Sol Reklam
Sağ Reklam

Haber DOOM Eternal’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Clog

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

MertErtürk#7972

Elmaslar
24
Puanlar
3.805
Minecraft
MertErturk_
doom-eternal-banner2.jpg

DOOM Eternal’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

DOOM Eternal’ın sistem gereksinimleri neler?

DOOM serisinin beklenen üyesi olan DOOM Eternal'ı oynayabilmek için karşılanması gereken sistem gereksinimlerini açıklayacağım. Bethesda, Steam Mağazası'nda sistem gereksinimlerini kısa bir süre paylaşıp tekrar kaldırmıştır. FPS tutkusunu sonuna kadar yaşatmayı başaran DOOM serisi, 1993 yılında yaptığı çıkıştan itibaren hâlâ sevilerek oynanan bir FPS oyunudur. DOOM serisi, bu güne kadar 8 ayrı oyuna ve 4 farklı spin-off'a en sahipliği yapmış olsada gelecekte bu sayı daha da artacaktır.

apps.19006.64234556958324114.f920cec9-b4fb-47f4-bbac-667ed8bb82e6.jpg

Zira Bethesda, DOOM ile kazandığı sadık kitleyi kaybetmek istemeyecektir. İşte DOOM kitlesini sevindirebilecek, DOOM'u hiç denememiş olanların da bir kez olsa da oyanmalarını sağlayacak serinin yeni oyunu DOOM Eternal, önümüzdeki haftalarda bizlerin karşımıza çıkmasını düşünüyoruz.

18231.jpg

DOOM Eternal sistem gereksinimleri:
DOOM Eternal, bir önceki DOOM oyunundan aldığı ve geliştirdikleri mekanikleri bizim önümüze sunuyor. Oyun, bugüne kadar yayınlanan görsellderde ve videolarda bir hayli güzel gözükse de sistem gereksinim leri hakkında pek bir açıklama yapmamışlardı. Bugün, DOOM Eternal'ın geliştiricisi olan Bethesda, oyunun merakla beklenen sistem gereksinimlerini Steam Mağazası'ndaki DOOM Ethernal sayfasında yayınlandı. Bethesda, Steam sayfasında sistem gereksinimlerini yayınlamış olsa da sayfasını güncelleyerek bu bilgileri kaldırmakta gecikmedi.

doom_eternal_6.jpg

Bethesda, Steam sayfasında sistem bilgilerini kaldırmış olsa da serinin takipçileri bu bilgiyi kaldırılmadan ulaştı. İşte DOOM Eternal'ı oynamanız için karşılanması gereken sistem gereksinimleri aşşağıdaki gibidir.

18231.jpg

DOOM Eternal minimum sistem gereksinimleri:
64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir, işletim siştemi 64 bit Windows 7 - 10 işletim sistemini karşılamanız lazım. işlemci tarafına elecek olursak Intel Core i5 3,3 GHz ya da AMD Ryzen 3 3,1 GHz, bellek olarak da 8 GB RAM yeterli olacaktır. Ekran kartı tarafında NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB), GTX 1060 (6 GB), GTX 1050 (4GB) ya da AMD Radeon R9 290 (4GB), RX 470 (4GB). Depolama konusunda 50 GB boş alanınız olması gerek. Ek not olarak da 1080p, 60 FPS, düşük grafik kalitesi.

6044809-nvidia-green-geforce.jpg

DOOM Eternal önerilen sistem gereksinimleri:
Bilgisayarınız 64 bit işlemciye sahip olmak zorundadır, Windows 7 / Windows 10 işletim sistemlerinden birisine sahip olmak lazım, İntel Core i7 6700K ya da AMD Ryzen 7 1800X işlemciye sahip olmanız gerek. Bellek kısmına gelecek olursak 16 GB RAM işinizi rahatlıkla görecektir. Sıra geldi ekran kartına NVIDIA GeForce GTX 1080 (8 GB), RTX 2060 (8 GB) ya da AMD Radeon RX Vega R9 290 (4 GB) kullanılabilir. Depolama olarak 50 GB kullanılabilir alanınız olması lazım, ek not olarak 1440p, 60 PFS, yüksek grafik kalitesi.

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Günümüzün sistem standartlarına göre oldukça makul bir gereksinim istiyor ki sanırım benim bilgisayarım bu oyunu kaldırır. Kalemine sağlık <3

Clog

Discord:

MertErtürk#7972

Elmaslar
24
Puanlar
3.805
Minecraft
MertErturk_

Günümüzün sistem standartlarına göre oldukça makul bir gereksinim istiyor ki sanırım benim bilgisayarım bu oyunu kaldırır. Kalemine sağlık <3
Teşekkür ederim, tabii ki o değerli yorumunuz için de. ❤

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Ram kısımları toplam ram mi, oyuna verilmesi gereken ram mi?

Clog

Discord:

MertErtürk#7972

Elmaslar
24
Puanlar
3.805
Minecraft
MertErturk_
Ram kısımları toplam ram mi, oyuna verilmesi gereken ram mi?
Bellek olan yer oyunun kaç GB kullanacağı ekran kartlarının karşısında parantez içine alınmış bölüm ise, ekran kartı GB olması gerek onu söylüyor. Yorumun için teşekkür ederim. ♡

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı