Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Eklenti İzinlerini Öğrenme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Reynixan

Le cose belle arrivano quando non le cerchi.

Discord:

Reynixan#8044

Elmaslar
725
Puanlar
8.175
Yer
Istanbul
minecraft-permission.jpg

Eklenti İzinlerini Öğrenme

Eklentilerdeki komutları kullanabilmek veya olayların gerçekleştirilmesi için bazı izinler (permissions) gerekir. Her eklentinin farklı izinleri vardır. Bu izinleri oyuncuya veya herhangi bir gruba verebilirsiniz. Eklentilerin izinlerini, paylaşıldığı & tanıtıldığı sitelerde bulmanız mümkündür. Tarayıcınızda eklentinin ismini aratıyorsunuz ve çıkan 1. veya 2. sayfa büyük ihtimal eklentinin tanıtımı olan sitedir. Bazı eklenti isimleri genel olarak başka platformlarda da kullanıldığı için aratırken eklentiden önce "Minecraft" yazarak aratmanızda fayda var. Örnek olarak "Askyblock" isimli eklentiyi seçelim ve bu eklentinin izinlerini bulalım.

askyblock-permission.png

Gördüğünüz gibi arattım ve çıkan ilk 2 site eklentinin tanıtım sitesi. Çıkan ilk 2 sitede de eklentiye ait izinler bulunmaktadır. 3. çıkan siteye tıklarsanız izinleri daha detaylı görebilirsiniz.

spigotmc-askyblock.png

Çıkan ilk sayfadan izinlere ait bir kısım...

bukkit-askyblock.png

Çıkan 2. sayfada Click Here For Permissions yazısına tıklanınca gidilen kısımdan görüntü...

github-askyblock.png

Son olarak belirtmek isterim ki bazı eklentilerin tanıtım sitelerinde (genellikle az bilinen eklentiler) izinler kısmı bulunmuyor. Bu eklentilerin izinlerini araştırırken resimde görüldüğü gibi araştırmanız gerekebilir. Genellikle Github sitesi çıkacaktır.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft sunucusunda eklenti izinlerini ayarlamayı düşünen arkadaşlar için son derece yararlı bir konu içeriği olmuş. Kaleminize sağlık ;) <3

enderyılmaz

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

Ender#2000

Elmaslar
360
Puanlar
6.035
Yer
Adana
Minecraft
RuhunGenciVEVO
Facebook
Enderhrrrrrr
Twitter
Enderhrrrrrr
Eklentinin yetkilerini nasıl bulacağını bilmeyenler için çok yararlı olmuş şefim :) ellerine sağlık​

L

Leointras

Ziyaretçi
Eklenti izinlerini ayarlama işini açıklayıcı anlatmışsın, bilmeyen için faydalı bir konu. Eline sağlık.

Risee_

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Toprak'#8526

Elmaslar
85
Puanlar
1.310
Minecraft
Memoo33
Teşşekürler şefim

MustafaBingul

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

BingulHan#4136

Elmaslar
143
Puanlar
7.085
Yer
Türkiye
Minecraft
BingulHan
Çok çok yararlı bir anlatım olmuş şayet Eklentinin sayfasında perm bilgisi yoksa çok yararlı olacaktır

T

Tvic

Ziyaretçi
Böyle bir konu yaptığınız için teşekkür ederim benim gibi yeni başlayanlara yardımcı olan bir konu.

C

Citrine Network

Ziyaretçi
Eğer luckperms kullanıyorsanız daha kolay bir yolu var. Sunucuya girin ve /lp tree yazın tüm eklentilerin permleri verdiği linkte bulunacaktır.

Rahmi Can Yılmaz

Koruma 1, Keskinlik 3

Discord:

kashiandwazaki

Elmaslar
670
Puanlar
15.425
Yer
BURSA
Minecraft
iRahmiCan
Zamanında permissions ile ilgili çok sorun yaşardım, bilmeyen arkadaşlar için gerçekten çok yararlı bir konu.

K

kedy boğan

Ziyaretçi
Günlerimi vermişimdir şu izinlere aah gençliğim ah... :-) 2 gün tasarruf ettiren konu, vakit nakittir ;) Eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı