Sol Reklam

Tarih Ermenilerin Korkulu Rüyası ― Mübariz İbrahimov

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eratonos

No Mercy

Discord:

blackeratonos

Elmaslar
344
Puanlar
4.935
Yer
Azerbaijan, Baku
Ermeni Askerlerinin Korkulu Rüyası Olan Mübariz İbrahimov

Mübariz-İbrahimov.png

Mübariz İbrahimov 1988 yılının 7 Şubat tarihinde Azerbaycan'ın Bilesuvar şehrinde dünyaya gelmiştir. Yıl 1994 İran'ın Aliabad köyünde olan Şehit M. Piriyev İlkokulu'nda eğitime başlayıp, 2005 yılında lise öğretimini tamamladı. Yine 2005 yılında eğitimini bitirmesinin ardından askeri görevini yapmak için hizmete alınmıştır. Askerliğini Özel Kuvvetlerde gören Mübariz, 2007 yılında askerliğini Çavuş olarak bitirmiştir. Bir müddet sivil işleriyle uğraştıktan sonra 2009 yılının Ağustos ayında Astsubay Çavuş olmuş ve Terter kazasının askeri birliklerinden birinde hizmet vermiştir.

2010 Yılının 19 Haziran tarihinde gece 23:30 saatlerinde kimseye haber vermeden aşağıdaki, notu bırakarak ortadan kaybolmuştur;

Babama ve anneme mektup
Canım babam ve annem benden yana huzursuz olmayın İnşallah cennet'de görüşeceğiz. Benim için bol-bol dua edin. Vatanın dar gününde yüreğim dayanmadı. Allah hatırına bunu yapmam gerekiyor. En azından yüreğim serinlik bulur. İnşallah Şehit olana kadar bu şerefsizlerin üzerine doğru gideceğim. Şehit olursam eğer ağlamayın aksine sevinin ki, o, mertebeye yükseldim. Allah'a ibadetlerinizi kesin yerine yetirin. Çoklu sadak verin. Seyit torunu olarak bunu yapmalıyım. Allah büyüktür, Vatan sağ olsun.
Oğlunuz Mübariz.
Hakkınızı Helal edin.

Mübariz İbrahimov

Bu mektubunun ardından 1km mayın döşeli olan sınırı aşarak, ermeni askerlerinin bulunduğu karakola baskın uygulamış, 45 ermeni askerini ve subaylarını öldürmüştür. Ermeni askerleriyle 5 saat boyunca kendi silahlarını kullanarak savaşmış ve sabaha karşı karakoldan çıkarken arkasından yediği haince mermilerin ardından Şehit olmuştur. Ermeni askerleri ondan o kadar korkuyorlardı ki, Şehit olduktan sonra bile ceset'inin elini bağlamışlardır ki tekrardan ayağa kalkıp onlara saldırmasın.

Şehit Mübariz İbrahimov'a ölümünden sonra Azerbaycan Cumhuriyetini Devlet Başkanı olan İlham Aliyev tarafından "Azerbaycan Milli Kahramanı" ismi verilmiştir. Bunu da belirtmem gerekiyor ki, Mübariz İbrahimov toplamda 147 ermeni askerini öldürmüştür.

D

Duygulandım

Ziyaretçi
Tüylerimi diken diken eden bir konu oldu. Ellerine sağlık... <3

Alabros

Halil Tetik

Discord:

Alabros#1460

Elmaslar
296
Puanlar
9.320
Önemli bir kişiymiş konuyu çok beğendim.

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
analar neler doğruyor helal olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı