Sol Reklam

Far Cry Primal | İnceleme

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
80085

Önceki zamanlarda Far Cry 3 adlı oyunu tanıtmıştım size. Şimdi sıra Far Cry Primal'da

Far Cry Primal

Ubisoft şirketi tarafından yayınlanan oyun, FPS türünün en iyi örneklerinden biri olmayı başaran seriye sırasıyla 2008 yılında Far Cry 2, 2012 yılında Far Cry 3 ve 2014 yılında'da Far Cry 4 eklenmişti. Daha sık biçimde karşımıza çıkmaya başlayan seri temposunu ve kalitesini düşürmedi. Ayrıca 2013 yılında biraz farklı olan Far Cry 3: Blood Dragon adlı yan oyun bizlere Ubisoft tarafından sunuldu ve o da beğeni büyük bir beğeni kazandı. Şimdi sırada bir kez daha ana seri dışında bırakılan Far Cry Primal adlı oyun var.

Oyun M.Ö 10.000 yılında yaşayan Wenja kabilesi içinde bulunan Takkar adındaki savunmasız bir avcıyı oynuyoruz. Eski dönemlerde hayatta kalma mücadelesi günlük yaşamımızın çok doğal bir parçası. Bu yüzden aksiyon-macera türünde oyunun sadece tek oyunculu özelliği var ve çok oyuncu seçeneği yok. Elbette oyun boyu yerinizde oturmuyorsunuz. Zaman içersinde ilerleyerek kabilenin lideri konumuna kadar yükseliyorsunuz. Orta Avrupa'daki Oros adlı vadide geçen olaylarda o zamana özgü mamut ve kılıç dişli kaplan gibi vahşi hayvanlarla başa çıkmanız da şart. Bu konuda yardımcınız mızrak, ok, balta gibi ilkel araçlar oluyor ve oyun içinde bulduğunuz taşlar ve tahta parçalarını kullanarak bunları elde etmeniz gerekiyor.

80088

Oros vadisinde görevleri tamamlarken, kabilemize yeni insanları alıyoruz. Aldığımız bu insanlar, bizim gelişmemizi sağlayan en önemli noktalardan. Kimisi haritadaki bitkilerin etkilerini arttırırken, kimisi hayvanlarla olan ilişkimizi sağlama alabiliyor. Sonuçta oyuna başlar başlamaz, bir kaplanı evcilleştirmek imkansız. Doğal olarak belli yan görevleri yapıp, işimizde ustalaşmamız gerekiyor. Oyunda survival, gathering, beast master, hunting, fighting, crafting ve special olmak üzere 8 farklı yetenek ağacı bulunuyor. Her yetenek ağacını dallayıp budaklandıran farklı insanlar var. Bu insanları haritamızda bulup, onların görevlerini yapmamız gerekiyor. Takkar: Survival yetenekleri, Sayla: Gathering yetenekleri, Tensay: Beast master yetenekleri, Jayma: Hunter yetenekleri, Karoosh: Fighting yetenekleri, Wogah: Crafting yetenekleri konusunda rehberimiz oluyorlar.

80090

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10
İşlemci: Intel Core i3-550 ya da AMD Phenom II X4 955
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5770 (1GB VRAM)
Bellek: 4 GB RAM
Depolama: 20 GB Boş Alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10
İşlemci: Intel Core i7-2600K ya da AMD FX-8350
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 veya AMD Radeon R9 280X
Bellek: 8 GB RAM
Depolama: 20 GB Boş Alan

Oyun Şuan Steam Platformunda 35,99 TL gibi bir fiyata satılıyor. Eğer alabilirseniz kesinlikle alıp oynamanızı tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.

Bir sonraki konumda görüşmek üzere

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Hala mı terfi yok? Bu ne başarıdır ya?

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
722
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Çok güzel anlatmışsın oyunu sayende öğrenmiş oldum ellerine sağlık :)

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
Konu güzel olmuş ama oyun ne yazık ki onun kadar iyi değil. Oyun bildiğin Far Cry 4'ün DLC'si. Adamlar haritayı bile değiştiremeye üşenmişler, onunla yetinmeyip de ana oyun fiyatından piyasaya sürdüler. Konusu güzeldi ama, oyunu kötü ellere verdikleri için harcanmış. Her neyse, başarılarının devamını dilerim!

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Konu güzel olmuş ama oyun ne yazık ki onun kadar iyi değil. Oyun bildiğin Far Cry 4'ün DLC'si. Adamlar haritayı bile değiştiremeye üşenmişler, onunla yetinmeyip de ana oyun fiyatından piyasaya sürdüler. Konusu güzeldi ama, oyunu kötü ellere verdikleri için harcanmış. Her neyse, başarılarının devamını dilerim!
Teşekkür ederim. Fakat oyunun kötü olduğu düşüncenize katılmıyorum :D Oyun cidden sarıyor bir zamandan sonra.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Cidden efsanevi oyun serisinin eski oyunlarından birisinin olduğunu söyleyebilirim. Far Cry 5'i öneririm. Bu arada çok güzel dizayn edip anlatmayı başarabilmişsin. Oyun eski olmasına rağmen halen bana güzel geliyor. Bu tarz oyun seven arkadaşların mutlaka oyunu oynamasını öneriyorum :D

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı