Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü ESSENTIALS.JAR MESSAGES_tr.properties YARDIM!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A

alkrnz

Ziyaretçi
Arkadaşlar bir kaç gündür Essentials.jar'ın içindeki messages_tr.properties'i düzenliyorum, E haliyle mesajların başına §3Skyblock §8» yazdığım için tabi şu şekilde;

CTRL H: Değiştirilecek kelime; =
CTRL H: Değiştirilen; =§3Skyblock &8»<boşluk>

Durum böyle oluncaaaa!

Mesela bir eşyayı sattığınızda; Skyblock > 64 adet diamond Skyblock > 1259 satıldı çıkıyor!

ÇILDIRMAMAK ELDE DEĞİL! Çünkü "=" işaretin arkasında olan kodu bilmiyorum ve bulamıyorum yardımcı olun whoismoney fln onların başından kaldırdım ama hala şu şekilde çıkıyor money komutunda Akçe: §3Skyblock §8» <para> ben şöyle olmasını istiyorum {1,2,3,4 artık her neyse:d} direkt para ismi başında bir şey olmasın sadece bir oyuncu birine para gönderdiğinde §3Skyblock §8> 1256 gönderildi yerine direkt 1256 Para gönderildi olarak ayarlamak istiyorum ama yapamadım bulamadım koskoca messages_tr.properties dosyasının içinde

Umarım anlamışsınızdır bu kafa karışıklığımın içinde sizinde kafanızı karıştıracak bir metin yazmamışımdır umarım :D Her neyse şimdide herkese teşekkür ederim...

A

alkrnz

Ziyaretçi
"§3Skyblock §8> 1256 gönderildi yerine" burda demek istediğim şu arkadaşlar §3Skyblock §8> alkrnz size §3Skyblock §8> 1256 gönderdi tam olarak yazamamışım sanırım :/

A

airelzz#1228

Ziyaretçi
"§3Skyblock §8> 1256 gönderildi yerine" burda demek istediğim şu arkadaşlar §3Skyblock §8> alkrnz size §3Skyblock §8> 1256 gönderdi tam olarak yazamamışım sanırım :/
Skript ile hallet, essentials çok uğraştırır.

enderyılmaz

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

Ender#2000

Elmaslar
360
Puanlar
6.035
Yer
Adana
Minecraft
RuhunGenciVEVO
Facebook
Enderhrrrrrr
Twitter
Enderhrrrrrr
Messages dosyanı hasbetin ile yollar mısın ve isteğini biraz detaylı anlatır mısın bir bardak su iç yüzünü yıka sakinleş ve sorunu tekrar anlat​

A

alkrnz

Ziyaretçi
Şimdi arkadaşlar şunu demek istiyorum /money komutunu girince Paranızı gösteriyor sadece "$500" olarak mesela ama ben tüm mesajların başına otomatik olarak "Skyblock >" eklediğim için bu yazı; Skyblock > $500 olarak çıkıyor bundan dolayı mesela bir oyuncu başka bir oyuncuya para gönderdiğinde

Skyblock > alkrnz adlı oyuncu size Skyblock > $500 gönderdi. çıkıyor

Bu mesajın şu şekilde gözükmesini istiyorum (para gönderme sadece bir örnek)

Skyblock > alkrnz adlı oyuncu size $500 gönderdi.

Uykusuz olduğum için biraz kafa karıştırıcı şekilde belirtmişim :/ kusura bakmayın bu sefer daha açık bir şekilde belirttiğime inanıyorum :D

Essentials messages_tr.properties hastebin

A

alkrnz

Ziyaretçi
Essentials'de "="'ın arkasında bulunan kodun ismini bana söylerseniz bilgilenmiş olurum :D

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Essentials'de "="'ın arkasında bulunan kodun ismini bana söylerseniz bilgilenmiş olurum :D
Orijinal halinde nasılsa aynılarını Türkçe haline de yazabilirsin, sanırım başkasının değiştirdiği veya dikkat etmeden değiştirdiğin bir dil dosyası var ve argümanlarını bilmiyorsun, yanlış hatırlamıyorsam essentialste format kısmı şöyle çalışıyor: ilk argüman x bunu belirtmek için {0}, ikinci argüman y bunu belirtmek için {1}, üçüncü argüman z bunu belirtmek için {2}... Bunu biraz deneyip olup olmadığını söyler misin? Formatta öncelik neyde bunu bilmediğim için öncelikli bir sıralama söyleyemiyorum deneyip kendiniz bulabilirsiniz.

A

alkrnz

Ziyaretçi
Anlamadım bir sürü essentials_x.propertiesi var en, tr, uk, vb.
messages_tr.properties'de parayı gösteren kodu bulamadım ben

A

alkrnz

Ziyaretçi
Hastebin linki attım bakabilirsiniz.

enderyılmaz

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

Ender#2000

Elmaslar
360
Puanlar
6.035
Yer
Adana
Minecraft
RuhunGenciVEVO
Facebook
Enderhrrrrrr
Twitter
Enderhrrrrrr
essentials ın configindeki prefix i kaldır

A

alkrnz

Ziyaretçi
tam olarak nerden kaldıracağım?

A

alkrnz

Ziyaretçi
balance=§aAkçe: §e{0}

Yukarıda gördüğünüz gibi

oyunda &aAkçe: &3Skyblock > &a<Para> olarak gözüküyor {0} nerede ki?

A

alkrnz

Ziyaretçi
Arkadaşlar mevzu prefix falan değilmiş sorunu çözdüm messages_tr.properties dosyasının içinde ki
currency= {0}{1} bunun başına Skyblock otomatik olarak eklendiği için mesajı o şekilde gösteriyormuş düzelttim konuda yer alan herkese teşekkür ederim. Şıkları eleyerek çözüme ulaştık. Artık bu sorunu yaşayanlar kolayca çözüme bu sayfadan ulaşabilecek :) Yetkililerden ricam Konu Kilit... <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı