Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

Discord Sunucusu Kurma

Discord nedir?

Discord son dönemde oyuncuların sıklıkla kullandığı bir sohbet uygulamasıdır. Oyuncuların tercih etmesinde en önemli husus kullanmanın basit olması ve arkadaşlarıyla aynı sunucuda bulunabilmesidir. Discord da bir sunucu oluşturabilir ve bu sunucuda başarı kazanabilirsiniz. En basitinden MC-TR discord sunucusunda hem sohbet edebilir hem de mc-tr.com da açtığın bir konuyu sunucuda bulunan #?topluluk-konuları kanalından diğer arkadaşlarla paylaşabilirsin.

Discord da nasıl güzel bir sunucu kurarım?

İlk olarak discordu açalım ve giriş yapalım ve sol alt tarafta bulunan + simgesine tıklayalım.
1606400741228.png

Tıkladıktan sonra karşımıza şöyle bir ekran gelecek;
1606400777352.png

Buradan "Create My Own" diyeceğiz ve karşımıza şöyle bir ekran çıkacak;
1606400930807.png

Buradan sunucumuzun adını hatta isterseniz sunucunuza fotoğraf da yükleyebilirsiniz, buradan oluştura tıklıyoruz ve karşımıza böyle bir yer geliyor;
1606402721708.png

Buradan şuraya tıklıyoruz;
1606402766959.png

Tıkladıktan sonra karşımıza böyle bir yer gelecek;
1606401122682.png

Buradan "Sunucu Ayarları" yazan yere tıklıyoruz.
1606401312520.png

Buradan ok ile gösterdiğim yere tıklıyoruz ve karşımıza böyle bir yer geliyor,sunucunuz topluluk sunucusu olacaksa "Topluluğu Etkinleştir" kısmına tıklıyoruz ve karşımıza böyle bir yer çıkıyor.
1606402065798.png

Buradan da "Haydi Başla" diyoruz ve yine karşımıza başka bir yer çıkıyor.
1606402104431.png

Buradan da her şeyi ayarlıyoruz ve artık sunucumuz bir topluluk sunucusu! Şimdi ayarlar kısmını biraz kurcalayacağız.
1606402174348.png

Bu kısımda sunucunun adını değiştirebilir veya yeni bir fotoğraf koyabilirsiniz. Üyeler gelince veya takviye basılınca atılacak mesajı kapatabilir veya açabilirsiniz hatta bunlardan bir tanesi açık olursa gideceği kanalı da ayarlayabilirsiniz.
1606402295604.png

Bu kategoride ise rol oluşturup silebilir veya oluşturulan rollerin yetkilerini de ayarlayabilirsiniz.

NOT: Arkadaşlar bu konu da anlattığım şeyler basit fakat discorda yeni başlayacak kişiler veya başlayıp da öğrenmek isteyen kişiler için yapıyorum. Lütfen biraz anlayış gösterin , ileriki bölümlerde sunucuya bot eklemeyi ve gerekli botları göstereceğim.

Bugünlük benden bu kadar konu beğenilirse devamını da getireceğim. Kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
T

Turan Taha Aydın

Ziyaretçi
rehber son derece güzel amaçla oluşturulmuş hocam. Yeni başlayanlar için ideal ellerinize sağlık

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
rehber son derece güzel amaçla oluşturulmuş hocam. Yeni başlayanlar için ideal ellerinize sağlık
Güzel yorumunuz için teşekkürler , bu rehber de kendi bilgilerimden gittiğim için biraz daha detaylı anlatacağım.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu kadar detaya girilmesi beni şaşırttı. Tebrik ederim ?

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

Bu kadar detaya girilmesi beni şaşırttı. Tebrik ederim ?
Kendimden biliyorum discorda ilk başladığım zamanlarda böyle kaynaklar neredeyse hiç yoktu olanlardan da ben bir şey anlamıyordum. Güzel yorumun için teşekkürler.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Doğru söylüyorsunuz. (Piyasada hep yabancı kaynak var.) Bizlere Türkçe kaynağı sunmanız hoş oldu :)

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

ysfzybk.

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

rupsx

Elmaslar
24
Puanlar
13.370
Minecraft
RupSS
Sunucu kurmayı bilmeyen arkadaşlar için detaylı ve açıklayıcı bir anlatım olmuş, elinize sağlık.

xKraken

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Kraken#3029

Elmaslar
3
Puanlar
3.760
Yer
Kayseri
Minecraft
Kraken
Sunucu kurmak için önemli bir rehber olmuş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı