Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Doki Doki Mutlu Son Ve Tüm Sonlar (Alıntı yapıyorum)

• Konuyu başlatan Duygulandım
  • Başlangıç Tarihi
  • 5.802
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
D

Duygulandım

Ziyaretçi
Arkadaşlar bu sonları ben bulmadım, yazıları da ben yazmadım ama yazım hatalarını düzelterek size atmak istedim. Bilgilendirme amaçlı. Çünkü ben de oynadım ve okuduğum zaman çok şaşırdım. Bu konuyu yazan kişiye çok teşekkür ederim bilgilendirdiği için. Oluşturan kişi iAtomM. Neyse konumuza dönelim.

J U S T M O N I K A
Monika'sız bir oyun

J U S T M O N İ K A
EDEBİYAT KULUBÜNE HOŞ GELDİN :)

Evet Doki Doki oyununda tam 4 farklı son vardır. Bu sonları nasıl yapabileceğinizi açıklayacağım.

1)JUST MONİKA : Oyunun normal sonudur. Eğer oyunu hiç bilmediğiniz halde (spoiler) duymadan oynadıysanız tüm oyuncuların geldiği sonu yaparsınız.

Monikasız Bir Oyun...
2)HEY! MONİKAYI OYUN BAŞLAMADAN SİLMEYE NE DERSİN :)))) :Eğer oyunu başlatmadan önce Doki Doki'nin oyun dosyalarına girip characters kısmından Monika'yı silip oyunu çalıştırırsanız senaryo aynen şöyle olacaktır;
Sayori: ...
Sayori: N-Ne...
Sayori: Bu...
Sayori: Nedir Bu?..
Sayori: Hayır...
Sayori: Hayır...
Sayori: Bu kadarcık olamaz.
Sayori: Hepsi bu kadarcık olamaz.
Sayori: Nedir bu?
Sayori: Ben neyim?
Sayori: Durdurun bunu
Sayori: LÜTFEN DURDURUN
Ondan sonra oyun kapanır...

ve eğer oyunu tekrar açarsanız oyunun ana menüsü yerine bu sefer SON yazısı çıkar ve orda Sayori'nin asılmış halini buluruz ve başka hiçbir şey yapamayız...

Ama eğer oyundan çıkmazsanız 10 dakika sonra oyun size bir şey diyor;

Şimdi herkes mutlu olabilir.

Sayori...

3)PEKİ AYNI ŞEYİ SAYORİYE YAPSAK :/ :Eğer deminki dediğim gibi bu sefer Sayori'yi silersek yine aynı şey olacak o yüzden bunu fazla açıklayacak bir şey yok :D

Good Ending :)

4)[İYİ SON...] [Biraz Zahmetli :D] :
Evet bu biraz uğraş istiyor. İyi sonu yapmak isteyenler dikkatli okusun. Eveeet... Anlatmaya başlayayım. İlk önce oyunu iyi sonla bitirmek istiyorsanız oyunu en baştan oynayın, oyunu baştan kurdunuz ondan sonra Doki Doki oyununu nereye kurduysanız oraya girin. Mesela bende şöyle kayıtlı;

Bilgisayar>Yerel Disk (C:)>Program Files>Steam>steamapss>common>Doki Doki Literature Club>game

Evet şimdi dediğim gibi oyunu baştan kurup oynamanız lazım ama oyunu açmadan önce game dosyasında 'firstrun' dosyası var onu silin ve oyuna başlayın.

ŞİMDİİİİ... Başta bir kız seçin mesela o tüm oyun Sayori'ye şiir yazın ondan sonra böyle devam edin. En sonunda Natsuki veya Yuri (buradaki seçim önemli değil) biri evinize geliyor işiniz bittiğinde Sayori sizi kontrol etmeye geliyor siz konuşuyorsunuz falan diyaloglar biraz geçtikten sonra oyunu kaydedin sonra ana menüye basın VE YENİ OYUNA BASIN (HEY...AMA SAKIN DİYALOGLARI ÇOK UZATMA YANİ SAYORİ'NİN İNTİHARINA KADAR GİTME SENİ SEVİYORUM DEDİKTEN SONRA OYUNU KAYDEDİP ANA MENÜ YE BASIP YENİ OYUNA GİR ONA GÖRE)

Şimdi Sayori'yi hallettik sıradaki de Natsuki :). Bu sefer ona full şiir yazacaksınız evinize onu davet edeceksiniz ve geçenki anlattığım sahnelerin aynısı yapın biraz diyaloglar geçtikten sonra oyunu yine kaydedin VE YİNE YENİ OYUNA BASIN...

Merak etmeyin az kaldı :D Şimdi sırada akıllı kızımız Yuri'de. Bu sefer ona şiir yazın evinize davet edin AMA. Bu sefer oyunu kaydetmeyeceğiz oyuna normal devam edin. Bu sefer oyunu normal oynayın Monika ile baş başa kaldığımız bölüme kadar devam edin ve normalde de olduğu gibi oyunun sonunda Monika'yı silin.

----------------------------------------------------------------
Alt tarafta iyi sonda neler olduğuyla ilgili spoiler var görmek istemeyenler, ben kendim iyi son yapacağım diyenler bu okuduğunuz mesajın üstünü okuduysanız yeter :)
----------------------------------------------------------------

Onu sildiğimizde zaten yeni oyuna başlayacağız ama bu sefer normal sonda Monika Sayori'yi siliyordu değil mi? Bu sefer Sayori farklı diyaloglar kuruyor.
Oyunun her şeyini öğrenmeye çalıştığımızı, sürekli save alıp tekrar oyunu oynamamızı, oyunu oynadığımız ve ona zaman ayırdığımız için teşekkür ediyor.

Ve bu sefer sonda oyun yapımcılarının isminin geçtiği yerde Monika resimleri silmiyor...
Veee oyun sonunda Dan Salvato tarafından özel bir şiirle bu oyunu iyi bir sonla bitiyoruz :)

:)

Bu konuyu yazma amacım sizi bilgilendirmek. Dediğim gibi alıntı yaptım. iAtomM arkadaşa çok teşekkür ederim. Tabii silmemi isterse hemen konuyu silerim. İyi günler. <3

Beawen

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Beawen#6452

Elmaslar
322
Puanlar
4.775
Yer
İzmir
Minecraft
UmutEren
Pek animeyle alakam yok fakat bilgilendirici ve merak uyandıran bir konu olmuş. Ellerine sağlık güzelim. ☕ <3

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Animeler ile pek alakam olmasa da gerçekten merak uyandıran kaliteli bir konu içeriği olmuş. Elinize, emeğinize ve kaleminize sağlık ;) <3

KardasLand

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

KardasLand#9552

Elmaslar
767
Puanlar
6.550
Yer
İstanbul
Minecraft
KardasLand
(Oyunun anime ile alakası yok, oyun bir visual novel. Sadece anime tarzı bir şey olmuş.)

Başta dating simulator olarak girdiğim başlangıç ekranında "kolay etkilenenler için uygun değildir!" yazısını ve "psikolojik korku" tagını görmeyip direk dalıp olaylardan sonra 1 hafta etkisinden çıkamadığım oyun mu? EN SEVDİĞİM! (BEN BU OYUNUN..)

Bütün sonlarını yapmadım, fakat neredeyse 3 oyun kadar lore içeren bir visual novel oyunu hayatımda görmedim. Ciddi manada psikolojik olarak etkilemekte. (Kolay etkilenenler için)

Güzel konu olmuş, zahmetli sonun ne olduğunu biliyordum fakat nasıl olduğunu bilmiyordum, belki bir ara yaparım.

Risee_

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Toprak'#8526

Elmaslar
85
Puanlar
1.310
Minecraft
Memoo33
Animeyi pek sevmem aram olmaz ama güzel olmuş başarılarının devamını dilerim.

200.gif

D

Duygulandım

Ziyaretçi
Animeyi pek sevmem aram olmaz ama güzel olmuş başarılarının devamını dilerim.

200.gif
Çok teşekkür ederim yorumun için. Gerçekten güzel bir oyun. Tavsiye ederim.

D

Duygulandım

Ziyaretçi
(Oyunun anime ile alakası yok, oyun bir visual novel. Sadece anime tarzı bir şey olmuş.)

Başta dating simulator olarak girdiğim başlangıç ekranında "kolay etkilenenler için uygun değildir!" yazısını ve "psikolojik korku" tagını görmeyip direk dalıp olaylardan sonra 1 hafta etkisinden çıkamadığım oyun mu? EN SEVDİĞİM! (BEN BU OYUNUN..)

Bütün sonlarını yapmadım, fakat neredeyse 3 oyun kadar lore içeren bir visual novel oyunu hayatımda görmedim. Ciddi manada psikolojik olarak etkilemekte. (Kolay etkilenenler için)

Güzel konu olmuş, zahmetli sonun ne olduğunu biliyordum fakat nasıl olduğunu bilmiyordum, belki bir ara yaparım.
Geçen gün oyunlarımı siliyordum. Silerken karşıma Doki Doki çıktı. Bitirdiğim için oyun açılmıyordu zaten. İçimden diyorum silsem mii, silmesem mii? Korkarak ve besmele çekerek oyunu sildim. Steam kütüphanemde görünce bile tüylerim diken diken oluyor.

B

BraveHeart_

Ziyaretçi
WoW Dedirten Konu Olmuş Eline Sağlık Duygiş. <3

D

Duygulandım

Ziyaretçi
B

BraveHeart_

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı