Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Discord'da "........ Oynuyor" Kısmı Nasıl Düzenlenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
discord_logo_wordmark_wnc_png_2b1740b87659fd1abc71_by_illuday-daxen03.png

Herkese Merhaba Arkadaşlar!
Hepimizin kullandığı Discord'da bir şeyi göstereceğim ve bunu bir çoğunuz kullanacaktır. Bana göre kullanışlı. Ancak görüyorum ki bunu herkes bilmiyor. Bu yüzden bu rehber konusunu açmaya gerek duydum.

Rehberimiz gösterdiğim kısmı nasıl değiştireceğimiz ile ilgili;
LO77RG.png

Öncelikle MC-TR Discord Kanalına katılmalısınız.

Ardından profil kısmının olduğu sol alt köşeden ayarlar ikonu olan çarka tıklıyoruz;
3pBBW2.png

Açılan pencerede sol kısımdan Oyunlar bölümünü seçiyoruz;
LO778G.png

Oyunlara tıkladığımızda oynadığımız oyunlar karşımıza çıkıyor. Eğer çıkmıyor ise Discord'unuz Steam hesabına bağlı değil demektir. Ama Steam hesabınız yok ise üzülmeyin. Bu yöntem olsa da oluyor olmasa da oluyor;
ROLLN6.png

İlk önce Oyununu görmüyor musun? Ekle! kısmındaki Ekle! yazısına basın;
ZOggpa.png

Select kısmından açık olan programı seçiniz. Ben Photoshop'u seçiyorum ve Oyun Ekle butonuna basıyoruz;
bLAAR8.png

Gördüğünüz gibi programımız yüklendi. Şimdi eklediğiniz programın isminin üzerine gelin ve tıklayın. Hemen yazı yazma açılıyor. Bu şekilde yazıyı değiştirebiliyorsunuz;
jQPPRr.png

Ve gördüğünüz gibi bu şekilde tamamlanmış oldu. Ama dur bir dakika! Diğerleri nasıl görecek? İşte listede şu şekilde gözükecek;
XE77j7.png

Her şey bu kadardı. Rehberime göz attığınız için teşekkürler. Bu konuda yardımcı olan @IYusuf_DemirI 'e teşekkürler. Ayrıca yapan arkadaşları ekran görüntüleri ile yoruma bekliyorum :)

İyi forumlar!

Niy4zi

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

♆ Lexa's#4040

Elmaslar
34
Puanlar
13.270
Yer
Uşak Merkez
Yararlı Bir Konu, Teşekkürler

Son düzenleme:

ByZiya

MrNinja -> ByZiya
Elmaslar
206
Puanlar
0
Yer
Konya
Yararlı olmuş, teşekkürler. Bu arada bana bi' imza ya :D

EmirReizTR

Bir "Reiz"
Elmaslar
297
Puanlar
0
Yer
Antalya
Bilmeyen var mesela ben :D Güzel ve yararlı bir anlatım olmuş.

Denix07

"Mutluluğun bir yolu yok"
Elmaslar
90
Puanlar
13.720
Yararlı bir konu olmuş elinize sağlık

iksferitvege

Skripter/Pluginer
Elmaslar
3
Puanlar
8.710
Yer
Manisa
discord_logo_wordmark_wnc_png_2b1740b87659fd1abc71_by_illuday-daxen03.png

Herkese Merhaba Arkadaşlar!
Hepimizin kullandığı Discord'da bir şeyi göstereceğim ve bunu bir çoğunuz kullanacaktır. Bana göre kullanışlı. Ancak görüyorum ki bunu herkes bilmiyor. Bu yüzden bu rehber konusunu açmaya gerek duydum.

Rehberimiz gösterdiğim kısmı nasıl değiştireceğimiz ile ilgili;
LO77RG.png

Öncelikle MC-TR Discord Kanalına katılmalısınız.

Ardından profil kısmının olduğu sol alt köşeden ayarlar ikonu olan çarka tıklıyoruz;
3pBBW2.png

Açılan pencerede sol kısımdan Oyunlar bölümünü seçiyoruz;
LO778G.png

Oyunlara tıkladığımızda oynadığımız oyunlar karşımıza çıkıyor. Eğer çıkmıyor ise Discord'unuz Steam hesabına bağlı değil demektir. Ama Steam hesabınız yok ise üzülmeyin. Bu yöntem olsa da oluyor olmasa da oluyor;
ROLLN6.png

İlk önce Oyununu görmüyor musun? Ekle! kısmındaki Ekle! yazısına basın;
ZOggpa.png

Select kısmından açık olan programı seçiniz. Ben Photoshop'u seçiyorum ve Oyun Ekle butonuna basıyoruz;
bLAAR8.png

Gördüğünüz gibi programımız yüklendi. Şimdi eklediğiniz programın isminin üzerine gelin ve tıklayın. Hemen yazı yazma açılıyor. Bu şekilde yazıyı değiştirebiliyorsunuz;
jQPPRr.png

Ve gördüğünüz gibi bu şekilde tamamlanmış oldu. Ama dur bir dakika! Diğerleri nasıl görecek? İşte listede şu şekilde gözükecek;
XE77j7.png

Her şey bu kadardı. Rehberime göz attığınız için teşekkürler. Bu konuda yardımcı olan @IYusuf_DemirI 'e teşekkürler. Ayrıca yapan arkadaşları ekran görüntüleri ile yoruma bekliyorum :)

İyi forumlar!

Bende daha önce forumda paylaşmıştım ama tekrardan paylaşıp konuyu canlandırmanız iyi olmuş hocam. Bir çok kişiye faydalı olmusunuz :D. Kendinize iyi bakın, iyi forumlar, iyi günler.

#Kadirz123

Efsane QXK <3

Discord:

Kadirz123#3611

Elmaslar
41
Puanlar
13.620
Yer
İzmir
Minecraft
Kadirz123
Bilmiyenler için iyi teşekkür ederiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı