Sol Reklam
Sağ Reklam

Eğitim Sistemimiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
egitim_sistemi_degisecek_mi_h12706_342e8.png

Eğitim Sistemimiz

Şimdi dostlarım bir bakıyorum da "Neden eğitim sistemini eleştirmiyoruz ?" gibi sorular geliyor aklıma.
Cidden benim okumaya hevesim var, ama bunu okula gittikçe azaldığını görüyorum.
İçine edilmiş bir kapitalizm'in yüzünden okula gitmek mesela.
Ya da ekmek parası diye anlamdırdığımız yaşama meselelerimiz olabilir.
Ben okula gittiğim zaman ezbere dayalı sistemi görmek istemiyorum. Cidden burama kadar geldi. "Kitapta olanları deftere yazın!"
Diyen bir hocanın dersinde okumak, "niye?" diye sorduğumuz zaman; kızıp, vurup, söven. Saygısızlık yapma diyen.
Okula gittiğim zaman 9 saat ders görüyorum. Zaten bizim derslerimiz blok-ders oluyor.
Bu daha çok bize giriyor bildiğin. Matematik dersi bitince, Edebiyata geçiyoruz. Kafamız Allak Bullak oluyor.
Eve gidince tekrar edin konuları diyorlar, fakat ben hayatım boyunca hiç bir şekilde umursamayacağım bir bilgiyi öğretmeniz şart mı?
Aslında öğrencinin istediği sadece 3 dersi seçebilseydi çok iyi olurdu.
Sevebileceği, yapabileceği dersler mesela.
Ha bir de puana göre bölüm yerleştirme de var. Onu unutmayalım, mesela 70 üzeri bilişim oluyor, 70 altı puan ile
geçersen seneye istediğin bölümü okuyamıyorsun. Ne kadar saçma değil mi?
Matematiğim kötü diye puanımın kötü olup, sözelimin iyi olduğu halde istediğim bölüme girememem.

1448972751-600x600-1.jpg

Ha bir de, bazı öğretmenler var. En ufak itiraz da affetmeyenler.
Kendi hataları yüzünden başkalarına suç atanlar. Bizim eski Matematik hocamız dersin %60'ını telefonuna bakarak
Geçiriyordu, 40 yaşını geçmiş. Facebook'da koca arıyordu şaka gibi resmen.
Bizi doğru düzgün eğitemiyorlar, çünkü istediğimizi veremiyorlar. Çoğu öğrencinin istediği şey, psikolojisi bozuk olduğu, canının sıkkın
Ya da çoğunlukla yapmama isteği olması. Gün de 9 ders görüyorum, bu bile bana ağır geliyor.
Her​

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Bazıları yalan söyledi. Bazılarıysa doğruyu...

redoerdo

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Discord:

Redoerdo#0001

Elmaslar
212
Puanlar
14.020
Minecraft
Redoerdo
4 yıl ilköğretim : köleliğe hazırlama ve köleliğe başlangıç eğitimi (yeni köle)
4 yıl ortaöğretim
: köleliği yaşama ve yaşatma eğitimi (basit köle)
4 yıl lise
: kısa dönem tüm hatlarıyla köle olma ve köle devamlılığı eğitimi (olgun köle)
1 yıl hazırlık
: uzun dönem tüm hatlarıyla köle olma ve köle devamlılığı eğitimi (süper köle)
4 yıl üniversite
: üstün köle eğitimi (uzman köle)

Sistemin ilerleyişi bu şekilde bence.

Puding Bey

Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
4 yıl ilköğretim : köleliğe hazırlama ve köleliğe başlangıç eğitimi (yeni köle)
4 yıl ortaöğretim
: köleliği yaşama ve yaşatma eğitimi (basit köle)
4 yıl lise
: kısa dönem tüm hatlarıyla köle olma ve köle devamlılığı eğitimi (olgun köle)
1 yıl hazırlık
: uzun dönem tüm hatlarıyla köle olma ve köle devamlılığı eğitimi (süper köle)
4 yıl üniversite
: üstün köle eğitimi (uzman köle)

Sistemin ilerleyişi bu şekilde bence.
Okurken güldüm. :D

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Sorunlu öğretmenler, okul yönetimleri dışında bir sorun göremiyorum. Eğitim sistemi ne kadar değişirse değişsin, arif olan ve bilgiye bağlanan her zaman kazanmakta. Bugünün ilk okul sınıflarının bazılarında öğretmenlerin Rusça, İngilizce, Fransızca kelime ezberlettiklerini, ve bunlardan sözlü yaptığını görüyorum. Yani sizin belki de üniversitede yaptığınız şey.

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
368
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
Bunu bence sorgulayamayız neden , çünkü şuan bütün herkes üniversite mezunu ama iş bulamıyorlar . Ne yapıyorlar ? Yurt dışına beyin göçü sonuç , cahil üniversite ve yönetim sistemi . Bunu anlamak o kadar da zor değil . Sorun eğitim sisteminde değil . Bu eğitim sistemini şekile sokmaya çalışanlarda , O yüzden @beeboy07 'nin dediği gibi "Okumak isteyen her yerde yapar" . Fakülteler bitirmişsin ne fayda okuduğun ülkede yeterli imkanları bulamadıktan sonra ...

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Bunu bence sorgulayamayız neden , çünkü şuan bütün herkes üniversite mezunu ama iş bulamıyorlar . Ne yapıyorlar ? Yurt dışına beyin göçü sonuç , cahil üniversite ve yönetim sistemi . Bunu anlamak o kadar da zor değil . Sorun eğitim sisteminde değil . Bu eğitim sistemini şekile sokmaya çalışanlarda , O yüzden @beeboy07 'nin dediği gibi "Okumak isteyen her yerde yapar" . Fakülteler bitirmişsin ne fayda okuduğun ülkede yeterli imkanları bulamadıktan sonra ...
Madem insanlar bilgisiyle iş bulamıyor, anlamalısın ki bilgileri yetersiz. Daha fazla çalışmaları gerek. Ben iş sorunu olduğunu düşünmüyorum. En azından web tasarımcı olur internette satışını yaparsın. Bu çağda imkan bulmak saçma benim kanaatimce. Eğer herkes imkan ararsa devlet bu işin altından kalkamaz. Burada sen kendi imkanını oluşturmalısın. Dediğim gibi, eğitim sistemi ne kadar değişirse değişsin. O bilgi senin aklına kalırsa ve sen o bilgiyi genişletir isen iş bulmama imkanı diye bir şey ortada kalmaz. Evde oturup, hiç İngilizce eğitimi almayıp ana dili gibi İngilizce konuşan bir kuzenim var. Elinde tuttuğu çatalın manasını merak ederek öğrendiği İngilizce ile şu an film çevirileri, marka ürünlerin İngilizce-Türkçe çevirilerini yapmakta ve bu işten para kazanmakta. Kendisi Matematik mühendisi olmasına rağmen evde oturarak ve çeviri yaparak para kazanılıyor. 3 dil öğrenirsin gider tercümelik yaparsın bilmem kaç kelime başına kaç kuruş. Üniversiteden çıkıp bana neden iş yok dememek gerekiyor. Seni işe alan bir özel firmanın müdürü olacağı için en iyi çalışanı almak isteyecektir. Malum haklı, sadece Üniversite okumak yetmiyor artık. Çünkü ihtiyaç yükseldi, artık herkes aynı işlerden sıkıldı. Daha kaliteli iş için daha kaliteli işçi aranır ve tek başarısı üniversite bitirmiş kişiler işe alınmaz. Hala mı eğitim sisteminde sorun var? Sorun olabilir, fakat -eğer genel bir sorunsa- bu sorun herkese yansıdığı için gene herkes eşit durumda. Sadece sınavın ölçeği artmakta ve gene çalışan kazanmakta. Ayrıca sorun eğitimi şekle sokmaya çalışanlarda ise sorun, eğitim sistemi nasıl sorunsuz oluyor? :D Yani sana not verip işe sokan ve kulağına yapacağın işi söyleyen kişiler yönetim değil ki. Kendin.

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Doğanın seni zorladığı denizlerde boğulurken yinede doğaya şikayet ediyoruz

Puding Bey

Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Sorunlu öğretmenler, okul yönetimleri dışında bir sorun göremiyorum. Eğitim sistemi ne kadar değişirse değişsin, arif olan ve bilgiye bağlanan her zaman kazanmakta. Bugünün ilk okul sınıflarının bazılarında öğretmenlerin Rusça, İngilizce, Fransızca kelime ezberlettiklerini, ve bunlardan sözlü yaptığını görüyorum. Yani sizin belki de üniversitede yaptığınız şey.
Gereksiz bir bilgiyi hayatım boyunca kullanmamak için mi öğrenicem ?
Senin aklında olan da bu, insanların potansiyeline göre doğaya aykırı şeyler yaptırmak.
İnsanların çoğu günümüze bakılırsa uğraşmıyor, ben ne Üniversitelileri tanıdım karşımda konuşamıyor, ne 1. sınıfları tanıdım çocuğun diksiyon seviyesi kendisini aşmış.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Doğanın seni zorladığı denizlerde boğulurken yinede doğaya şikayet ediyoruz
Kapitalizm dünyanın sonucu olabilir mi sence?
Doğayı pisletip, savaşmayı güçle değil, beyinle olucağını mesela. :)

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
368
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
Madem insanlar bilgisiyle iş bulamıyor, anlamalısın ki bilgileri yetersiz. Daha fazla çalışmaları gerek. Ben iş sorunu olduğunu düşünmüyorum. En azından web tasarımcı olur internette satışını yaparsın. Bu çağda imkan bulmak saçma benim kanaatimce. Eğer herkes imkan ararsa devlet bu işin altından kalkamaz. Burada sen kendi imkanını oluşturmalısın. Dediğim gibi, eğitim sistemi ne kadar değişirse değişsin. O bilgi senin aklına kalırsa ve sen o bilgiyi genişletir isen iş bulmama imkanı diye bir şey ortada kalmaz. Evde oturup, hiç İngilizce eğitimi almayıp ana dili gibi İngilizce konuşan bir kuzenim var. Elinde tuttuğu çatalın manasını merak ederek öğrendiği İngilizce ile şu an film çevirileri, marka ürünlerin İngilizce-Türkçe çevirilerini yapmakta ve bu işten para kazanmakta. Kendisi Matematik mühendisi olmasına rağmen evde oturarak ve çeviri yaparak para kazanılıyor. 3 dil öğrenirsin gider tercümelik yaparsın bilmem kaç kelime başına kaç kuruş. Üniversiteden çıkıp bana neden iş yok dememek gerekiyor. Seni işe alan bir özel firmanın müdürü olacağı için en iyi çalışanı almak isteyecektir. Malum haklı, sadece Üniversite okumak yetmiyor artık. Çünkü ihtiyaç yükseldi, artık herkes aynı işlerden sıkıldı. Daha kaliteli iş için daha kaliteli işçi aranır ve tek başarısı üniversite bitirmiş kişiler işe alınmaz. Hala mı eğitim sisteminde sorun var? Sorun olabilir, fakat -eğer genel bir sorunsa- bu sorun herkese yansıdığı için gene herkes eşit durumda. Sadece sınavın ölçeği artmakta ve gene çalışan kazanmakta. Ayrıca sorun eğitimi şekle sokmaya çalışanlarda ise sorun, eğitim sistemi nasıl sorunsuz oluyor? :D Yani sana not verip işe sokan ve kulağına yapacağın işi söyleyen kişiler yönetim değil ki. Kendin.
Sorunda şu ki Kuzen'in çatalın manasını öğrenerek İngilizce öğrenmiş . Eğitim sisteminde sorun mu yok ? Sorunlarla dolu bir eğitim sistemindeyiz . 15 yılda 14 kez liseye geçiş sınavı değişti . Ve bu iyi olmadığını düşündükleri için değiştiriyorlar . Sen Üniversite sınavına kadar 3 defa değişeceği söyleniyor . Söyler misin iyi olan bir eğitim sistemi neden değişsin ? Tabi bu öğrenciye bağlı insan isterse her yerde iş bulabilir haklısın . Ama bu adam Minimum 16 sene okul okuyor sırf hayallerini gerçekleştirmek için . Sen 16 sene bir şey olmak uğruna çabalıyorsun ve istediğin bir yere gelemiyorsun ne kadar üzücü ... Sen 2 günlük emeğin gidince sinirlenip tekrar yapıyorsun . 16 senelik nasıl tekrar geri getirilebilir ? Kendi memleketimiz bize değer vermiyorsa biz neden burada yaşayalım , aile kuralım ? Yurt dışı (Beyin Göçü) yaparak bizim bu 16 yıllık emeğimize kendi memleketimizden daha çok değer veren diğer "Gavur" ülkelerine göç ediyoruz . Dediğin gibi kuzenin İngilizce biliyor . Pek hangi ülke bizden daha çok Türkçe öğrenmeye çalışıyor ? Bazıları zevk , hobi vesaire üzerine dayalı olup Türkçe öğreniyor ama biz 8 sene İngilizce , Almanca , isteğe bağlı olarak İspanyolca öğreniyoruz . Hangi ülke 8 sene Türkçe dil eğitimi alıyor , söyler misin ? Eğer görüyorlarsa 8 sene mi ? Biz 8 sene boyunca ne kadar iyi İngilizce konuşmayı biliyoruz . Bu eğitim sistemine dayalı dostum . Kaç defa okulunda ki kütüphaneye gittin ? Veya kaç defa şu dersi sevdiğin için ödevini yaptın ? Bizim "Gavur" diye adlandırdığımız ülkeler bizden ne kadar iyi bir eğitim sistemine sahip bir araştır . Okumak istemeyen okumaz normal bir "İşçi" olursun . Bir işçi maaşıyla ne kadar geçine bilirsin ? Kendini bir aile sahibi olarak gör eşin çocuklarına bakacak . Sen çalışacaksın faturalar , gıda tüketimi nereye gideceğini bilmeyeceksin "Puf" diye gidecek . "Gavur" ülkelerin işçileri bakıyoruz buraya gelip , KRALLAR gibi yaşıyor . Burada ki iyi meslek sahiplerinden daha çok şey yapabiliyor . Sor bakalım babana -yanlış anlama- kaç defa tiyatroya gitmiş . Der ki ; Erkek adamın tiyatroyla ne işi olur . Bu ülkede sanat mı var ? Cevap vereyim yok . Heykelcilik mi var ? Cevap vereyim yok . Heykelciliği saçma buluyoruz . Ama değil ben kaç tane heykeltıraş , gazeteci , öğretmen tanıyorum sırf düşünceleri dolayısıyla HAPİSE atılan . Hani ÖZGÜR ülkedeydik ? Gelişemiyoruz . Ben Orta Okula giderken Türkiye kendi kendine yetebilen 7 ülke arasındaydı . Şimdi kendimize değil sadece Devlet büyüklerimize yetiyoruz , lütfen çalışıyorlar deme . Çalışmıyorlar biz ÜRETMİYORUZ TÜKETİYORUZ üretim yapan fabrikaları özelleştirerek borçlarımızı ödüyoruz . Eee sonra ? İçtiğimiz "Saka" su bile bizim değil içtiğimiz su yahu ! Bizim hangi markamız sadece bizim ürettiğimiz ? "Vestel" sadece telefonun kapağını yapıyoruz , diğer parçaları Amerika yapıyor . Bu eğitim sistemimiz iyi olduğu için mi oluyor . İyi olsa neden sadece kapağını yapıyoruz . EĞİTİM SİSTEMİMİZ YÖNETİM DÜZENİMİZ HİÇTE İYİ DEĞİL AMA YİNE DE SEN BİLİRSİN ...

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
746
Puanlar
15.070
Yer
getPlayer("SimitSu").getLocation()
Minecraft
SimitSu
Hocam, gerçekten, üst üste 3 blok ders yedikten sonra en son 2 saat'in verimli ve ilk 3 ders kadar iyi geçeceğini mi düşünüyorsunuz. Hayır, Bence geçmiyor.

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
368
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
Hocam, gerçekten, üst üste 3 blok ders yedikten sonra en son 2 saat'in verimli ve ilk 3 ders kadar iyi geçeceğini mi düşünüyorsunuz. Hayır, Bence geçmiyor.
Sen ne yazdın ya ? Anlayamadım kanki .

YunusB3Y

Sevgiler, Saygılar Blaze Bey

Discord:

@๖̶̶̶ۣۣۜۜ͜ζ͜͡ GamingPro#5857

Elmaslar
316
Puanlar
0
Minecraft
YunsBEY
Walla orasını bende anlamadım ama benim ders programında hayır yok ki okulda olsun.

Cuma 1 ders geç başlıyor 4 ders görüm 2 pers boşum var sonra bi 4 ders daha :)

Puding Bey

Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı