Sol Reklam

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
minecraft-turkiye-png.47779
Merhaba sevgili Minecraft Türkiye üyeleri, ben Dagon. Biliyorsunuz ki bu hafta hırs ettim ve konu sayımı arttırmaya özen gösterdim. Bu konum ise haftanın son konusu. Peki nedir bu konu? Yani ne yapacağız? "Ender Dragon Nedir?" sorusuna cevap vereceğim ve detaylı bir şekilde işleyeceğim. Konumda geçecek olan ana başlıklar aşağıdaki gibidir;
  • Ender Dragon nedir, hakkında?
  • Ender Dragon hakkındaki animasyonlar.
  • Ender Dragon hakkındaki videolar.
  • Ender Dragon'un güçleri.
  • Kendi yorumum.
kisspng-minecraft-story-mode-minecraft-pocket-edition-mo-the-boss-baby-5acad9ba18c5e2.1895900115232434501015.png

Ender Dragon Nedir, Hakkında?
Ejderhalar normal bir oyunda (mod veya eklenti kurulmamış) oyunun sonunda bulunur. (The End!) Oyunun sonunda bir koruyucu olarak olarak görev alır. Uçarak sizi öldürmeye çalışır. Eğer güç aldığı bina tarzı yapıların en üstündeki blokları yok ederseniz ki bunu yapmak için yay gerekli, gücü azalacaktır. Sizi öldürmeyi de öyle normal bir şekilde yapmıyor! Ateş topları atıyor.

Ender Dragon'lar blokların içinden geçebilir. Bu blok her ne olursa olsun bu işlem her daim geçerlidir. Ender Dragon'lar size en az 150 en fazla 10 blok öteden saldırmaya başlar ve siz onu öldürene veya o sizi öldürene kadar bu işlem devam eder. Tabii ki kaçmazsanız :p Ejderha yeniden canlandığında canı sıfırlanır ve doğduğu alanda büyük bir patlama gerçekleşir. Ejderha aslında size düşman değildir fakat siz güç bloklarını yok etmeye başlarsanız o andan itibaren düşman sayılırsınız.

Ejderhanın attığı ateş topları düzgün bir şekilde size zarar verirse -set giyilmemiş haliniz için konuşuyorum- 4 can barı eksilir. Bu da gerçekten büyük bir hasar! Dikkatli olun ve bana kalırsa tabana kuvvet kaçın! Baktınız ki canınız azalıyor hiç zorlamayın, kaçın. Şimdi ise daha detaylara ineceğiz. Konuyu okumaya devam edin ve Ender Dragon'lar ile daha çok bilgi edinin.

Ender Dragon'lar İle İlgili Animasyonlar
Şimdi ise Ender Dragon'lar ile ilgi yapılmış animasyonları seyredeceğiz. Bu animasyonları yapan kişilere şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz ve başlıyoruz...

Bu video Ender Dragon'lar ile ilgili yapılmış en güzel 5 animasyon derlenmiş. İçinde gerçekten harika animasyonlar var. Üzücü, korkutucu, komik... Video kaliteleri ise gerçekten muazzam derecede. Yapan kişiler gerçekten en ufak detayı bile düşünerek yapmış. Ben de hep istemişimdir böyle animasyonlar yapmak ve izleyicilere sunmak. Pek nasip olmadı fakat inşallah ileride olur. Her neyse benim bu videoda beğendiğim en güzeli birincisi. Çünkü Ender Dragon'ların hayatını anlatmış ve bu bizim de konumuza uygun. Video ki tüm animasyonları izlemenizi rica ediyorum. Gerçekten beğeneceksiniz... Yapan kişinin eline, emeğine sağlık diyerek diğerine geçiyoruz.

Bu video da ise Ender Dragon'lar için bir parça yapılmış ve harika olmuş! Hem muazzam kalitede bir animasyon hem de harika bir parodi! Yapan kişi gerçekten bunun üzerine çok çalışmış ve hem anlamlı hem de güzel bir video ortaya çıkarmış. Bu parça bende bağımlılık yaptı gerçekten! Dinledikçe dinliyorum falan, sizce gerçekten çok güzel değil mi? Hele bir şarkının Minecraft'a uyarlanması gerçekten hoş bir şey ki bence devamı gelmeli... Neyse, sizin de kesinlikle bunu dinlemenizi tavsiye ederim. Devam ediyoruz...

bd0ea75cd9da517467cc637efb30950f-videocover.jpg

Ender Dragon Hakkındaki Videolar
Ender Dragon hakkında ne olup bittiğini anlatan videolar bulunmakta. Hem benim anlattıklarımı pekiştirmek için hem de daha çok bilgilenmek için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz. Sizler için güzel videolar seçmeye çalışıyorum... Şimdi ise sakın itiraz etmeyin ve izleyin! Tabii ki bu konuya ilgi duyuyorsanız :D

Ender Dragon'ları bulunduğunuz alana çağırmak için bu videoyu izleyebilirsiniz. Gerçekten hem açıklayıcı hem de detaylı bir anlatım olmuş. Çağırdığınız takdirde tabii ki önleminizi de alın :p Yapan kişinin eline sağlık!

Ender Dragon'ların bulunduğu kısma yani The End'e gitmeyi gösteren gerçekten güzel bir video. Videoyu izleyerek siz de End'e gidebilirsiniz. Yapan kişinin eline sağlık!

Ender Dragon'un Güçleri
Tabii ki şimdiye kadar anlatıyoruz falan bu sıradan bir yaratık değil. Onunda kendine has özellikleri var. Şimdi ise Ender Dragon'ların özelliklerine bakacağız.
100px-Dragon_Fireball.png
  • Uçabilme.
  • Ateş topları fırlata bilme!
  • Canını doldurabilme!
  • Sonsuz saldırı gücü!
  • Güç bloklarından destek alma.
  • Ölümsüzlük.
Ender_Dragon.gif
Benim Yorumum
Evvet sayın Minecraft Türkiye üyeleri! Geldik konunun sonuna... Öncelikle diyeceğim iki çift lafım var. Bana kalırsa Herobrine varken Ender Dragon'a laf düşmez. Herobrine demişken buraya tıklayarak Herobrine için açmış olduğum konuma da gidebilirsin! Ender Dragonlar heybetli olsa ve görünüşleri güzel olsa da şimdi fark ettim o kadar güçlü değiller :D Ama gerçekten şu kendi canını doldurma özelliği çok hoş. Özellikle oyunun sonunda olması da ayrı bir avantaj. Saldırgan değil de dost canlısı olsaydı daha da iyi olabilirdi. Gerçekten yalnız kişilere ilaç gibi gelebilirdi :D Her neyse sizin de Ender Dragon'lar hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmına bekliyorum. Emek vererek açtığım bu konuyu beğenerek beni mutlu edebilirsiniz. İyi günler <3

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
buralar değerrlencek kalite koktu buralar

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
Uzun zamandan sonra foruma gireyim ve editörlerimizin yazdığı güzel şeylere bakayım dedim, okudum ve çok beğendim inşallah daya iyi bir şekilde devam edersin güzel bir yazı olmuş.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel Rehber olmuş. Forumda eksik olan bir Minecraft Rehberi daha sayenizde kapandı.​

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı