yazıyoruz. Daha sonra ''dxdiag'' yazıyoruz. Bahsettiğim yazıyı yazdıktan sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ekran ile karşılaşıyoruz. Sol üst tarafta ''Ekran'' bölümüne tıkladıktan sonra bilgisayarınızın DirectX 11 olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu arada DirectX 11'i güncel tutmak çok önemlidir.

75721

Fortnite DirectX 11 Sorunu Nedir?
Fortnite yaptığı açıklama içerisinde ekran kartı DirectX 11 olan bazı oyuncuların erişim sağlayamayacağını belirtti. Bu grafik birimi ile erişim sağlayamayan oyuncuların grafik birimini güncellemesi gerekiyor. DirectX 11'i güncellemek için aygıtlar bölümüne girmemiz gerekiyor. Bu bölüme girdikten sonra ekran kartınızı güncellemeniz yeterli olacaktır. Güncellemeden sonra büyük ihtimal oyuna erişim sorununuz çözülecektir. Sorun çözülmez ise bilgisayarınıza format attırmanız gerekebilir.

adsiz-png.51990

Fortnite'ın 10. Sezonu Ne Zaman Geliyor?
Şu anlık Fortnite'ın çok beklenen 10. Sezonunun ne zaman çıkacağı kesin olarak bilinmiyor. 10. Sezonunun tahminlere göre Temmuz veya Ağustos 2019 tarihleri arasında çıkması bekleniyor. Bunun yanı sıra Reddit platformu adeta Fortnite 10. Sezon iddiaları ile çalkalanıyor. Sizce Fortnite 8. ve 9. sezon içerisinde kaybettiği oyuncuları tekrardan geri kazanabilecek mi?

maxresdefault.jpg

Fortnite 10. Sezon Sistem Gereksinimleri
Aşağıda gördüğünüz bu mevcut sistem gereksinimleri 10. Sezonun çıkması ile birlikte geçerli olacaktır.

• Fortnite İdeal Sistem Gereksinimleri
  • Önerilen İşlemci : Intel Core i3 2.4 Ghz
  • Bellek Gereksinimi : 4 GB RAM oyun için idealdır.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, Windows 10 ( 64 bit )
  • İdeal Ekran Kartı : Intel HD 400
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 20 GB yer oyunumuz için ideal.

• Fortnite Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
  • En Uygun İşlemci : Intel Core i5 2.8 Ghz
  • Bellek Gereksinimi : 8 GB RAM oyun için yeterlidir.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, Windows 10 ( 64 bit )
  • En Uygun Ekran Kartları : AMD Radeon HD 7870, Nvdia GTX 660 ve DirectX 11 Destekli Ekran Kartı
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 25 GB yer oyunumuz için yeterlidir.

fable-fortnite-battle-royale-4k-85.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Pubg oynamayı çok severim okul bitmeden önce öğle aralarını full oynayarak geçirdiğimizi hatırlıyorum fakat Fortnite hiç beceremedim herkes mimar 3 saniyede bina dikiyorlar bana göre değil :D güzel konu ellerinize sağlık

metehngzr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Eğer bilgisayarınızın DirectX 11 grafik birimini destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız bunu kontrol edebilirsiniz. Öncelikle bilgisiyarımızın Windows arama bölümüne ''çalıştır'' yazıyoruz. Daha sonra ''dadiag'' yazıyoruz. Bahsettiğim yazıyı yazdıktan sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ekran ile karşılaşıyoruz. Sol üst tarafta ''Ekran'' bölümüne tıkladıktan sonra bilgisayarınızın DirectX 11 olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
dadiagdeğil dxdiag yanlış yazmışsın.
Anlatım güzel. Tasarım da.

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Senin konularını neden seviyorum biliyor musun ?
1) Konu tasarımı gayet açık ve net içeriklerden oluşuyor.
2) Sade ve herkesin anlayabileceği bir dil kullanıyorsun.
3) Konuya adeta farklı bir boyut kazandırıyorsun.
4) Detaylı kısımları bile merakla okutturuyorsun.

Bundan dolayı farklısın ve seviliyorsun :) (Eski bir fortnite oyuncusuyum)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Pubg oynamayı çok severim okul bitmeden önce öğle aralarını full oynayarak geçirdiğimizi hatırlıyorum fakat Fortnite hiç beceremedim herkes mimar 3 saniyede bina dikiyorlar bana göre değil :D güzel konu ellerinize sağlık

Açıkçası ben de senin gibi PUBG oyunun delisiyim. Fortnite oyunu içerisinde gerçekten mimar yapma olayları vs. çok zor geliyor. Bir keresinde oynamayı denedim fakat direkt öldüm. Bilgisayarım Fortnite oyunu için gerçekten çok fazla sorun çıkartıyor. Bu arada güzel yorumun için sağ ol.

dadiagdeğil dxdiag yanlış yazmışsın.
Anlatım güzel. Tasarım da.

Yazım yanlışının daha önceden farkındaydım. Senin yaptığın gibi kutuya almadığımız sürece bir emoji çıkıyordu. Ben de senin yöntemini kullandım. Bu arada anlatım şeklimi ve konu dizayn şeklimi beğendiğine gerçekten çok sevindim. Bu güzel yorumun için sana çok teşekkür ederim.

Senin konularını neden seviyorum biliyor musun ?
1) Konu tasarımı gayet açık ve net içeriklerden oluşuyor.
2) Sade ve herkesin anlayabileceği bir dil kullanıyorsun.
3) Konuya adeta farklı bir boyut kazandırıyorsun.
4) Detaylı kısımları bile merakla okutturuyorsun.

Bundan dolayı farklısın ve seviliyorsun :)(Eski bir fortnite oyuncusuyum)

Gerçekten benim konularımı bu kadar çok sevdiğini bilmiyordum. Maddeler içerisine alarak açıklaman gerçekten beni çok sevindirdi :)

CraftRakip Network

Kızılsakal Kızıltaş?
Elmaslar
206
Puanlar
14.320
Yer
İstanbul
Sen'in tüm konularını beğeniyorum!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Onlyboro

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Onlyboro#9353

Elmaslar
10
Puanlar
0
Minecraft
Onlyboro
Bilgilendirici bir konu tebrikler!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

frmlans

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
68
Puanlar
13.670
DirectX 11 ve üstü değilmi :D Konuda sadece 11 miş gibi belirtmişsin.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

DirectX 11 ve üstü değilmi :D Konuda sadece 11 miş gibi belirtmişsin.

DirectX 11 ve üstünü destekliyor. Şu anlık konuya ekleme gereği duymuyorum. Yine de sağ ol :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı