Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım FairPlayMinecraft │ Hilelere karşı kesin çözüm. (Premium)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hashirama

1st Hokage
Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
Adana
0BgYWZ.png

FairPlayMinecraft Nedir ?

FairPlayMinecraft, Sürüm-Yönlü(Client Side) bir Anti Hile sistemidir. Oyuncuların Minecraft'a girmek için kullandıkları sürümü kontrol eder, eğer mod ve hile tespit ederse (Optifine vs. modlar dahil değil) oyuncuyu sunucudan atar.

Artı Özellikleri

1. Oyuncular Sürüm yönünden kontrol edilir. Bu işlem sunucu üzerinden yapılmadığı için lag yaratmaz.
2. Oyuncularınızın girmeye izinli olduğu sürümleri seçebilmenize olanak sağlar
3. Aktif bir yazılım olduğu için plugin sürekli güncellenir.

4MQEoq.png

Gördüğünüz resimde plugin komut ile oyuncunun hangi minecraft sürümü ile oyuna girdiğini göstermektedir.
Komut: /fpmc check <oyuncuismi>

Nasıl Çalışır ?

Hep birlikte izliyoruz.

Nasıl Yüklenir ?

Plugin .zip dosyası içinde 2 ürün ile gelecektir. birisi sunucunuza yükleyeceğiniz .jar uzantılı, diğeri ise sunucuya girmek için oyuncularınız tarafından kullanılacak olan .exe uzantılı iki program.

1. jar dosyanızı sunucuya yükleyin ve sunucuyu yeniden başlatın
2. .exe dosyasını oyuncularınız ile paylaşın ki bu sayede testten geçebilsinler.
3. Plugin dosyasından config ve karşılama mesajlarını düzenleyin.

Bu Kadar Basit.

Düşüncelerim

Bu Plugin özellikle 0 ~ 200 arası oyuncu kitlesine sahip ve/veya yeni açılacak pvp sunucular için ideal. Ama en büyük eksisi otomatik bir sistem olmayışı olarak gösterilebilir. (Buradaki kastım komut girilmesi vb. değil, oyuncuların exe dosyası çalıştırması gerektirdiğidir). Bu yüzden 200 ve üzeri oyuncu gören sunucuların böyle bir sistem kullanmaya başlamaları oyuncu kaybına neden olabileceği çok riskli bir adımdır.

Böylesine bir plugin sadece bir başlangıç.

Spigot Sayfası: https://www.spigotmc.org/resources/fairplayminecraft-client-side-anticheat.17071/

Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın. İyi günler :)

@SydeFQ sizden istediğim konuyu ben açtım hocam. haberiniz olsun :D

Son düzenleme:
I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Eklentiyi biliyordum fakat Türkçe tanıtımı ilk defa gördüm ve güzel anlattığını düşünüyorum tebrik ederim.

samoi

one is glad to be of service
Emekli

Discord:

mudlusamoi#5646

Elmaslar
1.383
Puanlar
19.760
Yer
Bursa
Minecraft
smt287
Ellerinize sağlık bu tür eklentileri tanıtmanız bizi sevindiriyor. Ayrıca bu tür konuların gelmesini temenni ediyoruz. İyi forumlar :)

Senpai

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

rubidium#0325

Elmaslar
227
Puanlar
14.345
Yer
user.getLocation();
Minecraft
NaN2
Ellerine sağlık kanka, çok güzel bir anlatım olmuş.
Ayrıca kesinlikle kullanılmasını öneririm.
Eğer kendinizi AntiCheat hissetmek istiyorsanız CheatBreaker kullanabilirsiniz :)

Hashirama

1st Hokage
Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
Adana
Ellerine sağlık kanka, çok güzel bir anlatım olmuş.
Ayrıca kesinlikle kullanılmasını öneririm.
Eğer kendinizi AntiCheat hissetmek istiyorsanız CheatBreaker kullanabilirsiniz :)
Sağolasın bro
Ellerinize sağlık bu tür eklentileri tanıtmanız bizi sevindiriyor. Ayrıca bu tür konuların gelmesini temenni ediyoruz. İyi forumlar :)
Elimden geldiğince bu tür pluginleri tanıtmaya çalışacağım :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı