Sol Reklam

Tanıtım En İyi 5 Villa Yapımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - En İyi 5 Villa Yapımı
Kendi evini yapmak ister miydin?
Oo, tekrardan merhaba Minecraft Türkiye ailesi, bugün, kendimize bir ev yapacağız. Evet, çok zenginsiniz ve hava atmak için villa yapmak istiyorsunuz. İşte, doğru konuya geldiniz. Aslında ben yaratıcılık modda yapıp zenginim diye hava atıyorum da, neyse oralara girmeyelim. Eğer bu villaları merak ediyorsanız, aşağı inmeniz yeterli. Konu sonunda görüşmek dileğiyle, iyi okumalar dilerim.

ev-1-min.png

1 | İlk Villa

Şu camgöbeği rengi ile çevrelenmiş villaları çok seviyorum. Gerçekten, ayrı bir havası oluyor. Yolları var. O da güzel olmuş. Saksılar karşılıyor tabii ilk başta. En alt kısmı yapraklar ile çevrelenmiş. Dışı da süslense idi, daha ideal olabilirdi. Çünkü dışı sade duran bir villa, tuhafıma gider. Sizde süsleyebilirsiniz, belki o yapar, tuhafınıza falan gider. Kaldırmanız zor olur. Sizde ekleyebilirsiniz. Çok zor bir şey değil. Ayrıca tahta kullanması, o eve ayrı bir hava katmış diyebilirim. Yolları da tahtadan. Bence 1. sırada olmayı hak ediyor.

Havuz yok. Bir villada olması gereken şeylerden birisi. Zorla yapılmasa da, güzel duran bir şey. Ayrıca geldi bir okyanus güncellemesi, artık havuzda yüzmesi eğlenceli olur. Zaten karşısı deniz kenarı, atlarsınız oraya, başlarsınız yüzmeye. Ayrıca denizde yüzmek daha iyidir. Balıklar, canlılar. Her şeyi görürsün orada. Neyse, az laf çok iş demişler. Hemen alın blokları, başlayın yapmaya!

ev-2-min.png

2 | Sonraki Villa

Ailecek gireceğiniz bir havuz, işte tamda aradığım ev! Tahtadan ve tuğlalardan yapılmış, yani temeli onlar oluşturuyor. Tuzak kapıları harika yerlere eklenmiş. Uyum da sağlanmış. Yine yapraklar ile çevrili. Kuvars ise ayrı bir hava katmış. O beyaz renk, adamı içinden alıyor. Gerçekten ama gerçekten harika! Ben bu evi yaparım ve kullanmaya başlarım. Benim için ideal bir ev. Eğer bu evi beğenmediyseniz, daha 3 seçeneğimiz bulunmakta. Onlara da bakabilirsiniz.

Havuz, 4 kişilik. Yani öyle benziyor. Arkadaşlarınızla topluca atlanacak yer değil. Garaj olsa iyiymiş. Bir villada kesinlikle garaj olmalı. Yoksa o arabanı nasıl saklayabilirsin ki? Saniyede çalarlar benden söylemesi. Burası Minecraft, her şey gerçekleşebilir. Tercih sizin. O havuzun olmasını mı isterdiniz, yoksa garaj mı? Seçimi size bırakıyorum. Çok laf yaptık bir de. Hemen çalışmaya başlayın. Daha temelini atmadığımız bir villa var!

ev-3-min.png

3 | Ortadaki Villamız

Dostum bu villa, villa, bir harika! Şu ağaçlar, tam villaya göre bir ağaç. Ayrıca modern çitlere bakar mısınız? Hani ilk villada demiştim ya "Camgöbeği çok yakışıyor" diye, mimar resmen döktürmüş! Camgöbeği pencerelerini nasıl yapmış ona hayran kaldım. Ben 2-3 yıl uğraşsam, aklıma falan gelmezdi kesin. Bunları düşünmek için Minecraft'ı a'dan z'ye kadar bilmen gerekli. Yoksa, gramını bile yapamazsın.

Aslında çok masraflı bir ev. Bir de havuz var. Gideceksin sıcak dünyamız olan Nether'a, bulacaksın kuvars cevherlerini, kazacaksın, olacaksın ve kuvars yapacaksın. Çok ama çok uğraştırır. Yalnız gerçekten çok uğraştırıyor ve ayrıca masraflı. Herhalde bu evi hayatta kalma modunda yapabilmen için 3-4 gün uğraşman gerek. Ben yapardım ama onu da söyleyeyim. Yine çok laf yaptık. Hadi hadi, daha bir bloğunu koymadığınız koca villa var!

ev-4-min.png

4 | Tam Bir Yazlık Evi!

Gerçekten, her şey tamam. Ayarlanmış, havuz da var. Öyle dizayn edilmiş ki bloklar, anlatılamaz... Bu evi aslında alıp deniz kenarına yapacaksın. Dedim ya "Okyanus güncellemesi geldi" diye. Gelmiş yani niye kullanmayalım ki? Şezlonglar var ya, tam güneşin altında, yüzünüzü kızartacak şekilde durmuş. Şu ağaçlar var ya, onları çok sevmeye başladım. İlk defa böyle bir ağaç gördüm. Tam villalık bir ağaç. Eklemeye değer.

Tahtası akasya olan bu blok, ayrı bir hava katmış. Turuncu rengi ile yani. Yanda flamalar ile duran bir şey var. Galiba kapalı şemsiye. Olsun, güzel duruyor. Bir tane daha olsa iyi olurdu. Soldaki şezlong güneşten kavrulur. Otururken sıcak sıcak oturursunuz. Yanarsınız bir güzel. Bence oraya bir tane daha yapın. Hayda, yine laf çabasındayız. Daha şezlongu koymadığımız ev hakkında konuşuyoruz. Hadi, az laf çok iş!

ev-5-min.png

5 | Hayalimdeki Ev!

Aha, bizim ev geldi. Girişin sağı ve solu havuz. Efsane! Dışarıdan içerisi de gözükür, ama içeriye püfür püfür esinti gelir. Neyse burası Minecraft, dert etmezsiniz inşallah. Bahçesi bile var ya. Kim demiş "Villada bahçe olmaz" diye? Yanda bir yer gördüm ama orası garaj değildir inşallah. Arabanın çıkacağı yer belli olmaz çünkü. Neyse yine fazla tutmayayım sizi. Az laf çok iş derler. Hemen alın blokları ve evinizi yapmaya başlayın!

son.jpg

Konumuz bu kadardı Minecraft Türkiye ailesi, bir sonraki konuyla görüşmek dileğiyle, esen kalın...

Mehmet Baki

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

mbboyun#0001

Elmaslar
44
Puanlar
3.810
Minecraft
MBB_Oyun2
Güzelmiş Eline Sağlık :evet:.

G

Garp

Ziyaretçi
Canım ben köşkleri daha çok seviyorum teşekkürler.

DaanBey

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Daan#5199

Elmaslar
9
Puanlar
0
Yer
Eskişehir
Minecraft
OunterXX

Mehmet Baki

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

mbboyun#0001

Elmaslar
44
Puanlar
3.810
Minecraft
MBB_Oyun2

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
bu 2. villayı yt de görüp yapmıştım

Aseff

Tarumar Mahlukat

Discord:

elfique#0001

Elmaslar
143
Puanlar
9.030
Yer
istanbul
Emeğine sağlık, başarılı bir konu olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı