Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme En Başarısız Windows Versiyonları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

_Flukzy

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

furkancan#1000

Elmaslar
173
Puanlar
2.335
Yer
Hatay | Antakya
Minecraft
xWity
E379y82XwAQxcqs

Gelmiş Geçmiş En Başarısız Windows Versiyonları

Dünyanın en yaygın kullanılan işletim sistemi olan Microsoft Windows, ilk sürümüyle 35 yıl önce ortaya çıktı. Şirket, Kasım 1985'te Windows 1.0'ı piyasaya sürerek Windows 11'i son haftalarda kullanıcıların kullanımına sundu. Şimdiye kadar onlarca işletim sistemi sürümüyle çılgınca başarılı olan Microsoft, görünüşe göre bazı sürümlerde de başarısız oldu. Çeşitli nedenlerle başarısız olan veya dikkatlerini çekmeyen Windows sürümlerinin bir listesini derledik.

Windows Millenium Edition

Tarihteki en başarısız Windows sürümü arasında, çoğunlukla Millennium Edition'a aittir. En son DOS tabanlı sürüm olan Millennium Edition, Windows 2000'den sonra piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldüğünde çok önemli sürücü sorunları ve sorunları ile gündemdeydi. Yeşil ekran hakkında. 2006 yılında genişletilmiş bir eklenti olarak üretimi durdurulan bu sürüm, artık Microsoft'un durdurulan (durdurulan) yazılım portföyünün bir parçasıdır.

3189728.jpg

Ayrıca birçok program, kurulu platform nedeniyle performans sorunları yaşadı. O sırada ayrı bilgisayarlar satın alan kullanıcılar bile bilgisayarlarını Windows 98 SE (İkinci Sürüm) veya Windows 2000'e yükseltiyorlardı. İstenen sayıya ulaşılamadıysa Windows 2000 geliştirildi.

419848.jpg

Windows ME için Sistem Gereksinimleri

• 150 MHz suratında bir Intel işlemci ya da muadil AMD işlemci
  • 32 MB RAM kapasitesi
  • 400 MB boş alan
  • 16 MB ekran kartı

Windows Longhorn

Çoğumuzun duymadığı bir başka işletim sistemi de Windows Longhorn. Aslında, Microsoft'un Windows Vista'dan önce piyasaya sürmeyi planladığı ve 2003'te piyasaya sürüleceği daha yenilikçi ve sezgisel bir işletim sistemidir. WindowsLonghorn

'nin ana nedeni, yükseltme olarak bir konum oluşturmaktır. Ve bildiğimiz gibi Windows Vista. O zamanlar, Windows XP'nin tasarımı Mac kullanıcıları tarafından alay konusuydu ve Microsoft'un görsel değişiklikler yapması gerekiyordu. Ayrıca Microsoft, 2002'nin sonlarında Windows Longhorn'un bir sürümünü geliştirmeye başladı.

dejz6ss-43dccca4-35ce-4471-a98e-123ef16fd4a9.png

Ancak Microsoft, Windows XP çekirdeğinde (Windows 2000 tabanlı) bir Windows Longhorn sürümü geliştirdiğinde, bu bir felaketti. Bu sayede her iki güvenlik açığı da oluşarak birçok soruna neden olabilir. Bunun nedeni, Windows XP çekirdeğinin, NT teknolojisiyle birlikte gelen Windows Whistler (Windows 2000) kodunu içermesidir.

Bu yapılar, Windows Vista olarak daha kararlı ve güçlü Windows Server 2003 çekirdeğinde yeniden görünür. Ancak, Longhorn felaketinden sonra Windows Vista'nın sonu pek değişmedi.

Windows Vista

Listemizdeki üçüncü Windows Vista. Piyasaya sürüldüğü sırada çok gelişmiş grafikler ve özelliklerle piyasaya sürüldü. Bu dönemde Longhorn felaketinden sonra hizmet dışı bırakılan işletim sistemi, Microsoft'un 2003 yılında kullanıcılara sunmayı planladığı Windows Longhorn NT5.0 çekirdeğinin yerini etkili bir şekilde aldı.

Windows XP'nin piyasaya sürülmesinden sonra, bu sürüm birçok donanım için yeterlidir ve donanım geliştirmeyi yavaşlatır. Örneğin, o zamanki ortalama ev bilgisayarında 512 MB RAM, 6 MB veya 128 MB grafik kartı ve 32 bit Pentium işlemci vardı. Ancak bu donanım Windows Vista için yeterli değil.

80-803272_windows-vista-wallpapers-data-src-free-windows-windows.jpg

Sonuç olarak, 6 bit sistemleri kullanmak üzere tasarlanan Windows Vista, 32 bit öykünme (sanallaştırma) ile başarısız oldu ve şu anda kullanımda olan bilgisayarlarla önemli performans ve uyumluluk sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. 2005 yılında Windows Longhorn üzerinde geliştirme tamamen durduktan sonra 2006 yılında beta 1'de piyasaya sürülen işletim sistemi, ancak çok yüksek sistem gereksinimleri ve sorunları olan ihmal edilmiş bir işletim sistemidir. Sürücü sorunu.

Ayrıca Windows Vista Server 2003'e geçiş yaptıktan sonra arka planda çok farklı bir yenilikle karşılaştım. 2006 yılında, kullanıcılar EFI/UEFI desteği nedeniyle Windows XP'yi Mac bilgisayarlarına yükleyemediler. Windows Vista ile artık Windows Vista'yı CSM aracılığıyla mevcut sistemlere UEFI olarak kurmak mümkün. Güvenlik açısından, şimdi Windows 10'da kullanılan UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi) özelliği ilk olarak Windows Vista'da ortaya çıktı. Vista'da büyük bir görsel farklılık var çünkü

XP ve DDM destekli ekran kartları bu görünürlükten faydalanmıyor. Görsel efektleri ve Aero özelliklerini etkinleştirmek için WDDM tabanlı bir grafik kartına ihtiyacım var. 2006-2007'deki bazı grafik kartları WDDM'yi desteklemez. Bu, Vista kullanıcılarının soğumasında büyük bir faktördü.

wp2831276.jpg

SP2'ye (Service Pack 2) yükselttikten sonra ihtiyacım olan kararlılığı elde ettim, ancak kullanıcılar o sırada Windows'un yeni sürümü olan Windows 7'ye yükseltmeyi tercih ettiler. Ayrıca, 2007'de, bir kullanıcı bir CD'ye başka bir Windows sürümü yükleyebiliyorsa, bu kapasite Windows Vista'nın birden çok CD veya DVD'ye yüklenmesini gerektiriyordu. Bunu yapmak için bir DVD oynatıcıya ve daha değerli bir DVD optik diske ihtiyacınız var.

Bu, kullanıcı için ek maliyetlere neden olur ve yeni işletim sistemi bilgisayarı zorlar ve kararsız hale getirir. Bu işletim sistemi entegrasyonu kullanıcılar tarafından hızla unutuldu ve 2017 yılında sona erdi. Bu işletim sistemi ayrıca şu anda Microsoft'un eski (kullanımdan kaldırılmış) yazılımlar listesindedir.

Windows Vista için Gereksinimleri

• 800 megahertz (MHz) 32-bit (x86) işlemci yahut 800 MHz 64-bit (x64) işlemci.
  • 512 megabayt (MB) RAM
  • DirectX 9 dayanaklı ve en az 32 MB kapasiteye sahip grafik kartı
  • 15 GB boş alan
  • Dahili yahut harici DVD şoför
  • Internet erişimi.

Microsoft Windows 8

Windows 7'nin halefi olan Windows 8, günün önemli dokunmatik cihazları için tasarlandı ve tabletlerde ve diğer dokunmatik cihazlarda kullanımı kolay bir başlat düğmesi içermiyordu. Kullanıcılar bu işletim sistemini kurmaya çalıştığında kullanım açısından büyük ölçüde etkilenmiştir. Başlat düğmesi ve menüler önceki Windows sürümlerinden farklı olduğu için bazı hizmetler bu sürümü yüklemedi.

rUGlBY.jpg

Ayrıca, CSM'siz Windows 8'i destekleyen UEFI önyüklemesi ve güvenli önyükleme ile birlikte gelir. Bu özellik Windows 7'de tam olarak mevcut değildir. Elbette, Windows 7'den bu yana birçok yeni özellik var, ancak bu işletim sisteminin temeli çabucak unutuldu. Kullanım sorunu 2016 yılında sona erdi. Yakında Windows 8.1'de oluşturuldu ve duyuruldu. 2013 yılında, Windows 8'de bulunan hatalar ve eksiklikler onaylandı ve yeniden listelendi.

Windows 8 İçin Sistem Gereksinimleri

• PAE ve NX dayanaklı 1 GHz 32 bit işlemci
  • 1 GB RAM
  • 20 GB boş alan
  • 256 MB WDDM 2.x dayanaklı ekran kartı

Son

Sevgili Forum okuyucuları, bugün sizlerle birlikte En Başarısız Windows Versiyonları adlı konumuzu inceledik, bir sonraki konumda buluşmak dileğiyle sağlıcakla kalın.

Yazar :

_Flukzy

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı