Sol Reklam

En İyi 5 Schematic

S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - En İyi 5 Schematic
Haritamı artık süsleyebilirim!
Heyy, hepinize merhaba Minecraft Türkiye ailesi, bugün sizlerle en iyi serisinin devamını getireceğiz. Bu seri, haritalar alanında olacak, yine. Belki başka zamanlar başka alanda gelebilir. Neyse, konumuzu dağıtmayalım. Bugün, en iyi 5 .schematic dosyalarını seçeceğiz. Nedir, nasıl kurulur, silinir veya kaldırılır? Bunları öğreneceğiz. Eğer daha fazla durmak istemiyorsan aşağı in! Şimdiden iyi okumalar dilerim, konu sonunda görüşürüz!

Schematic, herhangi bir yapının, -küçük ya da büyük farketmiyor- .schematic uzantılı dosyaya sıkıştırılmasıyla oluşan, kolay taşınabilen bir eklentinin özelliğidir. O dosyaların içinde önceden kaydedilen yapılar bulunmakta. WorldEdit eklentisi ile, bir yapıyı kaydedip, yükleyebiliyorsunuz.

schematic-nasıl-yapılır-min.jpg

Schematic Nasıl Yüklenir, Kaydedilir, Silinir?

Gayet basit işlemlerdir. Eğer ilk defa duyuyorsanız ve kullanmaya başlıyorsanız, bu rehberin yardımı dokunacaktır. İlk yükleme işleminden başlayalım. İndirdiğimiz .schematic dosyasını alıp /plugins/worldedit/schematics/ kısmına kaydedelim. Sonra oyuna girelim. Çalıştıracağımız komut, //schem load mcedit dosyaadı olacaktır. "dosyaadı" kısmına .schematic uzantılı dosyanın adını yazacaksınız. Sonraki yazacağınız komut ise //paste olacaktır. Eğer silmek istiyorsanız, //undo yazmanız yeterlidir.

Kaydetmek için, bir yapıyı sağdan sola doğru içine alacak şekilde seçin. Test etmek için //set 0 yazın. Eğer yapınızın her tarafı silindiyse, //undo yazarak geri alın ve diğer işlemlere devam edin. //copy yazarak yaptığınız yapıyı kopyalayın. Sonrasında //schem save mcedit dosyadı komutunu çalıştırın. "dosyaadı" kısmına belirlediğiniz .schematic uzantılı dosyanın adını yazacaksınız. Yani ismi size kalmış bir şey. Sonra /plugins/worldedit/schematics/ konumu açın. Eğer dosyanız oradaysa, yükleme işlemini yapıp test edin. Tamam, her şeyi öğrendiniz. Hadi listemize geçelim!

mc-tr-en-iyi-schematic.png

Denizdeki Gemi

Hay aksi, bir gemi görüldü. Düşman gemi. Topları hazırlayın! Küçük kayıkları yere bırakın. Saldırı başlasın!
Yelkenleri açılmamış olan bir gemi. Limana koyarsak güzel bir görünüm kazanabilir. Çünkü yelkenleri açılmamış. Karşısına tam böyle bir ada yapın. Daha hoş bir görünüm kazansın. Uyumlu olur yani. Sarı ve siyah bir renge sahip. Kancası bile var baksanıza! Hadi o zaman, bu gemiyle hazine bulmaya gidebiliriz!

1.13 sürümünde çalıştırsak, etrafa küçük küçük papağan serpiştirsek ne güzel olur değil mi? Aslında iyi balıkta tutulur bu versiyonda. Sonuçta geldi bir okyanus güncellemesi, kullanması yasak mı? Bu konudan sonra hemen bunu kurmam gerekecek. Gerçekten yapanın ellerine sağlık.

İndirmek için buraya tıklayın!

Balloon2_4089235.jpg

Sıcak Hava Balonu

Şimdi gerçek hayatta binmesi vardı değil mi? Minecraft'ta harika bir şekilde yapılmış bu balon. Işıklandırma olmasaydı, belki daha güzel olabilirdi. Eğer gerçek hayatta binemiyor isek, buna bineriz artık. Bir geliştirici çıkar da şunu hareket ettiren bir şey yapar da binemediğimiz sıcak hava balonunun acısını çıkarırız artık.

Görünümüne geçecek olursak, tek bir renk olması üzdü. Ama sıkıntı değil. Çünkü //replace komutu bize yardım etmekte. Işıklara şalter eklenmiş. O şalterler olmasaydı iyiydi. Onun dışında sarkması iyi bir görünüm kazanmış diyebiliriz. Altı tahtadan olması da onu ayrı bir güzel kılıyor. Yanlarında sandık ve çalışma masası bulunmakta. Adamlar her şeyi hazırlamış bize. Çok ama çok güzel olmuş!

mc-tr-en-iyi-schematic-3.jpg

Ağaçlar Olmazsa Olmaz

Bu ağaç paketi öyle böyle değil ya. Bir sürü ağaç var. Kurumuş, çam, meşe, ne bulursan var burada. Bu ağaçlar benim haritamı süsleyecek olanlardan bir tanesi. Boşuna zamanımı alacaksa, bunu kullanırım daha iyi. Zamandan bir çok tasarruf etmiş olacağım ayrıca.

Pembe ağaçlar var, ilk önce onlardan başlamak istiyorum. En çok dikkatimi çeken onlar. İlkbahar mevsimini yansıtıyor bana. Gayet güzel olmuş diyebilirim. Ağacın yaprağında açan çiçekler, bana badem ağacını hatırlatıyor. Gerçekten çok güzel olmuş. Kesinlikle kullanacağım.

Daha bir sürü çeşitli ağaç var. Böyle, lavlı mavlı o ağaç var ya, o en çok dikkatimi çeken oldu. Bana Minecraft'ın sıcaklı mı sıcaklı dünyası olan Nether'ı hatırlattı. Gayet hoş durur aslında. Böyle bir şey yapmayı düşüneceğim. Yani, bu ağaç o kombine güzel oturmaz mı?

mc-tr-en-iyi-schematic-4.jpg

Bir Kule İyi Gitmez Mi?

Havada, bir adada saat kulesinin olmasını istemez miydiniz? Hem saatin kaç olduğunu rahatlıkla görebilirdiniz. Ne güzel olurdu değil mi? Aslında yapı gayet güzel olmuş diyebilirim. Uçan adanın altından gelen büyük bir sarmaşık onu tutuyor. Etrafını sarıyor. Harika, beğendim!

Aslında bloklar arası uyum güzel sağlanmış, kule doğru yere de yapılmış. Bir eksik falan göremedim doğrusu. Ağaçlarla falan süslese idi güzel olabilirdi. Açıkçası beğendim. Böyle bir havada duran ada haritası falan yaparsak, havaya bunu eklerim doğrusu.

mc-tr-en-iyi-schematic-5.jpg

Eski Çağ Bir Yapı Daha!

Aslında güzel olmuş. Ağaçlar daha güzel olabilirdi. Üsttekini alıp, buradaki ağaçları kaldırıp onları yerleştirebilirsiniz. Daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz belki. Ayrıca bunu havaya falan koyarsak güzel gözükür hee, o evde yaşayan aşağıda ne olup bittiğine rahatlıkla bakabilir.

son.jpg

Konunun sonuna gelmiş bulunmaktayız Minecraft Türkiye ailesi, sonraki konuda görüşmek dileğiyle, esen kalın...

Ekler

• indir.jpg
    indir.jpg
    6,9 KB · Görünt.: 385

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Schematicler çok büyük bir nimet. Konu da aynı şekilde harika.

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
362
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
En iyi yerlere gelmen dileğiyle , başarılı bir konu elması verdim bile ... Kıskanan çatlasın buradan ufak bir gönderme yapayım .

BurakXX

Efendim Yakınlarda Kısır Kokusu Alıyorum.

Discord:

Burak#7050

Elmaslar
698
Puanlar
9.030
Minecraft
BurakXX
Facebook
BurakXX
Twitter
BurakXX
Güzel konu fakat En iyi schematic bana çok iddialı geliyor kişiden kişiye göre değişebilir.

Sceaw

Comeback #</>

Discord:

Pâtr#0010

Elmaslar
279
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Tasarım güzel, schematic'lerde ancak herkesin zevkleri birbirlerleriyle aynı değil malesef.​

xFirebird

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Nope#4039

Elmaslar
7
Puanlar
0
Fikir harika. Ama çok fazla görmeme rağmen hala çok uzaktan mapın görüntüsünü nasıl aldıklarını anlamadım :'(

S

sooply

Ziyaretçi
Schematicler çok büyük bir nimet. Konu da aynı şekilde harika.

Aynen, schematicler hayat kurtaran şeylerdir. Yorum için teşekkür ederim @admiraldus

En iyi yerlere gelmen dileğiyle , başarılı bir konu elması verdim bile ... Kıskanan çatlasın buradan ufak bir gönderme yapayım .

:D Yorumun için çok teşekkür ederim @Ploutos

Güzel konu fakat En iyi schematic bana çok iddialı geliyor kişiden kişiye göre değişebilir.

Evet, öznel bir kavram tabii ki. Beğenmeyen elbet çıkacak. Yorumun için teşekkür ederim @BurakXX

Tasarım güzel, schematic'lerde ancak herkesin zevkleri birbirlerleriyle aynı değil malesef.​

Evet, beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez. Öznel bir kavram. Yorumun için teşekkürler @Emo PvP

Fikir harika. Ama çok fazla görmeme rağmen hala çok uzaktan mapın görüntüsünü nasıl aldıklarını anlamadım :'(

Galiba nasıl görüntü aldıklarını soruyorsun. F2 tuşu ile alınabilir aslında. Eğer bu haritaların nasıl aldıklarını soruyorsan, ilk önce bu haritaların schematic dosyalarını kuruyorlar, sonra F2 tuşuna basıp alıyorlar. Yorumun için teşekkürler @xFirebird

Aseff

Tarumar Mahlukat

Discord:

elfique#0001

Elmaslar
143
Puanlar
9.030
Yer
istanbul
Kaliteli yapılar, haritalar. çok gösterişli ve kullanılasılar omg:<3:

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı