Sol Reklam

Euro Truck Simulator 2'nin Türkiye DLC'si Hoşunuza Gitti Mi?

• Evet, bence ülkemiz adına oldukça gurur verici olmuş.

Oylar: 7 87,5%
  • Beklediğim gibi değildi. Daha güzelini umuyordum :(

Oylar: 1 12,5%

• Oy Verenler
    8
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

ets-2-road-to-black-sea-009.jpg

Euro Truck Simulator 2'ye Türkiye Haritası Geldi!
Yılların oyunu olan ETS 2'ye Türkiye haritası sonunda çıkageldi.
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte Euro Truck Simulator 2 adlı oyun hakkında konuşacağız. Büyük bir bölümünüzün bildiği üzere geçtiğimiz günlerde bu oyuna Türkiye haritası eklendi. Eh tabii bu olaydan haberiniz yoksa sizi bir oyuna Türk haritasının eklenmesi oldukça şaşırtmış olabilir ama gerçekten de oldu. Bu arada Euro Truck Simulator 2 adlı bu oyuna Türkiye haritası ekleneceği aylar önce duyurulmuştu. Sizleri bekletmeden konumuza hemen geçelim :3

Euro-Truck-Simulator-2-Road-to-the-Black-Sea15.jpg

Euro Truck Simulator 2'nin Türkiye Haritası Hakkında Detaylar!
Tabii bir çoğunuz başlığı duyunca hemen koşup geldi. Eh madem Türkiye haritası gelmiş gelin sizlerle ETS 2'nin Türkiye haritası hakkında daha derin detaylara inelim. İlk olarak sizlere az önce söylediğim gibi ETS 2'ye resmen Türkiye haritası geleceği duyurulmuştu. Peki Türkiye haritasının gelmesinde neler etkili oldu? İstatistikleri incelediğimiz zaman ETS 2 adlı bu oyunu çoğunlukla Türk oyuncular oynuyor ki zaten bu oyun adına açılmış birçok Türk oyun kanalı var ki deli gibi izleniyorlar. Hal ciddi anlamda böyle olunca oyunun resmi yapımcıları Türk oyuncu sayısının oldukça fazla olduğunu fark etmiş. Bu söylediklerimden yola çıkarsak oyuna neden Türkiye haritası eklendiği de bariz ortaya çıkıyor ki oyunda sadece Türkiye haritası yok. Bu ilginç oyunun içinde farklı ülkelerin farklı şehirlerinin de bulunduğu bölgeler var. Peki ya Türkiye?

ets-2-Road-to-the-Black-Sea-Turkish-Cities1.jpg

Euro Truck Simulator 2'nin Türkiye Haritası Nerede Geçiyor?
Her şey iyi ve güzel ama ya Türkiye haritası nerede geçiyor? İşte akıllara kazınan o sorunun cevabını duymak için buraya geldiğinizi çok iyi biliyorum. Sorun değil o zaman sizleri daha sıkmadan söylüyorum. Ha bu arada şu oldukça önemli şeyi söylemeden önce Türkiye haritasının yanı sıra Türkiye'ye yakın olan Romanya ve Bulgaristan bölgeleri de oyunun içinde bulunuyor ama şunu söylemeliyim ki bölgeler arasında en az Türkiye'ye verilse de olabildiğince büyük alana yer verilmiş. ( 10.000 kilometresi Türkiye'de bulunuyor. ) Hatırlıyor musunuz? Sizlere az önce Bulgaristan'ın olduğunu da söylemiştim. Hah işte Türkiye ve Bulgaristan arasında bir sınır var. Sınırdan Edirne ilimize girer girmez Türkiye'ye girmiş oluyorsunuz. Edirne'den İstanbul dahilinde olan bütün Trakya illerine yer verildiğini de söyleyebilirim. Uzun lafın kısası ise ETS 2'nin Türkiye bölümüne Edirne, İstanbul ve Trakya illerinin bir kısmı eklendi. Bu arada İstanbul ve Edirne'de gezerken ilginizi çeken bir şey olacak. Oyunda İstanbul'un çarpık kentleşmesinin yerine düzenli alanı vurgulanmış yani İstanbul çok daha doğru bir şekilde dizayn edilmiş. Aynı zamanda ne ilginçtir ki İstanbul'un Belediyesi olan İBB'nin logolarına yer verilmiş. Tabii işler bununla sınırlı kalmamış. İstanbul ve Edirne'de olan birçok Camii de oyunumuzun birçok köşesine dahil edilmiş.

ets-2-road-to-black-sea-006.jpg

Euro Truck Simulator 2'nin Türkiye Haritasına Nasıl Ulaşabilirim?
Eh o kadar harita hakkında konuştuk ama haritanın ya faydaları? Ona nasıl ulaşacağız??! İlk olarak şunu söylemeliyim ki maalesef oyunu satın almakla Türkiye haritasına ulaşamıyorsunuz. Az önce sizlere söylediğim gibi Bulgaristan, Romanya ve Türkiye'nin de yer aldığı yeni çıkan "Road to the Black Sea" isimli DLC paketini satın almanız gerekiyor. Eh madem paralı bari söyle de ne kadar uçuk fiyat olduğunu duyalım diyormuş gibi bakmayın. Bu DLC paketinin ne ucuz ne de pahalı olduğunu söyleyebilirim. Bunu değerlendirmesi tam sizin bütçenize göre ama oyunun bu DLC'si resmi olarak 48 TL'ye satılıyor. Peki bu DLC'nin fiyatı, haritası ve yer aldığı bölgeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Mutlaka yorumlar kısmında görüş ve düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın. Ha bu arada hali hazır oyun indirim sürecindeyken bu fiyatı kaçırmayın. Oyun 11 Aralık 2019 tarihine kadar %75 gibi bir indirim sürecinde yani 39 lira olan bu oyunu 9,75 lira gibi bir fiyata satın almanız mümkün oluyor. Oyunun satış mağazasına gitmek için bu bağlantıya yalnızca bir kez tıklamanız sizler için yeterli olacaktır. O zaman sizleri çok daha fazla bekletmeden de harita içeriğine direkt olarak geçiş yapalım.

ets-2-road-to-black-sea-011.jpg

Euro Truck Simulator 2'nin Türkiye Haritasında Neler Bulunuyor?
"Az önce harita hakkında konuşmadık mı?" dediğinizi duyuyor gibiyim ama ben sizlere harita hakkında oldukça detaylara ineceğimizi altını çizerek söylemiştim. Eh hal böyle olunca böyle bir başlık açma gereği de duydum. İlk olarak biraz önce sizlere söylediğim gibi haritada 10.000'i aşan kilometrelik yol var. Aynı zamanda 11 tane yerel şirketin resmi adlarıyla yer verilmiş. Peki her şey bununla sınırlı mı? Tabii ki de hayır. Oyuna eklenen 20 yeni şehrin belediye logoları, Türkiye'nin Trakya bölgesinin mimarisi olan Balkan mimarisi, eklenen şehirlerin öne çıkan simgeleri, çarpık kentleşmenin yanı sıra şehirleri daha çekici kılan tonlarca yeşil alan, yapay zekaya bağlı olan tren, tramvay ve birçok araç ve oyunun grafik seviyesini daha üste çeken 3D nesneler bulunuyor ki bence tam anlamıyla gerçekten de 48 lirayı hak eden DLC de olmuş.

ets-2-road-to-black-sea-015.jpg

Euro Truck Simulator 2'nin Türkiye Haritasının Resmi Tanıtım Videosu
Eh madem o kadar konuştuk fakat, "Peki Türkiye haritası gerçekten de güzel mi? Daha doğrusu adamlar hakkını vermiş mi??!" gibisinden soruları kendi içimizden soruyor olabiliriz. Tabii her şey okuyup ve resimlere bakmakla sınırlı kalmıyor değil mi? İnsan kendi ülkesine yer verilen bir bölgeyi görmek istiyor. Bende sizlere kolaylık sağlamak amacıyla aşağı kısıma bir video bıraktım ki bu videoyu izlediğiniz adam tam anlamıyla yıllardır Euro Truck Simulator 2 videoları çekiyor ki işini de iyi bilen birisi olduğu için eklemek istedim. Zaten kanalını incelediğiniz zaman gerçekten emekle büyüyen birisi olduğunu anlayabilirsiniz. Ha bu arada gerçekten eğer tanıtım videosunu forum içerisinden izlemek istiyorsanız daha da yakın izleyebileceğiniz Youtube sitesinden izleyebilirsiniz. Peki ya bu nasıl olacak? Aslında çok basit, yalnızca şu bu bağlantıya bir kere tıklamanız gerekecek. Bağlantıya bir kere tıkladığınız takdirde videonun resmi adresine gideceksiniz.

ets-2-road-to-black-sea-005.jpg

ets-2-road-to-black-sea-016.jpg

Euro Truck Simulator 2'nin Türkiye Haritası Beğenildi Mi?
Şahsi görüşün yanı sıra oyun haritasının beğenilip beğenilmediği de oldukça merak konusuydu. Eh işte bizde sizler için oyunun en çok izlenildiği Türk Youtube kanallarını araştırdık ki yorumlar kısmında küçük bir anket toplaması gibi bir şey yaptık. Yorumları incelediğimiz zaman insanların neredeyse büyük bir kısmı haritayı olumsuz bulmuş. Her 20 yorumdan ikisi ise oyunun haritasını fena bulmamış. Peki ya gerçekten beğenmeyenler? Beğenmeyen sayısı hiç yok denilmeyecek kadar az olduğunu söyleyebilirim. Kısacası her 150 yorumdan birisi beğenmemiş ki mizahına bile yazmış olabilirler. Peki ya siz? Türkiye'ye ve birkaç ülkenin şehirlerine özel yapılan bu haritayı siz beğendiğiniz mi? Yorumlar kısmında bu yeni yayınlanan DLC hakkında şahsi, görüş ve fikirlerinizi mutlaka bekliyor olacağım. Unutmayın ki yorumlarınız bizler için ciddi anlamda önemlidir. Ha bu arada sizler içinde yukarı kısıma bir anket koydum. Bu ankete göre oyunun Türkiye'nin de dahil olduğu haritasını beğenip beğenmediğinizi oldukça rahat bir şekilde belirtebilirsiniz ki umarım oylama sistemi işi de hoşunuza gitmiştir. Bu konumuzun da burada sonuna geldik. Okuyup okumayan herkese çok ama çok teşekkür ederim.

ets-2-road-to-black-sea-003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

YunusB3Y

Sevgiler, Saygılar Blaze Bey

Discord:

@๖̶̶̶ۣۣۜۜ͜ζ͜͡ GamingPro#5857

Elmaslar
316
Puanlar
0
Minecraft
YunsBEY
Uzun zamandır beklediğimiz birşeydi sonunda geldi yhaaa.

Fiyat konusuna gelirsek 48 TL eve tbizim için fazla fakat bu oyunu yaan kililer 18$ gibi bir fiyata sattığı için bence fiyatı normal.

Elygon

Fill your dreams with design Create with Ely
Elmaslar
94
Puanlar
4.345
Bu dlc'yi oyuna getirerek büyük bir artış meydana gelicektir. Bizde ekipçe oynarız artık :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Uzun zamandır beklediğimiz birşeydi sonunda geldi yhaaa.

Fiyat konusuna gelirsek 48 TL eve tbizim için fazla fakat bu oyunu yaan kililer 18$ gibi bir fiyata sattığı için bence fiyatı normal.

Evet, dediğiniz gibi biraz pahalı ama az önce satın aldım ki sanırım günümün boş vakitleri bu oyunda geçiyor olacak :))

Bu dlc'yi oyuna getirerek büyük bir artış meydana gelicektir. Bizde ekipçe oynarız artık :)

Şahsen yorumuna katılıyorum. Zaten oyunu genel olarak Türkler oynayıp geliştiriyordu ki sonunda geldi :))

CubeTurk - Emirhan.

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

EmirhanSHN#0001

Elmaslar
66
Puanlar
0
Minecraft
EmirhanSHN
Banlı olmasam G27 ile girerdim de ;(

batuhanxx123

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
28
Puanlar
13.470
Yer
İstanbul
Minecraft
BatuhanB7Y
Valla Güzel Yapmışlar helal olsun

çıktığı gibi satın aldım bile :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Dropex

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
52
Puanlar
0
Duymuştum geleceğini çok sevindim bir ets 2 oyuncusu olarak. Yakın zamanda satın almayı planlıyorum gayet hoş olmuş. Ayrıyetten konuda iyi olmuş tebrik ederim.

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
630
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Artık tüm ekibime alıp oynarız ? bu ets 2ile ilgili bir etkinlik yapabilirim.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
SCS Software, oyunun en büyük şehrinin yeni DLC ile gelen İstanbul şehri olduğunu açıkladı. Ülkemizin ufak bir kısmını koysalar bile en ufak detayına, en ufak binasına kadar uğraşarak yapan SCS Software ve yetkililerine teşekkür ediyorum.
Fiyatı 48 TL olsa bile bu oyuna kendini adamış, oyun hakkında düşünceleri iyi olan ve oyuna ciddi anlamda zaman ayıran oyuncular için gayet normal. Başarılı bir konu olmuş, başarılar!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Duymuştum geleceğini çok sevindim bir ets 2 oyuncusu olarak. Yakın zamanda satın almayı planlıyorum gayet hoş olmuş. Ayrıyetten konuda iyi olmuş tebrik ederim.

Artık tüm ekibime alıp oynarız ? bu ets 2ile ilgili bir etkinlik yapabilirim.

SCS Software, oyunun en büyük şehrinin yeni DLC ile gelen İstanbul şehri olduğunu açıkladı. Ülkemizin ufak bir kısmını koysalar bile en ufak detayına, en ufak binasına kadar uğraşarak yapan SCS Software ve yetkililerine teşekkür ediyorum.
Fiyatı 48 TL olsa bile bu oyuna kendini adamış, oyun hakkında düşünceleri iyi olan ve oyuna ciddi anlamda zaman ayıran oyuncular için gayet normal. Başarılı bir konu olmuş, başarılar!

Hepinizin güzel yorumları için ayrı ayrı teşekkür ederim. Görünüşe bakılırsa oyunun bu güncellemesini herkes beğenmiş :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı