Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Essentials dil dosyası nasıl düzenlenir? (2.15.0.1)

Bu yazı faydalı oldu mu?

• Evet.

• Kesinlikle.

• Elbette.

• Tabii ki.

• Hayır.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MoreReal

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
81
Puanlar
8.970
Merhaba, pek çok kişi essentials'ın dil dosyasını düzenlemekte zorlanıyor. Türkçe karakter sıkıntıları, Renklendirme veya Dil dosyasını Essentials klasöründe bulamayıp vazgeçenler merak etmeyin sorularınızı cevaplayacağım. Essentials'ın dil dosyası(message.yml) diğer eklentilerden farklı olarak kendi JAR dosyasının içindedir. Dil dosyasına ulaşmak için dosyayı Winrar ile açıyoruz.
Screenshot_124.png

Karşımıza 24 farklı messages.yml dosyası çıkıyor. "Messages_tr.yml" dosyası türkçe dil dosyasıdır ve düzenlemesi daha kolay olacağı için ben onu seçeceğim. Winrar üzerinden boş bir yere kopyalayın. Messages.yml dosyasını Notepad++ veya Metin belgesi gibi bir metin düzenleyicisiyle açın.
Screenshot_125.png

Dil dosyasına hoşgeldiniz. Essentails'ın Mesajlarının isimleri alfabetik sıraya göre ayarlanmıştır. Burada benim biraz düzenlediğim bir message.yml dosyası var. Bilmeniz gerekenler şunlar, Bu dosyada ingilizce karakter dışında bir karakteri doğrudan kullanamazsınız. Türkçedekiler: Ş,ş,İ,I,Ğ,ğ,Ü,ü,Ö,ö,Ç,ç. Renklendirme içinse § simgesini kullanırız. örneğin, §6 Altın rengi. §l Kalın yazı. Bu message.yml dosyası unicode'lar ile çalışır. Ş = U+015E Internette bulabiliceğiniz bir unicode. Ş'nin değeri u+015e bunu şu şekilde yazarız \u015e
yani \u015e yazdığınız yerde Ş harfi gözükecektir. Bu sayede klavyedeki tüm harfleri ve şekilleri kullanabilirsiniz.\u00a7 Bu ise § simgesinin değeri. §b yazmak için. \u00a7b yazabilirsiniz.

Linkler
Find all Unicode characters from Hieroglyphs to Dingbats – Unicode Compart sitesinden unicode'lara bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Yararlı konu bilmeyenler için "miss"

Caner07ant

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
2
Puanlar
13.310
hazır düzgün sade essentials messages_tr varmıdır elinizde?
veya bulabilcek bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim..

YunusShepherd

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
7
Puanlar
0
Minecraft
YunusShepherd
çok güzel

Merto65

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
4
Puanlar
0
Minecraft
Wolk
jar dosyalarını düzenlemek çok zor oluyor anlatım için teşekkürler.

MoreReal

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
81
Puanlar
8.970
jar dosyalarını düzenlemek çok zor oluyor anlatım için teşekkürler.
evet haklısın. diğerleri gibi düzenleyip 2 milisaniyede reload atsak çok daha kolay olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı